Image

ARPHAZETIN-E

2,5 g - filtrační sáčky (20) - kartony.

Sběr infuzí má hypoglykemický účinek, pomáhá snižovat hladinu glukózy v krvi, zvyšuje toleranci ke sacharidům a zvyšuje funkci glykogenu tvořícího játra.

Diabetes typu 2 (nezávislý na inzulínu):

- v mírné formě - jako prostředek vlastní terapie;

- s mírným diabetem - v kombinaci s perorálními antidiabetiky nebo inzulínem.

- žaludeční vřed a dvanáctníkový vřed;

- období kojení;

- věk dětí (do 12 let);

- přecitlivělost na léčivo.

2 filtrační sáčky jsou umístěny ve skleněné nebo smaltované misce, zalijeme 200 ml (1 šálek) vroucí vody, přikryjeme víčkem a vyluhujeme po dobu 15 minut, periodicky přitlačujeme na sáčky lžící, pak je stiskneme. Objem výsledné infuze se převede na 200 ml převařenou vodou.

Požívá se ve formě tepla a 1/2 šálku 2-3 krát denně 30 minut před jídlem po dobu 20-30 dnů. Po 10-15 dnech se doporučuje opakovat léčbu. Během roku strávte 3-4 kurzy (po konzultaci se svým lékařem).

Před použitím se doporučuje infuzi protřepat.

Jsou možné alergické reakce, pálení žáhy, vysoký krevní tlak, poruchy spánku.

Použití přípravku "Arfazetin-E" musí být koordinováno se svým lékařem.

Při aplikaci této infuze v kombinaci s antidiabetiky musíte dodržovat pravidla pro přijetí, preventivní opatření a kontraindikace uvedené pro tyto léky.

Nedoporučuje se používat "Arfazetin-E" ve druhé polovině dne, aby se zabránilo poruchám spánku.

Kontraindikováno během těhotenství a kojení.

Arfazetin: návod k použití

Prostředky Arfazetin vyrobený ve formě bylin, snižuje hladinu glukózy v krvi, se používá k léčbě diabetes mellitus nebo diabetu 2. typu.

Balení

Prodává se v kartonech po 30 g, 50 g nebo 100 g.

Složení

Arfazetin má práškový vzhled, šedozelený odstín. Nástroj má příjemnou vůni a kyselou chuť s mírnou hořkostí.

Tato surovina má následující složení:

 • divoká růže (ovoce);
 • Ľubovník bodkovaný;
 • ovoce z obyčejných fazolí;
 • přeslička;
 • heřmánkový lék;
 • Eleutherococcus spiny;
 • borůvkové obyčejné.

Nástroj obsahuje: kumariny, flavonoidy, éterické oleje. Tyto užitečné složky pomáhají snižovat hladinu cukru v krvi, zvyšují schopnost těla přenášet těžké sacharidy, jsou dobrou podporou pro játra.

Tak, přeslička, odstraňuje toxiny z těla, pomáhá obnovit rovnováhu vody a soli. Eleutherocum prickly zlepšuje zrakovou ostrost, pomáhá vyrovnat se se stresem, může oddálit růst nádorů.

Borůvka obyčejná je dietní výrobek, proto je považován za nepostradatelný pro lidi s diabetem. Navíc má tendenci snižovat obsah cukru.

Plody fazolí mají také schopnost snížit cukr. Pozitivně ovlivňují činnost ledvin, zejména u ledvinových onemocnění.

Heřmánek je antiseptikum a působí jako lehký sedativum na centrální nervový systém, který je nezbytný pro jakýkoliv typ diabetu.

Využití rostlinných materiálů

Hlavní funkcí přípravku Arfazetin je léčba pacientů s mírným až středně závažným diabetem závislým na inzulínu, jakož i typem 2.

Mírný diabetes

S touto formou může být Arfazetin podáván jako nezávislý prostředek. Odborníci poznamenal následující: v souladu s přísnou dietou, doporučená fyzická námaha, léčba surovinami dávala vysoké terapeutické účinky. V některých případech došlo k úplnému uzdravení pacienta.

Diabetes typu 2 mírný

V tomto případě se surovina používá jako další způsob ošetření. Arfazetin se používá v kombinaci s jinými prostředky ke snížení hladiny cukru v krvi.

Komplexní léčba pomocí arfazetiny pomáhá snížit potřebu inzulínu nebo jiných prostředků ke snížení cukru, který může působit tvrdě ve vztahu k tělu.

U diabetu 1. typu chybí terapeutický účinek Arfazetinu.

Vaření

Arfazetinové rostlinné suroviny

. Při 400 ml vroucí vody vezměte 2 polévkové lžíce surovin, pak zahřívejte asi 20 minut ve vodní lázni. Výsledná tinktura se odfiltruje, vymačká a upraví na 400-450 ml převařenou vodou. Před použitím musí být infuze ochlazena na pokojovou teplotu.

Dospělí i děti starší 15 let užívají infuzi 0,5 šálky 3x denně, 40 minut před jídlem.

Děti do 15 let užívají 20 ml 3x denně, 40 minut před jídlem. Dávka může být zvýšena nebo snížena v závislosti na věku dítěte.

Arfazetin v baleních. V litrové nádobě je umístěno 4-5 balení, zalijeme 450-500 ml vroucí vody a necháme vařit asi 35 minut.

Dospělí musí brát 200 ml infuze 2x denně, 40-45 minut před jídlem.

Děti berou v závislosti na věku od 2 polévkových lžic do 0,5 šálky tekutiny.

Tyto infuze mohou být uchovávány v chladničce déle než 48 hodin, před použitím, důkladně promíchejte.

Doporučuje se, aby přípravek Arfazetin užíval 30 dnů, pak si po 14 dnech udělal přestávku a v případě potřeby léčbu opakoval.

Kontraindikace

Arfazetin se nedoporučuje užívat v následujících případech: t

 • alergický na jakoukoli látku v přípravku;
 • akutní gastritida, žaludeční nebo střevní vřed;
 • zánětlivá onemocnění ledvin;
 • chronický vysoký krevní tlak;
 • neurózy;
 • častá nespavost.

Těhotenství a kojení

Jako většina jiných léků, Arfazetin je schopný projít placentou. Vzhledem k tomu, že vliv surovin na plod nebyl studován, měli byste se před léčbou poradit se svým lékařem a stanovit riziko / přínos.

Během kojení se doporučuje opustit Arfazetinu nebo přenést dítě na umělé krmení. Tento nástroj může proniknout do mateřského mléka. Případná rizika nebo přínosy pro dítě nejsou dosud stanoveny.

Vedlejší účinky

V některých případech může Arfazetin vyvolat takové nežádoucí účinky:

 • pálení žáhy, zejména u pacientů s vysokou kyselostí;
 • nevolnost;
 • špatný spánek nebo nespavost;
 • vysoký krevní tlak.

Tato rostlinná surovina může být předepsána všem pacientům s diagnózou mírného diabetes mellitus nebo typu 2. Doporučuje se také užívat ty, kteří tuto diagnózu nemají, ale hladina cukru je příliš vysoká.

Recenze bylinných léků Arfazetin

Pacienti a specialisté si všimnou, že Arfazetin snižuje hladinu glukózy postupně, a ne dramaticky, jako jiné drogy. Tento účinek má pozitivní vliv na organismus. Co se týče vedlejších účinků, stalo se to jen zřídka a byly zanedbatelné, což nevyžadovalo stažení prostředků.

Plus je skutečnost, že tento nástroj mohou používat i malé děti. Při správném dávkování nebyly pozorovány žádné vedlejší účinky, tinktura byla dobře snášena.

Někteří pacienti zaznamenali mírnou poruchu spánku, která po chvíli prošla, takže zrušení léčby nebylo nutné.

Nauzea nebo zvýšení krevního tlaku v dávce uvedené v návodu nebyly pozorovány.

Pacienti s mírným diabetem snižují hmotnost a hladinu cukru není snadné. Bylo zjištěno, že při užívání arfazetiny první den, druhý den ráno se hladina cukru snížila na 0,5 jednotky.

Suroviny se prodávají přes přepážku, nicméně před zahájením léčby je lepší se poradit se svým lékařem.

Doba použitelnosti

Doba použitelnosti surovin není delší než 3 roky od data výroby.

Skladujte na suchém a tmavém místě mimo dosah dětí.

Cena arfazetinu

Arfazetin syrová nakrájená zelenina, pytel 75 g - od 11 rublů.

Arfazetin

Arfazetin - bylinná sbírka, jejíž příjem je zaměřen na snížení koncentrace glukózy v krvi, zvýšení funkce tvorby glykogenu a zvýšení tolerance na sacharidy.

Složení arfazetiny.

Sbírka arfazetinu obsahuje květy heřmánku, kořen manchurského arália, třešeň třezalku, listy fazole, přesličky trávy, borůvky keřů a lesních plodů.

Farmakologické vlastnosti arfazetiny.

K odstranění problému vysoké hladiny cukru v krvi je účinek bylinné kolekce, skládající se z rostlin s možností snížení cukru. Účinek složek bylinného čaje je zaměřen na zvýšení citlivosti buněk těla na působení inzulínu, lepší vstřebávání glukózy a její přeměnu na glykogen a v důsledku toho pokles koncentrace cukru během laboratorních testů.

Indikace pro použití kolekce Arfazetin.

Použití přípravku Arfazetina je poměrně účinné u diabetu, který není závislý na inzulínu a má mírnou až střední závažnost. Podle instrukcí může být léčivo použito v kombinaci s lékařskými hypoglykemickými činidly, jako jsou léčivé inzulínové a antidiabetické látky ze sulfonylmočovinové skupiny.

Pokyny pro použití kolekce Arfazetin.

Arfazetin se nachází na policích v lékárnách, kde jsou baleny ve formě drcených bylin, prášku nebo lisovaných do briket.

Po koupi bylinného čaje Arfazetin byste měli připravit infuzi. Podle instrukcí se postupuje podle následujícího schématu: 1 pytel nebo 10 gramů suchého sběru se nalije do 400 ml vařené vody v smaltované pánvi a poté se vaří čtvrt hodiny ve vodní lázni. Odstranění z ohně, infuzi nechte vychladnout, aby se stala pokojovou teplotou. Když se čaj vychladl, vypusťte jej, vytlačte travní porost a přidejte převařenou vodu při pokojové teplotě, abyste získali 400 mililitrů.

Podle instrukcí se doporučuje použít infuzi 30 minut před jídlem dvakrát nebo třikrát denně po půl sklenice, trochu ji předehřát. Standardní léčba trvá 3 týdny až jeden měsíc. Pro dosažení maximálního pozitivního účinku Arfazetinu je nutné opakovat léčebné kúry třikrát až čtyřikrát ročně s intervalem 10-15 dnů.

Vedlejší účinky při užívání přípravku Arfazetina.

Silné bylinné složky, které jsou obsaženy ve sbírce Arfazetinu, mohou způsobit takové nepříjemné stavy, jako je pálení žáhy, vysoký krevní tlak a alergie.

Kontraindikace pro použití kolekce Arfazetin.

Je zakázáno používat Arfazetin s takovými komorbiditami, jako je žaludeční vřed, dvanáctníkový vřed, arteriální hypertenze. Zvýšená individuální intolerance na složky ve sbírce je další kontraindikací užívání tohoto léku.

Skladovací podmínky Arfazetin.

Aby se zachovaly léčivé vlastnosti bylin, které tvoří léčivou sbírku, měly by být uchovávány v původním obalu v chladné místnosti, kde teplota nesmí překročit 25 stupňů. S výhradou všech pravidel bude kolekce použitelná po dobu 2 let. Vařená infuze Arfazetina uchovávejte nejvýše dva dny v chladničce.

Arfazetin

Arfazetin: návod k použití a recenze

Latinský název: Arphasetin

Léčivá látka: Hypericum perforatum tráva (bylina jaterní) + květy heřmánku (květ heřmánku) + ovoce fazolové (fazolové křídlo ovoce) + přeslička travní (kmen Equisetum) + borůvkový výhonek psí růže ovoce (pes růže ovoce) + Eleutherococcus spiny rhizome a kořeny (Eleutherococcus rhizome a kořen) t

Výrobce: Ivan-Chai, JSC (Rusko), Farmaceutická továrna Viola, JSC (Ukrajina)

Aktualizace popisu a fotografie: 07/12/2018

Ceny v lékárnách: od 83 rublů.

Arfazetin je rostlinný léčivý přípravek, jehož hlavním cílem je snížení obsahu glukózy v krvi, zvýšení tolerance na sacharidy a zvýšení funkce jater způsobující tvorbu glykogenu.

Forma uvolnění a složení

Bylinná sbírka přichází ve formě briket, prášků a drcených surovin.

Složení Arfazetiny zahrnuje kořeny Eleutherococcus, třezalku, Heřmánek, okenice plodů fazole, přesličky, borůvkové klíčky a šípky.

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika

Arfazetin patří mezi kombinované bylinné přípravky. Komplex biologicky aktivních látek, které tvoří léčivo, s diabetes mellitus typu II, má hypoglykemický účinek. To umožňuje v některých případech snížit denní dávky perorálních antidiabetik, zvýšit toleranci na sacharidy. Výrazný hypoglykemický účinek u diabetu typu I není pozorován.

Účinek léčiva je způsoben hlavními biologicky aktivními látkami obsaženými ve sbírkových složkách:

 • Ľubovník bodkovaný (bylina): anthracenové deriváty (hypericin), flavonoidy;
 • borůvky obyčejné (výhonky): flavonoidy, antokyan glykosid myrtilin atd.;
 • divoká růže (ovoce): organické kyseliny, vitamíny C, P, karotenoidy;
 • běžné fazole (ovocné ventily): triterpenové glykosidy, flavonoidy (robinin, rutin);
 • přeslička (tráva): flavonoidy, saponiny, kyselina křemičitá;
 • Heřmánek (květiny): esenciální olej, flavonoidy, hlen;
 • Eleutherococcus spiny (kořeny a oddenky): pektin, glykosidy, esenciální olej.

Indikace pro použití

Podle návodu k použití je přípravek Arfazetin předepisován pro středně těžkou a mírnou závažnost diabetes mellitus. Snad jako nezávislé použití léku, a v kombinaci s inzulínovými přípravky a deriváty sulfonylmočoviny.

Kontraindikace

 • arteriální hypertenze;
 • dekompenzovaný diabetes;
 • epilepsie;
 • biliární dyskineze;
 • exacerbace chronické pankreatitidy nebo chronické enterokolitidy;
 • vředová choroba;
 • hypertermický syndrom;
 • nefróza, nefritida, nefrosonephritis;
 • podrážděnost, nespavost;
 • selhání oběhu;
 • akutní infekční onemocnění;
 • infarkt myokardu;
 • arytmie;
 • tromboflebitida, jakož i tendence k jejímu rozvoji;
 • neurocirkulační dystonie;
 • endokarditida;
 • žlučové kamenné onemocnění;
 • těžké onemocnění ledvin;
 • období těhotenství a laktace;
 • přecitlivělost na kteroukoli složku přípravku.

Arfazetin, návod k použití: metoda a dávkování

Lék v množství 1 sáčku, 1 brikety nebo 1 lžíce (10 g) rozdrcené suroviny by měl být umístěn na pánvi, lépe smaltovaný, nalijte 2 šálky (400 ml) horké vařené vody a držte 15 minut ve vodní lázni. Nejméně 45 minut by měl být vývar naplněn při pokojové teplotě, poté, co zbývající suroviny přefiltrují a vyždímají, je nutné ji převést na původní objem (2 šálky), zředit převařenou vodou.

Vařený vývar se bere půl hodiny před jídlem 2-3 krát denně po dobu 1 / 2-1 / 3 šálku. Délka léčby je obvykle 3-4 týdny, doporučená přestávka mezi kursy je 10-15 dnů. Nejvyšší účinnosti tohoto léku je dosaženo při provádění 3-4 kurzů v průběhu roku.

Vedlejší účinky

 • nervový systém: snížený výkon, úzkost, nepokoj, podrážděnost, poruchy spánku;
 • kardiovaskulární systém: tachykardie, zvýšený krevní tlak;
 • močový systém: podráždění tkáně ledvin (projevuje se bolestí zad a na konci močení);
 • Alergické reakce: fotosenzitivita, hyperémie, vyrážka, svědění, otok kůže.

Dlouhodobé užívání přípravku Arfazetin (delší než 2 měsíce) může vést k následujícím vedlejším účinkům: poruchám gastrointestinálního traktu, svalovým spasmům.

Předávkování

Při předávkování arfazetinou může dojít ke zvýšení závažnosti vedlejších účinků.

Zvláštní pokyny

Před použitím se doporučuje protřepat.

Během léčby je třeba se vyvarovat vystavení ultrafialovému záření.

Dopad na schopnost řídit motorová vozidla a složité mechanismy

Během používání sběru léčiv by měl být Arfazetin při řízení vozidel a práci s komplexními mechanismy opatrný (i přes nedostatek údajů potvrzujících účinek léčiva na rychlost reakce).

Použití v průběhu březosti a laktace

Sběr léků Arfazetin u diabetes mellitus během těhotenství / kojení je kontraindikován.

V případě poruchy funkce ledvin

Při těžkých onemocněních ledvin, nefróze, nefritidě a nefrosonefritidě je užívání léčiva kontraindikováno.

Lékové interakce

Kombinované podávání přípravku Arfazetin s diabetes mellitus s antikoagulancii, antibiotiky, sulfonamidy, antikoncepčními prostředky, hypotenzními (blokátory kalciových kanálů) a hypocholesterolemickými (statiny) léky, ženskými pohlavními hormony, kardioglykosidy se nedoporučuje.

Pokud se přípravek používá jako součást kombinované terapie, může pomoci snížit dávky perorálních antidiabetik.

Další možné interakce přípravku Arfazetina:

 • zvýšení účinku analeptik, léků, které stimulují centrální nervový systém a léků s hypoglykemickým účinkem;
 • potlačení účinku tablet na spaní a sedativ.

Analogy

Analogy Arfazetinu jsou Arfazetin-E, Arfazetin-EK.

Podmínky skladování

Skladujte při teplotě do 25 ° C.

Vařená infuze by měla být uchovávána v chladničce déle než 48 hodin.

Skladovatelnost - 2 roky.

Obchodní podmínky lékárny

Je vydáván bez lékařského předpisu.

Recenze Arfazetin

Recenze Arfazetinu většinou pozitivní. Je třeba poznamenat, že lék neruší léčbu hypoglykemickými činidly, ale je jeho doplňkem spolu se stravou. Také naznačují, že k dosažení terapeutického účinku by léčivo mělo být užíváno v průběhu, zejména v počátečních stadiích onemocnění. Neexistují prakticky žádné zprávy o vývoji nežádoucích účinků.

Cena Arfazetinu v lékárnách

Přibližná cena pro Arfazetin (1 balení po 50 g) je 77–85 rublů.

Arfazetin: ceny v internetových lékárnách

Sběr Arfazetinu 2 g 20 filtračních sáčků

Vzdělání: První Moskevská státní lékařská univerzita pojmenovaná po I.M. Šechenov, specialita "Všeobecné lékařství".

Informace o léku jsou zobecněné, jsou poskytovány pro informační účely a nenahrazují oficiální pokyny. Vlastní ošetření je nebezpečné pro zdraví!

Miliony bakterií se rodí, žijí a umírají v našich střevech. Oni mohou být viděni jen se silným zvýšením, ale jestliže oni se sešli, oni by zapadli do pravidelného šálku kávy.

Ve snaze vytáhnout pacienta ven, lékaři často jdou příliš daleko. Například, jistý Charles Jensen v období 1954 - 1994. přežil více než 900 operací na odstranění neoplasmu.

Vědci z University of Oxford provedli sérii studií, v nichž dospěli k závěru, že vegetariánství může být škodlivé pro lidský mozek, protože vede ke snížení jeho hmotnosti. Proto vědci doporučují nevylučovat ryby a maso z jejich stravy.

Podle studie WHO, půlhodinová denní konverzace na mobilním telefonu zvyšuje pravděpodobnost výskytu nádoru na mozku o 40%.

Čtyři plátky tmavé čokolády obsahují asi dvě stě kalorií. Takže pokud nechcete být lepší, je lepší jíst více než dva plátky denně.

Většina žen je schopna získat větší potěšení z uvažování o svém krásném těle v zrcadle než ze sexu. Takže ženy se snaží o harmonii.

Zubní kaz je nejběžnějším infekčním onemocněním na světě, s nímž nemůže konkurovat ani chřipka.

Lidé, kteří jsou zvyklí na snídani pravidelně, jsou mnohem méně pravděpodobné, že budou obézní.

Ve Spojeném království existuje zákon, podle kterého může chirurg odmítnout operaci pacienta, pokud kouří nebo má nadváhu. Člověk by se měl vzdát špatných návyků a pak možná nebude potřebovat operaci.

Známý lék "Viagra" byl původně vyvinut pro léčbu arteriální hypertenze.

Zubaři se objevili poměrně nedávno. Již v 19. století bylo povinností obyčejného holiče vytáhnout bolavé zuby.

74-letý australský rezident James Harrison se stal dárcem krve asi 1000krát. Má vzácnou krevní skupinu, jejíž protilátky pomáhají novorozencům s těžkou anémií přežít. Australan tak ušetřil asi dva miliony dětí.

Lidský žaludek dobře zvládá cizí předměty a bez lékařského zásahu. Je známo, že žaludeční šťáva může dokonce rozpustit mince.

Nejvzácnější chorobou je Kourouova choroba. Pouze zástupci kmene kožešin na Nové Guineji jsou nemocní. Pacient umírá smíchem. Předpokládá se, že příčinou onemocnění je jíst lidský mozek.

Průměrný člověk během života produkuje tolik jako dva velké bazény slin.

Muži jsou považováni za silný sex. Každý, nejmocnější a nejodvážnější člověk se však náhle stane bezbranným a nesmírně rozpačitým, když čelí problémům.

Použití arfazetiny pro prevenci diabetu

Mezi různé nástroje používané v diabetes mellitus, vyniká bylinné kolekce Arfazetin.

Bude užitečné zjistit, které bylinky jsou do ní zahrnuty, jaký má terapeutický účinek, jak se používá, zda má negativní vliv na tělo.

Farmakologický účinek

V moderní medicíně, byl bylinný sběr Arfazetin úspěšně používá ke snížení glukózy v krvi u diabetes mellitus.

Jeho hlavním farmakologickým účinkem je, že kombinace všech sedmi složek snižuje a udržuje rovnováhu cukru v krvi. Podmínky jsou vytvořeny pro úplnější asimilaci sacharidů v těle.

Vzhledem k vysoké antioxidační kapacitě se projevuje také membránový stabilizační účinek. Buňky jsou chráněny před destrukcí, protože jejich alkalická rezerva je obohacena, což zvyšuje výtěžek glukózy z tkání. Jak lékaři říkají, existuje kompenzace metabolismu sacharidů.

Tento postup pak vede ke zpomalení absorpce uhlohydrátů ve střevě a ovlivňuje glykogenotvornou funkci jater.

Složení formy odběru a uvolnění

Všechny složky tohoto léčivého přípravku jsou biologického původu. Sbírka se skládá z organických látek, které tvoří ovoce, bylinky, kořeny.

Sedm složek kolekce:

 • Borůvkové listy;
 • Přeslička;
 • Šípkové ovoce;
 • Květy sedmikrásky;
 • kořen Aralia Manchu;
 • Hypericum tráva;
 • Sash Beans.

Tabulka procentních hodnot příchozích složek:

Sash Beans, Borůvkové listy

Aralia Manchu, Dogrose

Přeslička, Heřmánek, Hypericum

Hlavními výrobci jsou farmaceutické podniky Ruska:

Obvykle k dostání v kartonových krabicích 30, 50, 100 let.

Forma produkce je odlišná:

 • směs jemně mletých všech složek;
 • ve formě briket;
 • prášky;
 • filtrační sáčky.

Vaky jsou k dostání jako 0,2 g čaje 20 ks v krabici. Pohodlné použití. Kulaté brikety z osmi gramových desek po 6 kusech v balení.

Často na krabicích píšou „Arfazetin E“. Tento lék se liší od obvyklého v tom, že je připraven s kořeny Eleutherococcus místo kořenů Aralia. Někdy použijte oddenek Zamanihi.
Kromě flavonoidů a glykosidů obsahují tyto rostliny větší množství karotenoidů, pryskyřičných látek a silic. Výhodou je výraznější antioxidant, zpevňující, protistresový účinek.

Mechanismus působení

Když metabolismus sacharidů v lidském těle snižuje sekreci inzulínu. To vede ke zvýšenému množství glukózy v krvi. Pokud opatření nejsou přijata včas, diabetes může vyvinout.

Arfazetin, díky svému biologickému složení, může mít hypoglykemický účinek.

Všechny jeho složky ve větším či menším rozsahu obsahují takové komplexní organické sloučeniny jako:

 • triterpenové a antokyaninové glykosidy;
 • flavonoidy, karotenoidy;
 • saponické a křemičité kyseliny;
 • éterické oleje;

Řídí procesy, které normalizují metabolismus sacharidů, snižují hladinu cukru v krvi.

Tabulka látek obsažených v bylinkách a jejich účinky na tělo: t

snižuje hladinu glukózy v krvi

ovlivňují funkci jater v glykogenu

odstraňuje toxiny, obnovuje rovnováhu vody a soli

zlepšuje metabolismus, jaterní funkce

silné hypoglykemické činidlo

zlepšuje zrak, odolnost vůči stresu, brání růstu nádorů

Mechanismus silného hypoglykemického efektu vám umožní úspěšně užívat lék na diabetes.

Indikace pro použití

Nejúčinnější účinek léku se projevuje v počátečních stadiích onemocnění. Při současném užívání s léky se postupně snižuje jejich počet a dávka.

Pro pacienty, kteří již nepodávají inzulínové injekce, bude užívání arfazetiny neúčinné.

Obzvláště populární pro preventivní účely. Spolu s cvičením a výživou je předepsán pro prevenci a obnovu správného metabolismu sacharidů.

Lékaři doporučují sbírku c onemocnění mírné a střední závažnosti, stejně jako pro prevenci diabetu.

Návod k použití

Před použitím si pečlivě přečtěte přiložené pokyny. Zvláštní pozornost věnujte receptům na vaření, denním a jednotlivým dávkám.

Každý formulář má svá vlastní pravidla:

 1. Infuze suchých surovin. Take ve výši 1 polévková lžíce. lžíce na 2 šálky vody. Trvejte na vodní lázni, jako obvykle pro všechny byliny, 15 minut. Po 45 minutách se ochlazený roztok přefiltruje. Pijte půl hodiny před jídlem. Denní dávka 200 ml. Pijte ve dvou dávkách. Kurz trvá obvykle měsíc. Můžete opakovat každých 14 dní.
 2. Filtrační sáčky. Vařený jako obvykle čaj. Nádoba se nechá stát ve sklenici po dobu 15 minut. Doporučujeme vařit vždy 2 sáčky. Pijte po celý den podle pravidel s infuzí.
 3. Brikety. Při použití briket musí dodržovat speciální pravidla. Jezte je dříve, než vezmete hlavní jídlo na půl hodiny. Nejezte více než dvě desky denně. Pro dosažení léčebného účinku je nutné vytvořit kurz, jako je tomu u běžné medicíny. Je důležité si uvědomit, že briketa obsahuje 1 polévkovou lžíci. lžíce suché směsi.

Děti účtují poplatek, v závislosti na věku - od 1 dezertní lžíce na vaření a čtvrt šálku hotové infuze najednou. Vyrábějí se speciální dětské vakové filtry 1,5 g. Děti by měly pít, stejně jako dospělí, půl hodiny před jídlem. V každém případě se musíte poradit s pediatrem.

Zvláštní pokyny a kontraindikace

Bylinný čaj, stejně jako všechny léky, má kontraindikace a specifické pokyny pro jeho použití:

 • účinek této drogy ještě nebyl kladen na vědeckou platformu o účincích na těhotenství a kojení. V těchto případech to není jednoduše předepsáno bez zvláštní potřeby.
 • Nedoporučujeme dětem do 12 let.
 • starší osoby. Berou v úvahu skutečnost, že téměř všichni starší lidé mohou mít problémy s ledvinami a vysoký krevní tlak.
 • lék by neměl být opilý v noci. Vlastnit tonikum, může způsobit nespavost.
 • lidé, kteří sbírku vezmou, by se měli vyvarovat přímého slunečního světla.

Předávkování a vedlejší účinky

Byliny ve sbírce, mohou způsobit alergie, takže začnou pít s velkou opatrností.

Existují nežádoucí účinky:

 • hypertenze, zhoršené močení
 • nespavost
 • porušení žaludeční sekrece

Lék by neměl být užíván lehce. Mnozí věří: pokud je tráva, můžete pít, co chcete a kolik chci. Takový klam je nebezpečný s vážnými následky.

Složky této kolekce mají širokou škálu aktivních účinků na tělo. Jeho příjem vyžaduje vážný postoj. Nemůžete ignorovat první známky předávkování. Může to být: hořká chuť v ústech, těžkost v játrech.

Na první, i ty nejzávažnější známky předávkování, byste měli okamžitě přestat užívat a požádat o pomoc zdravotnických zařízení.

Interakce s léky a doba použitelnosti

Doporučení pro současný sběr jiných drog poměrně dost.

Současné použití je kontraindikováno:

 • antibiotika sulfonamidy;
 • antikoncepční prostředky, antikoagulační hormony, blokátory kalciových kanálů;
 • statiny, mnoho léků na srdce;
 • antidepresiva, teofylin.

Došlo k poklesu absorpce léčiv obsahujících železo, oslabení účinku anestezie při operacích břicha.

V každém případě vyžaduje současné užívání tohoto léku s jinými léky doporučení lékařů.

Skladovatelnost je dva roky od data výroby. Lék skladujte na suchém místě chráněném před slunečním zářením. Připravená infuze při teplotě ne vyšší než 15 ° C po dobu jednoho dne. Po uplynutí doby použitelnosti není sbírka vhodná pro spotřebu.

Pacientův názor a cena čaje

Z recenzí diabetiků užívajících čaj můžeme vyvodit závěr, že při pravidelném používání cukru v krvi klesá, ale to platí pouze pro ty pacienty, kteří v poslední době onemocněli a nemoc neprošla v závažnějším stadiu. Pro zbytek je lepší se spoléhat na použití silnějších léků ke stabilizaci hladiny glukózy v krvi. Nástroj je také vhodný pro prevenci diabetu.

Chci se podělit o novinky. Před rokem pohřbila svého dědečka, kterého velmi milovala a kdo mě vzkřísil. Na základě stresu růžový cukr. Od kamaráda jsem slyšel o Arfazetinu. Koupil a začal pít ráno a večer. O týden později se cukr snížil. Budu i nadále pít a radit každému, kdo má problémy.

Piju druhý rok. Dělám si přestávky a piju znovu. Měřič je normální. Nebudu hodit. V práci, neustálé zmatky.

Arfazetin vzala asi dva roky. Cukr byl normální, ale začaly problémy se srdcem. Po předepsání kardiálních léků lékař již nedoporučoval pít bylinný čaj.

Video materiál o bylinách, které snižují hladinu cukru v krvi a jejich správné používání:

Prodává se téměř ve všech lékárnách bez lékařského předpisu. Cena je nejdostupnější v rozsahu 70 až 80 rublů.

Je třeba vzít v úvahu formu propuštění. Pokud se jedná o čaj ve filtračních pytlích, 20 kusů od 50 do 80 rublů. Pokud je kolekce v balení po 50 g - od 50 do 75 rublů.

Arfazetin: návod k použití

Složení

aktivní složky: borůvky obyčejné výhonky, haricot obyčejné křídlo ovoce, eleutherococcus ostnatý oddenek s kořeny, divoká růže ovoce, přeslička trávy, třezalka tráva, heřmánkový květiny;

1 g kolekce obsahuje borůvkové výhonky - 0,2 g; obyčejné ovocné listy haricot - 0,2 g; Eleutherococcus spiny rhizomes s kořeny - 0,15 g divokých šípů - 0,15 g přesličky trávy - 0,1 g; Bylina třezalky - 0,1 g; květy heřmánku - 0,1 g

Forma dávkování

Hlavní fyzikální a chemické vlastnosti: směs heterogenních kousků šedavě zelené barvy se světle žlutými, šedavě hnědými, krémovými, žlutošedými, oranžovo-červenými, hnědočervenými, hnědými a bílými skvrnami; vůně je slabá, voňavá.

Farmakologická skupina

Antidiabetika. ATH kód A10H.

Farmakologické vlastnosti

Složky sbírky obsahují esenciální olej, flavonoidy, kumariny, polysacharidy, minerální soli, organické kyseliny, taniny, alkaloidy, pryskyřičné látky, hořké. Tento komplex biologicky aktivních látek vykazuje hypoglykemický účinek u diabetes mellitus typu II, což v některých případech umožňuje snížit denní dávky perorálních antidiabetických látek, zvyšuje toleranci ke sacharidům. U diabetes mellitus typu I není patrný žádný hypoglykemický účinek.

Indikace

Diabetes mellitus typ II mírný a střední (jako součást komplexní terapie).

Kontraindikace

Arteriální hypertenze, dyskineze žlučových cest, exacerbace chronické pankreatitidy nebo chronická obezita, endokarditida, dekompenzovaný diabetes mellitus, těžké onemocnění ledvin, onemocnění žlučových kamenů.

Interakce s jinými léky a jinými typy interakcí

Nedoporučuje se u pacientů užívajících antikoagulancia, antibiotika, sulfonamidy, kontraceptiva, hypotenzy (blokátory kalciových kanálů), hypocholesterolemické látky (statiny), ženské pohlavní hormony, srdeční glykosidy.

Léčivo může zvýšit účinek látek, které stimulují centrální nervový systém, analeptika, hypoglykemická činidla a inhibují působení sedativ a hypnotik.

V kombinační terapii může pomoci snížit dávku perorálních antidiabetik.

Funkce aplikace

Před použitím se doporučuje infuzi protřepat.

Při použití arfazetinu v kombinaci s hypoglykemickými léky je nutné dodržovat pravidla pro přijetí, výhrady a kontraindikace perorálních antidiabetik.

Během léčby je třeba se vyvarovat UV záření.

Použití v průběhu březosti nebo laktace. Kontraindikováno.

Schopnost ovlivňovat rychlost reakce při řízení vozidel nebo jiných mechanismů.

Přestože nejsou k dispozici žádné údaje o účinku přípravku Arfazetin na rychlost reakce, je nutné při řízení vozidla nebo jiných mechanismů postupovat opatrně.

Dávkování a podávání

5 g (1 dezertní lžíce) se vloží do smaltované nádoby, zalijeme 200 ml (1 šálek) horké převařené vody, zavřete víko a trváme na vroucí vodní lázni po dobu 15 minut. Ochladí se na teplotu místnosti po dobu 45 minut, kmen se zatlačí, zbytek se zfiltruje. Objem infuze přinese vařenou vodu na 200 ml. Take ve formě tepla pro cup-½ šálku 2-3 krát denně 30 minut před jídlem po dobu 20-30 dnů.

Před použitím se doporučuje infuzi protřepat.

2 filtrační balení umístěné ve skleněné nebo smaltované nádobě, nalijte 200 ml (1 šálek) vařící vody, zavřete a vyluhujte po dobu 15 minut. Take ve formě tepla 1 sklo 2 krát denně 30 minut před jídlem po dobu 20-30 dnů. Po 10-15 dnech se doporučuje opakovat léčbu. V průběhu roku pořádejte 3-4 kurzy.

Děti Použití pro děti od 12 let pod lékařským dohledem.

Arfazetin-E (Arphasetin-E)

Obsah

Farmakologická skupina

Nosologická klasifikace (ICD-10)

3D obrazy

Složení a uvolňovací forma

ve filtračních pytlích po 2 nebo 2,5 g; v balení kartonu 10 nebo 20 balení.

Farmakologický účinek

Farmakodynamika

Má hypoglykemický účinek, pomáhá snižovat hladinu glukózy v krvi, zvyšuje toleranci ke sacharidům a zvyšuje funkci tvorby glykogenu.

Indikace lék Arfazetin-E

Diabetes mellitus typu 2 (mírná a střední závažnost, jak pro monoterapii, tak v kombinaci se sulfa léky a inzulínem).

Kontraindikace

Vedlejší účinky

Alergické reakce, pálení žáhy, zvýšený krevní tlak.

Dávkování a podávání

Uvnitř, ve formě infuze. Obsah jednoho balení (10 g) se umístí do smaltované nádoby, nalije se 400 ml (2 šálky) horké převařené vody, zahřívá se ve vroucí vodní lázni po dobu 15 minut, ochladí se na teplotu místnosti po dobu nejméně 45 minut, přefiltruje se. Zbývající surovina se lisuje. Objem výsledné infuze se převede na 400 ml převařenou vodou. Take 30 minut před jídlem, nejlépe ve formě tepla, 1 / 3-1 / 2 šálek 2-3 krát denně po dobu 20-30 dnů. Doporučuje se léčbu opakovat po 10–15 dnech. Během roku tráví 3-4 kurzy.

Podmínky skladování léčiva Arfazetin-E

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti léku Arfazetin-E

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Pokyny pro lékařské použití

Arfazetin-E
Pokyny pro lékařské použití - EN № LS-000159

Datum poslední změny: 18/18/2017

Forma dávkování

Složení

Borovice obyčejné výhonky - 20%

Haricot obyčejné listy ovoce - 20% t

Eleutherococcus prickly rhizomes a kořeny - 15%

Šípkové ovoce - 15%

Přeslička pole trávy - 10% t

Hypericum tráva - 10%

Heřmánek květiny - 10% t

Popis lékové formy

Směs heterogenních částic rostlinného materiálu nažloutle zelené barvy s hnědočervenou, tmavě zelenou, nažloutlou bílou, krémovou, šedavě hnědou a hnědou skvrnou. Vůně je slabá, voňavá. Chuť vody extrakt hořký-kyselý.

Farmakologická skupina

Hypoglykemické činidlo rostlinného původu.

Farmakologický účinek

Infuze kolekce má hypoglykemický účinek, pomáhá snižovat hladinu glukózy v krvi, zvyšuje toleranci ke sacharidům a zvyšuje funkci jater v produkci glykogenu.

Indikace

Diabetes mellitus typ 2: s mírnou formou - v kombinaci s dietou a cvičením, s mírným diabetem - v kombinaci s perorálními hypoglykemickými léky nebo inzulínem.

Kontraindikace

Hypersenzitivita na složky léčiva, nefritida, arteriální hypertenze, žaludeční vřed a dvanáctníkový vřed, podrážděnost, nespavost, epilepsie, těhotenství, kojení, děti do 12 let.

Dávkování a podávání

2 filtrační sáčky (4,0 g) se umístí do skleněné nebo smaltované mísy, nalijeme 200 ml (1 šálek) vroucí vody, přikryjeme víčkem a vyluhujeme po dobu 15 minut, opakovaně tiskneme sáčky lžící a pak je stiskneme. Objem výsledné infuze se převede na 200 ml převařenou vodou.

Požívá se ve formě tepla a 1/2 šálku 2-3 krát denně 30 minut před jídlem po dobu 20-30 dnů. Po 10-15 dnech se doporučuje opakovat léčbu. Během roku strávte 3-4 kurzy (po konzultaci se svým lékařem).

Před použitím se doporučuje infuzi protřepat.

Vedlejší účinky

Alergické reakce, pálení žáhy, vysoký krevní tlak, nespavost.

Předávkování

Dosud nebyly hlášeny žádné případy předávkování.

Interakce

Zvláštní pokyny

Použití přípravku "Arfazetin-E" musí být koordinováno se svým lékařem.

Při aplikaci infuze v kombinaci s perorálními antidiabetiky by měl inzulín dodržovat pravidla pro přijetí, preventivní opatření a kontraindikace, které jsou pro tyto léky k dispozici.

Nedoporučuje se používat "Arfazetin-E" ve druhé polovině dne, aby se zabránilo nespavosti.

Vliv na schopnost řídit vozidla, mechanismy

Formulář vydání

Sběr prášku na 2,0 gv filtračních obalech, na 10 filtračních obalech nebo 20 filtračních obalech v kartonovém obalu.

Návod k použití, složený text uvnitř, je vložen do balení nebo je celý text instrukce aplikován na balení.

Podmínky skladování

Na suchém, tmavém místě; vařené infuze - na chladném místě ne déle než 2 dny.

Uchovávejte mimo dosah dětí!

Doba použitelnosti

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Obchodní podmínky lékárny

Synonyma nosologických skupin

Ceny v lékárnách v Moskvě

Zanechte svůj komentář

Současný index poptávky po informacích, ‰

Registrační certifikáty Arfazetin-E

 • Lékárnička
 • Internetový obchod
 • O společnosti
 • Kontaktujte nás
 • Kontakty vydavatele:
 • +7 (495) 258-97-03
 • +7 (495) 258-97-06
 • E-mail: [email protected]
 • Adresa: Rusko, 123007, Moskva, st. 5. Hlavní linie, 12.

Oficiální stránky společnosti radar ®. Hlavní encyklopedie drog a lékárenského sortimentu ruského internetu. Referenční kniha léků Rlsnet.ru poskytuje uživatelům přístup k pokynům, cenám a popisům léků, doplňků stravy, zdravotnických prostředků, zdravotnických prostředků a dalšího zboží. Farmakologická referenční kniha obsahuje informace o složení a formě uvolnění, farmakologickém účinku, indikacích pro použití, kontraindikacích, vedlejších účincích, lékových interakcích, způsobu užívání léčiv, farmaceutických společnostech. Léčebná referenční kniha obsahuje ceny léků a zboží farmaceutického trhu v Moskvě a dalších městech Ruska.

Přenos, kopírování, šíření informací je zakázáno bez povolení společnosti LLC RLS-Patent.
Při citování informačních materiálů zveřejněných na stránkách www.rlsnet.ru je vyžadován odkaz na zdroj informací.

Mnohem zajímavější

© REGISTRACE LÉČIVÝCH PŘÍPRAVKŮ RUSSIA ® Radar ®, 2000-2019.

Všechna práva vyhrazena.

Komerční využití materiálů není povoleno.

Informace jsou určeny pro zdravotnické pracovníky.

Arfazetin

Ceny v internetových lékárnách:

Arfazetin je sbírka léčivých bylin, která je určena pro přípravu infuze. Nástroj je rostlinného původu a používá se k léčbě pacientů s diabetem.

Složení

Složení přípravku Arfazetina a poměr jeho složek na 100 g léčiva má následující formu:

 • Borůvky střílí obyčejně - 20%;
 • Plody švestkových bobů obvykle - 20%;
 • Oddenky a kořeny Eleutherococcus - 15%;
 • Šípky - 15%;
 • Přeslička trávy - 10%;
 • Hypericum tráva - 10%;
 • Heřmánek květiny - 10%.

Všechny složky se suší a rozdrcují. Lék je k dispozici v těchto formách:

Farmakologický účinek arfazetiny

Arfazetin je podle pokynů hypoglykemickým činidlem rostlinného původu. Účel sběru trávy je zaměřen na snížení hladiny glukózy v krvi, zvýšení tolerance na uhlohydráty, zvýšení funkce jater způsobující tvorbu glykogenu.

Indikace pro použití Arfazetina

Podle pokynů je přípravek Arfazetin indikován pro pacienty s diabetes mellitus střední a mírné závažnosti. Léčivo může být použito jak nezávisle, tak v kombinaci s inzulínovými přípravky a deriváty sulfonylmočoviny.

Na základě klinických studií a recenzí Arfazetinu je známo, že pacienti s diabetem prvního typu (závislí na inzulínu) si nevšimnou správného účinku použití této bylinné kolekce, nicméně u diabetu typu 2 jsou výsledky celkem dobré.

Dávkování a podávání

Před použitím přípravku Arfazetin musíte připravit infuzi. Za tímto účelem by měl být jeden sáček výrobku (nebo 1 polévková lžíce práškových / drcených surovin, jejichž částka se rovná 10 g) umístěn do smaltované pánve a nalijte dvě šálky horké čisté vody. Po tom, je třeba dát směs do vodní lázně a držet po dobu asi 15 minut, pak odstranit z tepla. Poté by měla být infuze ponechána při pokojové teplotě po dobu asi jedné hodiny, aby byla infuze naplněna. Ochlazené činidlo se napíná a zbývající surovina se vytlačuje. Poté přidejte do infuze čistou převařenou vodu v takovém množství, aby celkový objem byl 400 ml kapaliny.

Tato infuze přípravku Arfazetina se doporučuje užívat v teplé formě v množství jedné třetiny nebo jedné poloviny sklenice 30 minut před jídlem. Během dne je počet dávek léku 2-3krát vyšší. Léčba tímto činidlem trvá v průměru 3 - 4 týdny, po kterých je lepší užívat přestávku po dobu 10-15 dnů, po které může být infuze obnovena.

Recenze Arfazetinu naznačují, že největší účinnost tohoto nástroje se projevuje během tří nebo čtyř kurzů ročně.

Vedlejší účinky

Lék ve většině případů je pacienty dobře snášen, ale v některých případech jsou možné alergické reakce. Vyskytly se také stížnosti na pálení žáhy a vysoký krevní tlak.

Kontraindikace pro použití přípravku Arfazetina

Užívání arfazetiny je v první řadě kontraindikováno u lidí se zvýšenou citlivostí na složení nebo intoleranci alespoň jedné složky léčiva.

Kontraindikace pro léčbu drog jsou nemoci, jako je hypertenze a vředová choroba, protože lék může zvýšit jejich příznaky.

Podmínky skladování

Lék se doporučuje uchovávat v původním obalu na suchém místě. Teplota vzduchu by neměla překročit 25 stupňů. Pokud je infuze již připravena, pak by měla být skladována na chladném místě při teplotě 8-15 stupňů po dobu nejvýše 48 hodin.

Doba použitelnosti Arfazetiny je dva roky.

Arfazetin

Arfazetin je bylinná sbírka pro přípravu infuzí, která má výrazný hypoglykemický účinek. Léčivo je předepsáno pro léčbu diabetes mellitus typu II v mírné a střední formě.

Harfazetin se prodává v kartonových obalech ve formě drcených rostlinných surovin nebo rostlinného prášku umístěného ve filtračních pytlích o hmotnosti 2 nebo 2,5 g. Kartonové obaly obsahují od 30 do 100 g sběru, filtrační sáčky jsou také baleny v kartonových obalech, 10 nebo 20 kusů.

Arfazetin vyrábí mnoho ruských společností: Viktovit, Azulen-Temryuk, Travnik PZK, Stavropol-Medifarm, Tekhmedservice, Fitoresurs, Vitasan-Plant, St.-Mediafarm, Fito EM, "Firma" Zdraví ". Lék, vyráběný ve městě Krasnogorsk, Moskevské oblasti společností Krasnogorskleksredstva, má patentovaný obchodní název Arfazetin E. Také Arfazetin vyrábí ukrajinský podnik Lektravy.

Rostlinné suroviny a prášek mají světle šedozelený odstín se stříkajícími částicemi béžové, žluté, červenohnědé a oranžově červené barvy. Lék má lehkou, příjemnou vůni. Infuze mají hořkou chuť.

Složení rostlinné sbírky Arfazetin

Kolekce Arfazetin má následující složení:

 • Šípky - 15%;
 • Hypericum tráva - 10%;
 • Sash ovoce z běžné fazole - 20%;
 • Přeslička trávy - 10%;
 • Léčivé květy heřmánku - 10%;
 • Oddenky a kořeny Eleutherococcus prickly - 15%;
 • Borůvkové výhonky - 20%.

Arfazetin E má podobné složení.

Složky rostlinné sbírky obsahují flavonoidy, éterické oleje, organické kyseliny, kumariny, minerální soli, taniny a pryskyřičné látky, alkaloidy. V kombinaci snižují hladinu cukru v krvi, zvyšují glykogenotvornou funkci jater, zvyšují toleranci (toleranci, toleranci) organismu na sacharidy.

Aplikace Arfazetiny

Jak je uvedeno v pokynech, Arfazetin je určen k léčbě diabetu nezávislého na inzulínu (diabetes typu II) lehké a střední závažnosti.

U diabetu v mírné formě může být Arfazetin nebo Arfazetin E předepsán jako jediný lék. Podle recenzí Arfazetin v kombinaci s dietou doporučovanou lékařem a přísně regulovaným aerobním cvičením u mírného diabetu typu II poskytuje velmi dobrý účinek až do úplného vyléčení.

V případě středně závažného diabetu mellitus se přípravek Arfazetin používá jako součást komplexní terapie, která se kombinuje s perorálními přípravky snižujícími cukr a inzulínem. Použití bylinného přípravku umožňuje snížit počet přijatých anti-hypoglykemických činidel, která působí přísněji.

Jak je uvedeno v návodu, Arfazetin v léčbě diabetu typu I nemá žádný účinek.

K přípravě infuze se do smaltované pánve vloží 2 polévkové lžíce rostlinných surovin, nalije se 400 ml vroucí vody a udržuje se 15 minut ve vodní lázni. Poté se infuze zfiltruje, surový materiál se vytlačí a výsledná kapalina se přidá do infuze, jejíž objem se upraví na 400 ml a vlije se vařená voda. Hotový nápoj se ochladí na teplotu místnosti po dobu 40 až 50 minut. Přijměte infuzi sběru arfazetinu 30 minut před jídlem. Dospělí a děti od 14 let vypijí 2-3 krát denně, 1/2 - 1/3 šálku. Děti, v závislosti na věku, vezmou od 1 dezertní lžíce na 1/4 sklenice 2-3 krát denně, také půl hodiny před jídlem.

K přípravě infuze s použitím Arfazetinu ve filtračních pytlích se umístí 4 pytle do půllitrové misky, nalijí se dvěma šálky vařící vody, zakryjí se pevně a podávají se po dobu 15-20 minut. Pak vmíchejte filtrační sáčky v infuzi a doplňte objem na 400 ml, nalévejte převařenou vodu. Dospělí užívají 1 skleničku nápoje dvakrát denně, půl hodiny před jídlem. Děti pijí infuzi 2-3 krát denně, půl hodiny před jídlem, v množství od 2 dezertních lžiček na půl sklenice, v závislosti na věku.

Připravená infuze přípravku Arfazetina může být uchovávána na chladném místě ne déle než 2 dny, před použitím se doporučuje protřepat.

Jak je uvedeno v návodu k použití, přípravek Arfazetin by měl být užíván během 20-30 dnů, po kterém si vezme přestávku po dobu 2 týdnů a v případě potřeby pokračuje v léčbě.

Odpoledne se lék nedoporučuje užívat, protože v některých případech je příčinou poruchy spánku.

Kontraindikace užívání léku jsou:

 • Individuální intolerance na kteroukoliv ze složek léčiva;
 • Duodenální vřed a žaludeční vřed;
 • Jade;
 • Vysoký krevní tlak;
 • Epilepsie;
 • Nespavost;
 • Zvýšená vzrušivost.

Během těhotenství je lék předepisován pouze tehdy, pokud přínos jeho užívání výrazně převyšuje možná rizika.

Jako vedlejší účinek může arfazetin někdy způsobit pálení žáhy, nevolnost, nespavost a zvýšení krevního tlaku.

Recenze Arfazetin

Arfazetin nebo Arfazetin E předepisují lékaři téměř všem pacientům s mírným nebo středně těžkým diabetem, stejně jako těm, kteří ještě nebyli diagnostikováni s diabetem typu II, ale mají trvalý vzestup hladin cukru.

Podle hodnocení, s systematickým použitím, Arfazetin snižuje hladinu cukru v krvi postupně, a ne dramaticky, což má pozitivní vliv na pohodu pacientů. A přestože instrukce varuje před možnými vedlejšími účinky, vyskytují se velmi vzácně.

Také v recenzích je řečeno, že při lehkém stupni diabetu není vždy možné dosáhnout snížení hladiny cukru a tělesné hmotnosti pouze za použití diety. Pokud používáte Arfazetin během dne, druhý den ráno dochází k poklesu hladiny cukru o polovinu.

Navzdory tomu, že sbírka je k dispozici v lékárnách bez lékařského předpisu, musí být před použitím konzultována s lékařem.