Image

Analogové tablety Galvus

Galvus (tablety) Hodnocení: 121

Galvus - tabletované léčivo pro léčbu diabetes mellitus typu 2 na základě vildagliptinu v dávce 50 mg. Může být předepsán jak v monoterapii, tak v rámci kombinované terapie v případě špatné účinnosti diety a cvičení.

Analogové Galvus

Analog více od 981 rublů.

Ongliza je americký lék pro léčbu diabetes mellitus 2. typu na základě saxagliptinu v dávce 2,5 nebo 5 mg. Předepisuje se kromě fyzické námahy a stravy ke zlepšení kontroly glykémie.

Analog více od 857 rublů.

Výrobce: Beringer Ingelheim (Rakousko)
Formy vydání:

 • Tablety 5 mg, 30 ks; Cena od 1648 rublů
Ceny Trazhentu v internetových lékárnách
Návod k použití

Trakce - rakouský lék určený k léčbě diabetes mellitus 2. typu, může být předepsán jak mono, tak jako součást kombinované terapie. Jedinou účinnou látkou v kompozici je linagliptin 5 mg. Trakce není indikována u diabetu 1. typu, během těhotenství, kojení a dětí mladších 18 let.

Analog více od 1418 rublů.

Výrobce: Merck Sharp and Dome (USA)
Formy vydání:

 • Tablety 100 mg, 28 ks; Cena od 2209 rublů
Ceny pro Januvia v internetových lékárnách
Návod k použití

Januvia je americký lék na léčbu diabetu. Účinná látka: sitagliptin (ve formě monohydrátu fosfátu) 100 mg. Lze použít jako doplněk k cvičení a dietě ke kontrole hladiny cukru v krvi.

Analog více od 182 rublů.

Výrobce: Refined
Formy vydání:

 • Tab. 12,5 mg, 28 ks; Cena od 973 rublů
 • Tab. 25 mg, 28 ks; Cena od 1282 rublů
Ceny za Vipidia v internetových lékárnách
Návod k použití

Vipidia je hypoglykemické činidlo v tabletách s alogliptinem. Poskytuje snížení hladiny glykovaného hemoglobinu a glukózy. Je indikován v případě diabetu mellitus typu 2 jako monoterapie, stejně jako v kombinační terapii s jinými hypoglykemickými činidly. Optimální dávka je 25 mg / den, bez ohledu na jídlo. Kontraindikován u diabetické ketoacidózy, diabetes mellitus prvního typu, chronického závažného srdečního selhání, funkce ledvin a selhání jater. Vedlejšími účinky mohou být bolesti hlavy, bolest v epigastriu, vyrážka, infekční onemocnění ORL orgánů. Děti mladší 18 let a těhotné ženy nejsou předepsány z důvodu nedostatku informací o použití.

Jak nahradit Galvus v diabetu: domácí a zahraniční analoga

Galvus (Galvus) je tabletovaný farmakologický nástroj určený k léčbě diabetes mellitus 2. typu, vytvořený na základě použití vildagliptinu jako hlavní účinné látky.

Léčivo může být použito jak při monoterapii, tak jako součást komplexní terapie ve formě jedné ze svých složek. Použití této drogy je nejčastěji odůvodněno v případech, kdy účinnost předepsané stravy není dostatečná pro udržení hladiny cukrů v plazmě.

Galvus je k dispozici v několika formách:

 • ve směsi se jako hlavní složka používá pouze vildagliptin;
 • Léčivo obsahuje vildagliptin a metformin jako hlavní účinné látky.

První forma léku se nazývá Galvus a druhá je Galvus Met. Galvus Met označuje kombinaci látek redukujících cukr.

Vildagliptin patří do skupiny sloučenin, které stimulují aparát ostrůvků pankreatu a selektivně inhibují aktivitu enzymu dipeptidylpeptidázy-4, což vede ke zvýšení množství glukagonu podobného peptidu typu 1 a inzulinotropního peptidu závislého na glukóze - HIP v systémovém oběhu během dne. Tyto změny vyvolávají zvýšení produkce inzulínu.

Hlavní analogy Galvus

V současné době bylo vytvořeno velké množství analogů Galvus, které mohou být jak strukturální, tak ve své farmakologické skupině.

Galvus Met je domácí strukturní analog Galvus. Kombinovaný analog přípravku Galvus Met je dostupný v dávce 50 + 1000, vildagliptin v jedné dávce přípravku obsahuje 50 mg, metformin 100 mg.

Nejznámější analogy Galvusu v dávce 50 mg jsou následující léky:

Všechny tyto náhrady za původní prostředky mají ve srovnání s ním celou řadu výhod a nevýhod, které je třeba podrobněji zvážit.

To vám umožní pokračovat v navigaci v řadě léků snižujících cukr prezentovaných na domácím farmakologickém trhu.

Vipidia - Galvusova náhrada

Vipidia je hypoglykemické činidlo, jehož aktivní složkou je alogliptin. Použití léčiva během léčby diabetu druhého typu může významně snížit hladinu glykovaného hemoglobinu a glukózy v těle pacienta.

Rozdíl mezi Vipidia a Galvus leží v použité aktivní složce, i když oba patří do stejné skupiny sloučenin - inhibitorů DPP-4.

Léčivo se používá jak při provádění monoterapie, tak jako součást komplexní léčby patologie ve formě jedné ze složek léčiva. Optimální denní dávka je 25 mg. Nástroj je možné vzít bez ohledu na čas jídla.

Lék je kontraindikován při identifikaci pacienta se známkami ketoacidózy.

Použití finančních prostředků je navíc zakázáno, pokud:

 • diabetes prvního typu;
 • chronické srdeční selhání v těžké formě;
 • selhání ledvin a jater.

Při použití tohoto levnějšího náprotivku Galvus výrobce upozorňuje na možný výskyt následujících vedlejších účinků:

 1. Bolesti hlavy.
 2. Bolest v epigastrii.
 3. Kožní vyrážka.
 4. Infekční patologie ORL orgánů.

Tento relativně levný lék v souladu s pokyny není předepsán pro léčbu diabetu druhého typu u dětí a těhotných žen, což je způsobeno nedostatkem informací o účinku aktivní složky na stav těla těchto kategorií pacientů.

Trazhent

Trakce je lék, jehož použití pomáhá snížit množství cukrů v těle pacienta s diabetem mellitus typu II. Základem aktivní složky léčiva je linagliptin. Tato sloučenina snižuje tvorbu glukózy v játrech a normalizuje její rychlost v krevní plazmě. Indikací pro použití je přítomnost pacienta s dekompenzovaným diabetem 2. typu.

Rozdíl od Galvusu spočívá v tom, že tento lék nemá dobře regulovanou dávku. Požadovaná dávka prostředků je vybrána individuálně.

Léčivo se nepoužívá u diabetes mellitus typu 1, ani v přítomnosti přecitlivělosti na složky léčiva a diabetické ketoacidózy.

Během léčby se mohou objevit nežádoucí vedlejší účinky, jako je kašel, pankreatitida a nazální kongesce.

Lék není předepisován při léčbě patologie u dětí mladších 18 let a těhotných žen.

Rozdíl Ongles od Galvus

Onglise je orální hypoglykemické činidlo. Onglise se od Galvusu liší především hlavní aktivní složkou. Na rozdíl od galvusu obsahujícího vildagliptin je v přípravku Onglize obsažen saxagliptin ve formě hydrochloridu. Obě účinné složky patří do stejné farmakologické skupiny - inhibitory DPP-4.

Použití léků u diabetu druhého typu umožňuje snížit hladinu glukagonu a glukózy v krvi před a po jídle. Přípravek Onglyza je předepisován jako monoterapeutikum, jako doplněk s nízkou účinností použité stravy a také jako součást komplexní léčby onemocnění.

Kontraindikace pro použití je:

 • přítomnost diabetu prvního typu;
 • provádění terapie v kombinaci s inzulínovými injekcemi;
 • vývoj ketoacidózy v těle pacienta.

V procesu provádění léčebných opatření s pomocí tohoto léku může pacient pociťovat nežádoucí účinky, jako jsou bolesti hlavy, rozvoj oteklosti, pocit přetížení nosu a bolest v krku.

Užívání této drogy v léčbě dětí a žen, které mají dítě, je zakázáno vzhledem k nedostatku klinicky potvrzených údajů o účincích účinné látky na tyto skupiny pacientů.

Januvia je generický galvus

Yanuvuya je hypoglykemický lék založený na sitagliptinu. K dispozici ve formě tablet.

Použití léčiva přispívá k potlačení produkce glukagonu, což snižuje glykémii. Užívání léčiva je povoleno pouze za přítomnosti diabetes mellitus druhého typu.

Úprava dávky je prováděna ošetřujícím lékařem v závislosti na stupni rozvoje hyperglykémie. Je zakázáno používat s diabetes mellitus prvního typu, stejně jako v případě detekce přecitlivělosti na složky léčiva u pacienta.

Bolesti hlavy, bolesti v kloubech, infekční procesy v horních dýchacích cestách, průjem a nevolnost mohou být nežádoucími účinky a nežádoucími účinky při léčbě Januanu.

Je zakázáno aplikovat drogu při provádění terapeutických zákroků u těhotných žen a pacientů mladších 18 let.

Náklady na léky na domácím farmaceutickém trhu a jejich hodnocení

Galvus vyrábí švýcarský farmakologický výrobce Novartis. Nástroj se vyrábí ve formě tablet 50 mg. Balení obsahuje 28 tablet. Náklady na lék na trhu Ruské federace se mohou lišit v rozmezí od 701 do 2289 rublů. Průměrná cena na domácím trhu je 791 rublů za balení.

Podle hodnocení pacientů Galvus je poměrně účinný lék.

Vipidiya na domácím farmakologickém trhu má ve srovnání s původním nástrojem o něco vyšší náklady. V průměru je cena jednoho balení přípravku obsahujícího tablety s dávkou 12,5 mg 973 rublů a tablety s dávkou 25 mg stojí 1282 rublů.

Většina hodnocení o tomto léku je pozitivní, i když existují i ​​negativní, nejčastěji se takové recenze týkají skutečnosti, že užívání léku nemá žádný významný vliv na hladinu cukru v krvi.

Trakce je importním analogem Galvusu a proto jeho cena výrazně převyšuje původní lék. Lék se vyrábí v Rakousku, jeho náklady v Rusku se pohybují od 1551 do 1996 rublů, a průměrná cena balíčku léků je 1648 rublů.

Drtivá většina pacientů souhlasí s tím, že léčivo je vysoce účinné.

Analogy Galvus

Tato stránka obsahuje seznam všech analogů Galvus podle složení a indikace. Seznam levných analogů a můžete porovnávat ceny v lékárnách.

 • Nejlevnější analog Galvus: Vipidia
 • Nejoblíbenější analog Galvus: Vipidia
 • Klasifikace ATC: Vildagliptin
 • Účinné látky / kompozice: vildagliptin

Levné analogy Galvus

Při výpočtu ceny levných analogů Galavus byla zohledněna minimální cena uvedená v cenících poskytovaných lékárnami.

Populární analogy Galvus

Tento seznam analogů léčiv je založen na statistikách nejžádanějších léčiv.

Všechny analogy Galvus

Analogové indikace a způsob použití

Různé složení může být stejné podle indikací a způsobu aplikace.

Jak najít levný ekvivalent drahé medicíny?

K nalezení levného analoga léku, generika nebo synonyma doporučujeme v prvé řadě věnovat pozornost kompozici, a to stejným léčivým látkám a indikacím pro použití. Aktivní složky léčiva jsou stejné a budou indikovat, že léčivo je synonymem léčiva, které je farmaceuticky ekvivalentní nebo farmaceutické alternativy. Nezapomeňte však na neaktivní složky podobných léků, které mohou ovlivnit bezpečnost a účinnost. Nezapomeňte na radu lékařů, self-léčba může poškodit vaše zdraví, takže vždy konzultujte se svým lékařem před použitím jakéhokoli léku.

Cena Galvus

Na níže uvedených stránkách najdete ceny Galvus a informace o dostupnosti v lékárně v okolí.

Galvus instrukce

Formulář vydání
Prášky

Složení
1 karta. obsahuje vildagliptin 50 mg;
excipienty: MCC; bezvodá laktóza; sodná sůl karboxymethyl škrobu; stearát hořečnatý;

Balení
balení po 14, 28, 56, 84, 112 a 168 ks.

Farmakologický účinek
GALVUS - vildagliptin - člen třídy stimulátorů inzulínového aparátu pankreatu, selektivně inhibuje enzym dipeptidyl peptidázu-4 (DPP-4). Rychlá a úplná inhibice aktivity DPP-4 (> 90%) způsobuje zvýšení bazální i potravou stimulované sekrece glukagonu podobného peptidu typu 1 (GLP-1) a inzulinotropního polypeptidu závislého na glukóze (HIP) ze střeva do systémového oběhu po celý den.
Zvýšením hladiny GLP-1 a HIP způsobuje vildagliptin zvýšení citlivosti p-buněk pankreatu na glukózu, což vede ke zlepšení sekrece inzulínu závislého na glukóze. Při užívání vildagliptinu v dávce 50-100 mg / pacientům s diabetem mellitus 2. typu je zaznamenáno zlepšení funkce β-buněk pankreatu. Stupeň zlepšení funkce p-buněk závisí na stupni jejich počátečního poškození; tak u osob, které netrpí diabetes mellitus (s normální hladinou glukózy v krevní plazmě), vildagliptin nestimuluje sekreci inzulínu a nesnižuje hladinu glukózy.
Zvýšením hladiny endogenního GLP-1 zvyšuje vildagliptin citlivost p-buněk na glukózu, což vede ke zlepšení glukózově závislé regulace sekrece glukagonu. Snížení hladiny přebytečného glukagonu při jídle zase vede ke snížení inzulinové rezistence.
Zvýšení poměru inzulín / glukagon na pozadí hyperglykémie v důsledku zvýšených hladin GLP-1 a HIP způsobuje snížení produkce glukózy v játrech jak v prandiálním období, tak po jídle, což vede ke snížení hladiny glukózy v krevní plazmě.
Kromě toho v souvislosti s použitím vildagliptinu dochází ke snížení hladiny lipidů v krevní plazmě, avšak tento účinek není spojen s jeho účinkem na GLP-1 nebo HIP a na zlepšení funkce p-buněk pankreatu.
Je známo, že zvýšení hladiny GLP-1 může vést k pomalejšímu vyprazdňování žaludku, ale tento účinek není pozorován při použití vildagliptinu.
Při použití vildagliptinu u 5795 pacientů s diabetes mellitus 2. typu po dobu 12 až 52 týdnů v monoterapii nebo v kombinaci s metforminem, deriváty sulfonylmočoviny, thiazolidindionem nebo inzulínem dochází k významnému dlouhodobému poklesu koncentrace glykovaného hemoglobinu (HbA1c) a glukózy v krvi po vyprázdnění.

Galvus, indikace pro použití
Diabetes typu 2:
- jako monoterapie v kombinaci s dietní terapií a cvičením;
- v rámci dvoukomponentní kombinované terapie s metforminem, deriváty sulfonylmočoviny, thiazolidindionem nebo inzulínem v případě selhání dietní terapie, cvičení a monoterapie těmito léky.

Kontraindikace
Přecitlivělost na vildagliptin a jiné složky přípravku Galvus;
děti do 18 let (účinnost a bezpečnost nejsou stanoveny).
S péčí:
závažné porušení jater, včetně pacientů se zvýšenou aktivitou jaterních enzymů (ALT nebo AST> 2,5krát vyšší než horní hranice normálu - 2,5 × VGN);
středně závažná nebo závažná renální dysfunkce (včetně koncového stadia CRF na hemodialýze) - omezené zkušenosti, léčivo se nedoporučuje předepisovat tuto kategorii pacientů;
vzácné dědičné poruchy - intolerance galaktózy, nedostatek laktázy nebo zhoršená absorpce glukózy a galaktózy.

Dávkování a podávání
Galvus požití, bez ohledu na jídlo.
Dávkovací režim léčiva by měl být zvolen individuálně v závislosti na účinnosti a snášenlivosti.
Doporučená dávka léčiva během monoterapie nebo jako součást dvoukomponentní kombinované terapie s metforminem, thiazolidindionem nebo inzulínem je 50 nebo 100 mg 1krát denně. U pacientů se závažnějším diabetes mellitus 2. typu, kteří dostávají inzulinovou léčbu, se doporučuje užívat Galvus v dávce 100 mg / den.
Dávka 50 mg / den by měla být předepsána v 1 příjmu ráno, dávka 100 mg / den - 50 mg 2x denně ráno a večer.

Použití v průběhu březosti a laktace
V experimentálních studiích, kdy byly předepsány v dávkách 200krát vyšších, než bylo doporučeno, léčivo nezpůsobilo zhoršení fertility a časného vývoje embrya a nemělo teratogenní účinek na plod. O použití přípravku Galvus u těhotných žen nejsou k dispozici dostatečné údaje, a proto by přípravek neměl být během těhotenství podáván. Při porušení metabolismu glukózy u těhotných žen je zvýšené riziko vzniku vrozených anomálií, stejně jako četnost novorozenecké morbidity a mortality.
Vzhledem k tomu, že není známo, zda se vildagliptin vylučuje do lidského mateřského mléka, neměl by se přípravek Galvus používat během kojení.

Vedlejší účinky
Při použití přípravku Galvus v monoterapii nebo v kombinaci s jinými léky byla většina nežádoucích účinků mírná, dočasná a nevyžadovala ukončení léčby. Nebyla zjištěna žádná korelace mezi výskytem nežádoucích příhod (AE) a věkem, pohlavím, etnicitou, délkou užívání nebo dávkovacím režimem. Incidence angioedému během léčby přípravkem Galvus byla ≥ 1/10 000. Během léčby Galvusem, dysfunkcí jater (včetně hepatitidy) byl vzácně pozorován asymptomatický průběh. Ve většině případů se tyto poruchy a abnormality u jaterních funkčních ukazatelů z normy vyřešily samostatně bez komplikací po ukončení léčby léčivem. Při použití léku Galvus v dávce 50 mg 1 nebo 2krát denně byla četnost zvýšené aktivity jaterních enzymů (ALT nebo AST ≥ 3 × VGN) 0,2 resp. 0,3% (v porovnání s 0,2% v kontrolní skupině). Zvýšená aktivita jaterních enzymů byla ve většině případů asymptomatická, nepostupovala a nebyla doprovázena cholestatickými změnami nebo žloutenkou.

Zvláštní pokyny
Ve vzácných případech se při užívání vildagliptinu zvyšuje aktivita aminotransferáz (obvykle bez klinických projevů). Před předepsáním léků a během prvního roku léčby (1 krát za 3 měsíce) se doporučuje stanovit biochemické ukazatele funkce jater. S rostoucí aktivitou aminotransferáz by měl být výsledek potvrzen opakovaným výzkumem a poté pravidelně prováděn stanovení biochemických parametrů jaterních funkcí, dokud se normalizují. Pokud je přebytek aktivity AST nebo ALT 3krát vyšší než horní hranice normy, je potvrzen opakovaným výzkumem, doporučuje se léčivo zrušit. S rozvojem žloutenky nebo jiných příznaků jaterní dysfunkce, by měl být lék okamžitě zastaven a nesmí pokračovat po normalizaci ukazatelů funkce jater. V případě potřeby se inzulínová terapie vildagliptin používá pouze v kombinaci s inzulínem. Léčivo by nemělo být používáno pro diabetes mellitus typu 1 nebo pro léčbu diabetické ketoacidózy. Během období léčby (s rozvojem závratí) je nutné se vyhnout řízení a zapojení do potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují zvýšenou pozornost a rychlost psychomotorických reakcí.

Lékové interakce
Galvus má nízký potenciál pro lékové interakce. Jelikož Galvus není substrátem enzymů cytochromu P450, ani tyto enzymy neinhibuje ani neindukuje, interakce přípravku Galvus s léky, které jsou substráty, inhibitory nebo induktory P450, jsou nepravděpodobné. Při současném užívání vildagliptinu také neovlivňuje rychlost metabolismu léčiv, která jsou enzymovými substráty: CYP1A2, CYP2C8, CYP2C9, CYP2C19, CYP2D6, CYP2E1 a CYP3A4 / 5.

Předávkování
Příznaky: při užívání léčiva v dávce 400 mg / bolest svalů se může objevit; zřídka, lehká a přechodná parestézie, horečka, otoky a přechodné zvýšení koncentrace lipázy (2krát vyšší než VGN). Zvýšením dávky přípravku Galvus na 600 mg / se může vyvinout edém končetin s parestézií a zvýšení koncentrace CPK, ALT, C-reaktivního proteinu a myoglobinu. Všechny příznaky předávkování a změny laboratorních parametrů zmizí po vysazení léčiva.
Léčba: odstranění léčiva z těla pomocí dialýzy je nepravděpodobné. Hlavní hydrolytický metabolit vildagliptinu (LAY151) však může být z těla odstraněn hemodialýzou.

Podmínky skladování
Na tmavém místě při teplotě ne vyšší než 25 ° C.

Doba použitelnosti
2 roky.

Domácí analogie Galvus: levné generiky

Bohužel, hladiny cukru nelze vždy kontrolovat pomocí fyzické terapie a správné výživy. Pak musíte použít například nástroj Galvus, domácí protějšky, jejichž náklady jsou mnohem nižší než dovážené drogy, což je spojeno se snížením nákladů na dopravu, pojištění, balení.

Vzhledem ke svým vysokým nákladům musí pacienti s nízkým a středním příjmem často přejít na léčbu analogy. Ale co je lepší zvolit? To bude dále projednáno, ale především byste se měli seznámit s Galvusem.

Aktivní složkou hypoglykemického přípravku je vildagliptin (Vildagliptinum), ale existují možnosti kombinace s metforminem. Při nákupu léků v lékárně nabízí lékárník různé dávky - 50 mg, stejně jako v kombinaci s metforminem 50/500 mg, 50/850 mg a 50/1000 mg.

Vildagliptin patří do skupiny látek, které zlepšují fungování alfa a beta buněk, které tvoří Langerhansovy ostrůvky v pankreatu, a inhibují účinek dipeptidylpeptidázy-4. Tento konkrétní enzym vede k destrukci peptidu typu 1 glukagonu typu 1 (GLP-1) a inzulínotropního polypeptidu závislého na glukóze (HIP).

Obecné vlastnosti léčiva

Díky vildagliptinu se snižuje negativní vliv dipeptidylpeptidázy-4 a naopak se zvyšuje produkce GLP-1 a HIP. Když hladina těchto látek v krvi roste, vildagliptin zlepšuje citlivost beta buněk na produkovanou glukózu, čímž zvyšuje produkci hormonu snižujícího cukr. Je třeba poznamenat, že hodnota posílení práce beta buněk závisí na úrovni jejich destrukce. U lidí s normální hladinou cukru proto vildagliptin neovlivňuje produkci inzulínu a samozřejmě produkci glukózy.

Aktivní složka zvyšuje rychlost GLP-1 a okamžitě zvyšuje citlivost alfa buněk ostrovního aparátu na glukózu. Výsledkem je zvýšení produkce glukagonu. Snížení jeho zvýšené hladiny během jídla vyvolává zvýšení citlivosti periferních buněk na hormon snižující cukr.

Během rychlého nárůstu hladin cukru dochází ke zvýšení glukagonu a inzulínových indexů, které jsou přímo závislé na zvýšené produkci GLP-1 a HIP, proces produkce glukózy v játrech se zpomaluje, a to jak během jídla, tak i po něm, což způsobuje snížení hladiny glukózy v krvi. Je třeba poznamenat, že čistě teoreticky vysoký obsah GLP-1 může zpomalit proces vyprazdňování žaludku, i když v praxi činidlo nevyvolávalo vývoj takového jevu.

Kombinované použití dvou složek - metforminu a vildagliptinu - ještě lépe kontroluje hladinu glykémie u diabetiků po dobu 24 hodin.

Návod k použití tablety

Jíst nemá vliv na užívání léku Galvus nebo Galvus Met.

Před použitím léku byste měli vyhledat pomoc u odborníka, který určí dávku individuálně.

V přiloženém návodu k léku Galvus 50 mg je uvedeno dávkování, které může upravit ošetřující lékař:

 1. Při monoterapii nebo v kombinaci s inzulínovou terapií, thiazolidindion, metformin - 50-100 mg.
 2. Trpí pokročilejší formou diabetu užívají 100 mg denně.
 3. Příjem vildagliptinu, derivátů sulfonylmočoviny a metforminu - 100 mg denně.
 4. Komplexní použití derivátů sulfonylmočoviny a galvusu naznačuje dávku 50 mg denně.
 5. V přítomnosti střední a vysoké závažnosti renální dysfunkce u diabetiků je denní dávka 50 mg.

V příbalovém letáku jsou uvedeny informace o tom, že dávka 50 mg by měla být užita okamžitě ráno a 100 mg rozdělena do dvou dávek - ráno a večer.

Dávkování přípravku Galvus Meth je také určeno lékařem s přihlédnutím k hladině cukru a toleranci složek medikace pacientem. Instrukce nabízí následující průměrné dávky:

 • při zbytečnosti vildagliptinu se doporučuje užívat 50/500 mg dvakrát denně;
 • pokud je použití metforminu neúčinné, užívejte 50/500 mg, 50/850 mg nebo 50/1000 mg dvakrát denně v závislosti na dříve užívaném metforminu;
 • s neúčinnou kombinací vildagliptinu a metforminu použijte 50/500 mg, 50/850 mg nebo 50/1000 mg dvakrát denně v závislosti na použitých složkách;
 • s počáteční léčbou drogou z důvodu neúčinnosti diety a fyzikální terapie užívejte 50/500 mg jednou denně;
 • V kombinaci s inzulínovou terapií a deriváty sulfonylmočoviny je dávka vildagliptinu 50 mg dvakrát denně a metformin je stejný jako u monoterapie.

Užívání této drogy je přísně zakázáno diabetikům trpícím selháním ledvin a dalšími patologiemi tohoto orgánu. Kromě toho je předepsán lék se zvláštní péčí o pacienty starší věkové kategorie (nad 65 let), protože často mají sníženou funkci ledvin.

Lékař může zvýšit dávkování léku, ale je zakázáno provádět samoléčbu, může to vést k nežádoucím a nevratným následkům.

Kontraindikace a potenciální poškození

Droga má spoustu kontraindikací, stejně jako jiných léků.

Hlavně kontraindikace jsou spojeny se schopností některých lidských orgánů odstranit účinné látky z těla.

Je zakázáno používat produkty Galvus a Galvus Met pro diabetiky, kteří trpí nebo trpí určitými nemocemi:

 1. Renální dysfunkce nebo renální insuficience (obsah kreatininu je vyšší než 135 mmol / lv mužském pohlaví, více než 110 mmol / l u žen).
 2. Patologie, které zvyšují pravděpodobnost dysfunkce ledvin. Mezi ně patří dehydratace (zvracení nebo průjem), horečka, infekce a hypoxie.
 3. Jaterní dysfunkce.
 4. Nástup laktátové acidózy.
 5. Vývoj respiračního selhání.
 6. Vývoj akutního a chronického srdečního selhání, stejně jako akutní infarkt myokardu.
 7. Metabolická acidóza, včetně nástupu ketoacidózy, kómatu, prekomy.
 8. Během období porodu a kojení.
 9. Diabetes závislý na inzulínu.
 10. Chirurgický zákrok.
 11. Léčivo nelze užívat dva dny před a po rentgenových a radioizotopových vyšetřeních zavedením složky obsahující jód.
 12. Intoxikace alkoholem nebo jeho chronická forma.
 13. Nízkokalorická dieta (méně než 1000 kcal denně).
 14. Ne mladší 18 let.
 15. Individuální intolerance na vildagliptin, metformin a další složky.

Pokud je lék používán nesprávně nebo z důvodů mimo kontrolu pacienta, mohou se objevit negativní reakce, například:

 • bolesti hlavy a závratě;
 • nedobrovolné svalové kontrakce (třes) a zimnice;
 • gastroezofageální reflux;
 • záchvaty nevolnosti a zvracení;
 • průjem nebo zácpa;
 • zvýšená nadýmání ve střevech;
 • změna chuti;
 • hypoglykémie;
 • zvýšená únava;
 • hyperhidróza;
 • vyrážka na kůži, svědění, kopřivka;
 • periferní nafouknutí;
 • artralgie (bolesti kloubů);
 • loupání kůže;
 • puchýře;
 • laktátová acidóza;
 • nedostatek vitamínu B12;
 • pankreatitida;

Kromě toho je možný vývoj hepatitidy v těle.

Cena, recenze a prostředky-synonyma

Výrobce léku je švýcarská farmakologická společnost Novartis, která lék vyrábí vildagliptinem nebo kombinací vildagliptinu a metforminu.

Přípravy lze objednat on-line online nebo jen jít do nejbližší lékárny. Cena léku závisí na jeho formě uvolnění. Cenové rozpětí je následující:

 1. 50 mg galvus (28 tablet) - 765 rublů.
 2. Galvus Met 50/500 mg (30 tablet) - 1298 rublů.
 3. Galvus Met 50/850 mg (30 tablet) - 1380 rublů.
 4. Galvus Met 50/1000 mg (30 tablet) - 1398 rublů.

Jak vidíte, lék není tak levný. Ne každý si bude moci dovolit trvalou léčbu těmito léky, takže je třeba vybrat si podobné léky, o kterých se bude diskutovat o něco později.

Co se týče názoru Galvuse, jsou většinou pozitivní. Recenze většiny pacientů užívajících tento lék ukazují, že po 1-2 měsících užívání přípravku Galvus se ukazatele glukózy vrátily k normálu. Kromě toho, diabetici, jako je tento při užívání léku, můžete jíst dříve zakázané potraviny. Galvus Met díky svému metforminu pomáhá ztrácet 3–4 libry u obézních pacientů. Lék má však jednu velkou nevýhodu - je drahý.

Pokud je pacientovi zakázáno užívat Galvus kvůli kontraindikacím nebo vedlejším účinkům, lékař vám předepíše jiný lék. To může být synonymní, to znamená, že fondy, které obsahují stejnou aktivní složku, rozdíl je pouze v dalších složkách. Synonymem pro Galvus je Galvus Meth sám, dvě léčiva, která obsahují vildagliptin.

Tyto léky však mají mnoho podobných léků, které jsou podobné v terapeutickém účinku, což bude popsáno dále.

Analogové Galvus

Tato skupina léčiv zahrnuje účinnou látku vildagliptin. Patří mezi ně Vipidia, Ongliz, Januvia a Trazhenth. V Rusku se přípravky obsahující vildagliptin nevyrábějí, takže budeme hovořit o dovážených drogách.

Vipidia je činidlo snižující cukr určené pro monoterapii nebo kombinovanou léčbu diabetu 2. typu. Dodává se ve formě tablet, nejvyšší denní dávka je 25 mg a nezávisí na jídle. Hypoglykemické činidlo by neměly užívat diabetici s ledvinami, játry, srdečním selháním, diabetickou ketoacidózou a cukrovkou závislou na inzulínu. Vedlejší účinky jsou podobné negativnímu účinku léku Galvus. Vzhledem k nedostatku údajů o účincích léku na děti mladší 18 let a těhotné ženy není u těchto kategorií pacientů indikováno. Průměrná cena Vipidiya (25 mg 28 tablet) je 1239 rublů.

Ongliza je dobrý lék pro udržení hladin glukózy v krvi nalačno a po jídle. Díky hlavní látce saxagliptin lék také kontroluje obsah glukagonu. Lze použít jako hlavní nástroj a v kombinaci s jinými léky. Lék Ongliza je kontraindikován při inzulínové terapii, diabetu 1. typu a ketoacidóze. Hlavní negativní reakce jsou bolest hlavy, otok, bolest v krku. Průměrná cena léku (5 mg 30 tablet) je 1936 rublů.

Januvia je hypoglykemické činidlo, které obsahuje aktivní složku sitagliptinu. Použití léků přispívá k normalizaci glykémie a glukagonu. Dávkování určuje Váš lékař, který bere v úvahu obsah cukru, celkový zdravotní stav a další faktory. Příjem léku Januvia s cukrovkou závislou na inzulínu a individuální intolerancí na složky je kontraindikován. Během užívání léku se mohou objevit bolesti hlavy, poruchy trávení, bolesti kloubů a infekční onemocnění dýchacích cest. V průměru se cena léku (100 mg 28 tablet) rovná 1666 rublů.

Trakce je lék, který se vyrábí ve formě tablet s účinnou látkou linagliptin. Oslabuje glukoneogenezi a stabilizuje hladinu cukru. Lékař zvolí dávku individuálně pro každého pacienta.

Nelze jej použít pro ketoacidózu, cukrovku 1. typu a intoleranci na obsažené látky. Průměrná cena (5 mg 30 tablet) je 1769 rublů.

Analogy Galvus Meth

Lék Galavus Met má své analogy v Avandamet, Glymecomb, Kombogliz Prolong ruské výroby, obsahující hlavně dvě hlavní látky pro ještě účinnější redukci cukru.

Avandamet je kombinovaný hypoglykemický prostředek obsahující dvě hlavní složky - rosiglitazon a metformin. Léčivo se používá při léčbě diabetu nezávislého na inzulínu. Účinek rosiglitazonu je zaměřen na zvýšení citlivosti buněčných receptorů na inzulín a metforminu na snížení produkce glukózy játry. Průměrná cena léku (500/2 mg 56 tablet) je 210 rublů, takže je to poměrně levný ekvivalent.

Glimecomb je další účinný lék, který stabilizuje hladiny glukózy v diabetice. Skládá se ze dvou hlavních látek - gliklazidu a metforminu. Kontraindikace pro použití tohoto nástroje jsou inzulín-dependentní diabetes, kóma a precoma, hypoglykémie, těhotenství, kojení a další patologie. Průměrná cena (40/500 mg 60 tablet) je 440 rublů.

Kombinace Prolong zahrnuje takové hlavní složky jako metformin a saxagliptin. Používá se u diabetu 2. typu, kdy fyzická aktivita a speciální výživa nemohou snížit obsah glukózy. Lék pomáhá uvolňovat inzulín z beta buněk a zlepšuje citlivost buněk k němu. Kontraindikace k užívání drog jsou individuální citlivost na látky drogy, diabetes závislý na inzulínu, dětství, porod, laktace, poruchy ledvin, jater, vývoj metabolické acidózy a další. Průměrná cena léku (1000/5 mg 28 tablet) je 2941 rublů.

Na základě kontraindikací může být potenciální poškození a vysoké náklady na lék nahrazeny jiným. Jak vidíte, léky v této sérii jsou prakticky všechny poměrně drahé. Mezi nimi jsou dva analogy - Glimekomb a Avandamet, které jsou nejlevnější mezi jinými hypoglykemickými léky. Při výběru nejlepší možnosti, jak lékař a pacient vzít v úvahu dva důležité faktory - cena a terapeutický účinek léku.

Informace o nejúčinnějších lécích na diabetes jsou uvedeny ve videu v tomto článku.

Lék Galvus a jeho analogy

Galvus je lék, který je často předepisován endokrinology pro různé formy diabetu. Jedná se o drahý švýcarský lék, který se osvědčil jako vynikající hypoglykemický prostředek, díky němuž se úspěšně používá v mnoha zemích po celém světě.

Galvus

Tento lék aktivuje pankreatické buňky, které syntetizují inzulín. To znamená, že využívá své vlastní síly k boji s diabetem. Z tohoto důvodu může být Galvus jediným lékem předepsaným k léčbě. Často užívání tohoto léku může nahradit celý seznam léků, což je nejen prospěšné, ale má také příznivý vliv na zdraví a celkový stav pacienta. Je také důležité, aby měl Galvus minimální seznam vedlejších účinků a kontraindikací.

Použití přípravku Galvus se doporučuje kombinovat s cvičením a dietou, takže léčba bude nejefektivnější.

Ale tento lék je poměrně drahý, v některých maloobchodních lékárnách jeho cena dosahuje 1700 rublů za balení. Ne každý pacient s diabetem si může dovolit tak drahou léčbu, takže musíte hledat levnější domácí analogie galvus.

Přiznejme si to - celý analog domácí produkce Galvus prostě neexistuje.

Existuje řada dovážených léků, které jsou v akci podobné a jsou ve stejné cenové kategorii:

 • Januia;
 • Trakce;
 • Ongliza.

Ruské léky jsou také účinné při léčbě diabetu a jejich cena je mnohem nižší.

Glimecomb

Domácí drogy, podobné v akci na import Galvus. Glimekomb - komplexní lék, který zahrnuje glykosid, který aktivuje práci β-buněk pankreatu, syntetizuje inzulín a také přispívá ke zvýšení příjmu glukózy buňkami periferních tkání. Druhá složka Glimekomba - metformin, tato látka podporuje vstřebávání glykosidu a také snižuje hladinu cholesterolu v krvi, pomáhá normalizovat tělesnou hmotnost.

Je to důležité! Tento lék je zvláště účinný v raných stadiích onemocnění, kdy hladina cukru není tak vysoká a je stále možné obnovit citlivost buněk na inzulín. Jeho příjem však musí být kombinován s přísnou dietou a tělesnou výchovou, jinak - zákeřná nemoc nevyhnutelně postupuje.

Glimecomb má řadu závažných kontraindikací a vedlejších účinků. Zahrnutí je zakázáno v následujících případech:

 • během těhotenství;
 • během kojení;
 • u těžkých poruch srdce, ledvin, štítné žlázy, jater;
 • u starších pacientů starších 60 let.
 • s diabetem prvního typu.

Glimekomb vydáván v lékárnách výhradně na lékařský předpis. Způsob podání a dávka léku se předepisují individuálně v závislosti na stavu pacienta a hladině cukru v krvi.

Glimekomb vyrábí v Rusku. Cena tohoto léku v lékárnách v průměru není více než 200 rublů za balení, což je přibližně 8krát méně než cena švýcarské drogy Galvus.

Gliformin

Další levný, ale účinný lék na kontrolu diabetu 2. typu. Gliformin neovlivňuje syntézu inzulínu v těle, ale přispívá k absorpci glukózy buňkami tělesných tkání, což vede ke snížení hladiny cukru v krvi.

Gliformin je předepsán pro normální funkci pankreatu v kombinaci s porušením citlivosti na inzulín. Tento vzor se často vyskytuje u lidí s nadváhou. Obezita přispívá k zesílení buněčné stěny, která zabraňuje absorpci glukózy z krve, zatímco hladina cukru stoupá, vyvíjí se diabetes mellitus. Z tohoto důvodu je sport v kombinaci s dietní terapií zvláště důležitý pro pacienty s diabetes mellitus, protože tyto jednoduché metody pomáhají nejen snižovat hladinu cukru v krvi, ale také eliminují primární příčinu diabetu - obezity.

Gliformin je levný lék, jeho cena není více než 300 rublů za balení. Má však řadu kontraindikací:

 • těhotenství a kojení;
 • stáří pacientů, více než 60 let;
 • závažné chronické onemocnění vnitřních orgánů;
 • závažná závislost na alkoholu, intoxikace alkoholem;
 • Diabetes 1. typu.

Je nutné užívat lék s velkou opatrností, pouze podle pokynů lékaře. V opačném případě se nelze vyhnout vedlejším účinkům. Nejhorší komplikací po užití léku je laktocytóza. To je poměrně nebezpečný stav, který může být smrtelný. Laktocytóza se vyvíjí při použití léku na pozadí renální dysfunkce.

Z tohoto důvodu je v průběhu léčby gliforminem nezbytné jasně sledovat stav pacienta. Mezi první známky laktocytózy patří:

 • nevolnost;
 • slabost;
 • bolest hlavy;
 • závratě;
 • ztráta vědomí;
 • porucha srdečního rytmu, bradykardie;
 • prudký pokles krevního tlaku.

Pokud se tyto nežádoucí účinky vyskytnou, je nutné přerušit průběh léčby. Naléhavá potřeba vyhledat pomoc zdravotnického zařízení.

Současně existuje řada vedlejších účinků, které jsou v tomto léku obsaženy pouze v raných fázích podávání. Jak se tělo používá, ustupují, mezi ně patří:

 • nevolnost;
 • zvracení;
 • průjem;
 • zažívací potíže;
 • nadýmání.

Glibenklamid

Tento lék je zaměřen na stimulaci syntézy inzulínu pankreatem. Je to účinný ruský lék, který je předepsán pro léčbu diabetu 2. typu. To je často předepsáno v kombinaci s glyformin stimulovat příjem glukózy v těle. Tato kombinace přispívá k integrované léčbě diabetu. O vhodnosti takové terapie však rozhoduje lékař. Tento lék je vydáván v lékárnách pouze na předpis.

Vedlejší účinky této drogy, stejně jako další antidiabetika, jsou poměrně závažné:

 • prudký pokles hladiny cukru v krvi, až do vývoje kómatu: to se často stává, když je špatná dávka léku;
 • zvýšená citlivost na sluneční světlo;
 • zažívací potíže;
 • bolesti hlavy;
 • ztráta pocitu končetin;
 • závratě;
 • snížení pracovní kapacity.

Je důležité si uvědomit, že léčba diabetu není jen užívání drog. Hodně v léčbě tohoto onemocnění závisí na náladě a úsilí pacienta. Cvičení, dieta, zdravý životní styl může někdy pomoci mnohem více než nejdražší léky.

Co může nahradit Galvus a Galvus Met

U diabetu je důležité udržovat množství cukru v krvi na optimální úrovni.

Kromě dietní, fyzické cvičení pro pacienty předepsané antidiabetika.

Patří mezi ně Galvus nebo Galvus Met a jejich analogy.

Dopisy našich čtenářů

Moje babička byla dlouhodobě nemocná cukrovkou (typ 2), ale v poslední době komplikace šly na nohy a vnitřní orgány.

Náhodně našel článek na internetu, který doslova zachránil životy. Konzultovali mě tam telefonicky zdarma a odpověděli na všechny otázky, řekli mi, jak léčit diabetes.

2 týdny po léčbě v babičce se změnila i nálada. Řekla, že její nohy už nebolí a vředy nepostupují, půjdeme k lékaři příští týden. Odhodím odkaz na článek

Galvus

Antidiabetické činidlo, které stimuluje zařízení ostrůvků pankreatu. Léčivou látkou je vildagliptin. Zvyšuje citlivost buněk pankreatu na glukózu, stimuluje sekreci inzulínu.

Lék je předepsán pro diabetes bez závislosti na inzulínu, spolu s dietní stravou, cvičení. V případě slabě vyjádřeného výsledku výživy se fyzická kultura kombinuje s metforminem, deriváty sulfonylmočoviny, thiazolidindionem, inzulínem.

Dávka 50-100 mg denně zvyšuje funkci buněk pankreatu.

Při kombinované léčbě dlouhodobě snižuje obsah glykovaného hemoglobinu a hladinu glukózy nalačno.

Léčivo je dostupné v tabletách po 50 mg. Užívá se perorálně, bez ohledu na jídlo. Dávkování se volí individuálně v závislosti na toleranci léku, stupni jeho účinku.

 • s dietní a tělesnou výchovou nebo v kombinaci s jinými antidiabetiky - 50 mg nebo 100 mg denně;
 • při užívání inzulínu 100 mg denně.

Užívá se dávka 50 mg ráno, 100 mg by mělo být rozděleno do dvou dávek - ráno a večer.

 • těžké dysfunkce jater a ledvin;
 • intolerance galaktózy, nedostatek laktázy, malabsorpce glukózy - laktózy;
 • těhotenství, kojení;
 • nedoporučuje se osobám mladším 18 let.

Inovace v léčbě diabetu - stačí pít každý den.

 • v kombinaci s dietní stravou, tělesnou kulturou - závratě, bolestí hlavy, zácpou, periferním edémem;
 • v kombinaci s jinými antidiabetiky - závratě, bolesti hlavy, třes, astenie, periferní edém, přírůstek hmotnosti;
 • ve spojení s inzulínem - bolest hlavy, nevolnost, hypoglykémie.

Nežádoucí účinky léčiva jsou mírné, dočasné, nevyžadují přerušení léčby. Léčivo může ovlivnit funkci jater, které se u většiny pacientů po vysazení drog zotavuje.

Před zahájením aplikace a poté každé 3 měsíce se doporučuje sledovat biochemická data jater. V případě hepatitidy nebo jiných poruch je třeba léčbu ukončit. Po obnovení jater nemůže pokračovat v užívání léku.

Léčivo se nepoužívá pro inzulín-dependentní diabetes typu 1.

Galvus Met

Používá se k léčbě non-inzulín-dependentní diabetes typu 2. Přípravek obsahuje dvě látky:

 • Vildagliptin. Aktivuje zařízení ostrůvků pankreatu, zlepšuje citlivost buněk na cukr, zvyšuje sekreci inzulínu.
 • Metformin. Snižuje tvorbu glukózy v játrech, snižuje její vstřebávání ve střevě, snižuje inzulinovou rezistenci, aniž by se změnila její sekrece.

Kombinace těchto látek pomáhá účinně regulovat množství cukru v krvi. Po 4 měsících diabetici s hypertenzí normalizují krevní tlak.

 • počáteční terapie, pokud dieta a cvičení nevytvářejí výsledky;
 • v kombinaci s inzulínem nebo deriváty sulfonylmočoviny.

Dávkování je předepsáno individuálně. Lék by měl být konzumován během jídla. Doporučuje se zahájit léčbu dávkou 50 mg / 500 mg denně, aby bylo možné upravit po stanovení účinnosti.

 • závažná patologie ledvin, jater;
 • stavy, které zvyšují riziko patologických stavů ledvin - dehydratace, infekčních onemocnění, hypoxie;
 • infarkt myokardu, srdeční, vaskulární, plicní insuficience;
 • metabolická acidóza, laktacidóza;
 • těhotenství, kojení;
 • otrava alkoholem.

Léčivo se nepoužívá při léčbě diabetu typu 1 závislého na inzulínu. Je nutné se zdržet léčby dětí mladších 18 let, po 60 letech, při nízkokalorické dietě (méně než 1000 kcal denně), s těžkou fyzickou námahou.

Léčba je zastavena na 2 dny před a po operaci, výzkum s použitím kontrastních látek.

Vedlejší účinky, závratě, bolest hlavy, třes. V kombinaci s inzulínem se může vyvinout hypoglykémie.

Čtenáři našich stránek nabízejí slevu!

Analogové Galvus

Vildagliptin se nepoužívá v ruských léčivých přípravcích. Lékárny prodávají dovážené léky obsahující tuto složku. Účinky této skupiny léků jsou podobné, pomáhají slinivce břišní zvýšit sekreci inzulínu, normalizovat množství cukru v krvi. Domácí analogie Galvusu bez vildagliptinu:

Další zahraniční analogy Galvus a jejich cena.

Vipidia

Antidiabetikum užívané samostatně nebo v kombinaci s jinými léky. K dispozici ve formě tablet 25 mg. Stojí to v průměru 1239 rublů.

Lék by neměl být používán v patologii jater, ledvin, srdečního selhání, diabetu 1. typu. Vedlejší účinek na tělo je podobný Galvus. Klinické údaje o účincích na plod během těhotenství a osob mladších 18 let jsou nedostatečné.

Ongliza

Obsahuje účinnou látku saxaglistin. Používá se samostatně (dieta, tělesná výchova) nebo s jinými antidiabetiky.

Vzhledem k nedostatku klinických ukazatelů by se osoby mladší 18 let a těhotné ženy měly zdržet léčby. Kontraindikace pro onemocnění ledvin, jater.

K dispozici ve formě tablet 2,5 mg a 5 mg. Cena se pohybuje kolem 1936 rublů.

Januvia

Léčivo obsahuje látku sitagliptin. Podporuje sekreci inzulínu, snižuje glykémii. Používá se v mono a kombinační léčbě. Nelze předepisovat pro renální dysfunkci. Také se vyhněte použití v léčbě těhotných žen, osob mladších 18 let.

Prodává se v tabletách po 50 mg a 100 mg. Průměrné náklady na přípravek Januvia pro 28 tablet po 100 mg se liší o 1666 rublů.

Transgenta

Účinnou složkou je linagliptin. Zlepšuje sekreci inzulínu, snižuje sekreci glukagonu. Údaje o účinku na plod během těhotenství u dětí mladších 18 let nejsou k dispozici. Přípravek by měl být používán opatrně u pacientů s pankreatitidou starších 80 let.

Vyrobeno v tabletách po 5 mg. Průměrně 30 tablet stálo 1860 rublů.

Analogové Galvus prodával pod recepty a měl by být předepsán pouze lékařem.

Analogy Galvus Met

Skupina léčiv obsahujících dvě hlavní složky, z nichž jedna je metformin.

Avandamet

Léčivo obsahuje metformin a rosiglitazon. Přispívá ke kontrole hladiny cukru v krvi, zvyšuje citlivost buněk na inzulín, jeho množství. Stimuluje růst Langerhansových ostrůvků.

Vedlejší účinky - možná anémie, ischémie myokardu, edém. Tento lék se používá pouze při inzulínové terapii. Kontraindikace infarktu myokardu, dysfunkce jater, infekce, alkoholismus atd. Průměrná cena 56 tablet (500/2 mg) je 210 rublů.

Glimecomb

Aktivními složkami jsou gliklazid a metformin. Zvyšuje sekreci inzulínu, inhibuje rozvoj retinopatie.

Vedlejší účinky - možná anémie, ischémie myokardu, edém. Tento lék se používá pouze při inzulínové terapii. Kontraindikace infarktu myokardu, dysfunkce jater, infekce, alkoholismus atd. Průměrná cena 56 tablet (500/2 mg) je 210 rublů.

Glimecomb

Aktivními složkami jsou gliklazid a metformin. Zvyšuje sekreci inzulínu, inhibuje rozvoj retinopatie.

Lék má řadu kontraindikací a vedlejších účinků souvisejících s touto skupinou léčiv. Pokud je léčba nutná k dodržení nízkokalorické diety. Pouze lékař může předepsat a upravit dávku, je nutná kontrola hladiny cukru. Cena 60 tablet (40/500 mg) –440 rublů.

Bojové Prodong

Obsahuje metformin a saxagliptin. Pomáhá sekreci inzulínu, snižuje množství cukru v krvi.

Lék není předepsán pro renální, jaterní dysfunkce, těhotné ženy a děti. Saksagliptin může způsobit pankreatitidu, akutní hypersenzitivní reakce. 28 tablet (1000/5 mg) stálo 2941 rublů.

Galvus nebo Metformin - což je lepší

Počet pacientů s diabetem roste po celém světě, což vede vědce k hledání nových léčebných postupů. To souvisí se zvýšením spotřeby produktů obsahujících cukr, snížením fyzické aktivity a zhoršením životního prostředí.

Dárky obsahují vildagliptin a metformin samostatně, společně nebo v kombinaci s jinými antidiabetiky. Jejich působení zlepšuje vylučování inzulínu, citlivost buněk na glukózu, snižuje koncentraci cukru v krvi.

Galvus a jeho analogy jsou poměrně novým nástrojem. Blokuje rozpad peptidů zodpovědných za produkci inzulínu a snižuje vylučování glukagonu, který narušuje inzulin. Díky tomu se cukr vrací do normálu.

Účinek léku je ukončen, když se indikátory cukru normalizují, což nevede k hypoglykémii. Látka má řadu kontraindikací a vedlejších vedlejších účinků.

Metformin je jedním z nejčastěji používaných antidiabetik od roku 1994. Snižuje vylučování glukózy z jater, zlepšuje citlivost na inzulín. Má také řadu kontraindikací, vedlejší účinky.

To je považováno za nejúčinnější lék, který kombinuje tyto dvě látky. To dává delší výsledek.

Do výběru by měl být zapojen pouze lékař, vyhledávat, jak nahradit Galvus, dávkování léků. Je třeba vzít v úvahu kontraindikace, možné komplikace, zejména recepci.

Diabetes vždy vede ke smrtelným komplikacím. Tipy na hladinu cukru v krvi jsou velmi nebezpečné.

Ludmila Antonová vysvětlila léčbu diabetu. Přečtěte si celý text