Image

Které produkty mají nejvíce kyseliny alfa-lipoové?

Kyselina lipoová patří do třídy pseudovitaminů a je přítomna téměř ve všech živých organismech. Nicméně, jeho koncentrace v různých potravinách se velmi liší, a proto dieta většiny lidí téměř jistě má nedostatek této prospěšné sloučeniny. Je možné uspokojit potřebu kyseliny lipoové běžnými potravinami a jaké produkty jsou pro to nejvhodnější? Přečtěte si o tom vše v našem článku.

Potraviny obsahující nejvíce kyseliny alfa-lipoové

Určité množství kyseliny thioktové (alternativní název uvažované látky, která se také často nazývá kyselina alfa-lipoová) je nedílnou součástí metabolismu rostlin a živočichů, včetně lidí. Proto téměř každý přípravek obsahuje malé dávky tohoto pseudovitaminu. Bohužel v takových koncentracích je kyselina lipoová k ničemu a neposkytuje ani všeobecný léčivý účinek.

Chcete-li obohatit svou stravu o tuto užitečnou látku, můžete produkty používat s maximálním obsahem (čísla jsou uvedena v mikrogramech na gram sušiny):

 • Špenát - 3,15;
 • Hovězí ledviny - 2,64;
 • Hovězí srdce - 1,51;
 • Brokolice - 0,94;
 • Rajčata - 0,56;
 • Zelený hrášek - 0,39;
 • Růžičková kapusta - 0,39;
 • Hovězí slezina - 0,36;
 • Hovězí mozek - 0,27;
 • Rýžové otruby - 0,16.

Výrobky z tohoto seznamu jsou velmi specifické, takže jejich denní dávka není jednoduchá. Je třeba také poznamenat, že všechny přírodní zdroje kyseliny lipoové ji obsahují ve vázané formě jako součást lipolysinu [1], v důsledku čehož se množství strávené látky může značně lišit v závislosti na individuálních metabolických zvláštnostech. Nicméně, i když budete jíst pouze guláš vyrobený z hovězích srdcí a ledvin, jíst lehké brokolice a špenátové saláty, takové menu ještě nenaplní minimální hladinu kyseliny alfa-lipoové.

Kolik kyseliny lipoové potřebuje tělo?

Kyselina thioktová má pozitivní vliv na mnoho systémů v těle, ale její nedostatek nevede k žádným patologiím. Pro profylaktický účinek, dostatečně malé množství látky: podle různých odhadů, od 10 do 50 mg za den. Ruské Federální centrum pro hygienu a epidemiologii společnosti Rospotrebnadzor doporučuje [2] používat 30 mg kyseliny lipoové denně.

Ale i takovéto minimální dávkování není dosažitelné u běžných potravin, protože potraviny bohaté na kyselinu thioktovou ji obsahují v chudém množství: běžná denní dávka 200 gramů špenátu představuje pouze 630 mikrogramů nebo 0,63 mg prospěšné sloučeniny. Po jednoduchých výpočtech je zřejmé, že pro splnění doporučení Rospotrebnadzor je nutné konzumovat minimálně 9,5 kg špenátu denně, což je podmíněno 100% stravitelností! Co říci o profilu terapeutického účinku, zaměřeného například na boj proti rakovině nebo kardiovaskulárním onemocněním, které by vyžadovalo denní užívání 100-300 mg kyseliny lipoové.

Moderní výrobci doplňků stravy naštěstí poskytují širokou škálu produktů založených na této univerzální látce.

Koncentrované doplňky kyseliny alfa-lipoové

Lipoová nebo thioktová kyselina je populární doplněk stravy vyrobený pod různými značkami. Základem všech je stejná látka, takže všechny mají podobný léčebný účinek na tělo. Pro dosažení maximálního efektu z jeho aplikace je však nutné dodržovat některá jednoduchá pravidla.

Perorální podání doplňků kyseliny lipoové v dávce ≥ 50 mg vede k významné, ale krátkodobé akumulaci v krvi a buňkách. Rychlá eliminace znamená, že je lepší užívat lék několikrát denně v malých dávkách než jednou ve velkých dávkách. Například 4 krát ve 100 mg a ne jednou v 400 mg.

Experiment Jens Teichert z Univerzity v Lipsku [3] ukázal, že tělo absorbuje asi 30% kyseliny lipoové. Tato hodnota se snižuje s použitím léku během jídla. Lepší stravitelnosti lze dosáhnout samostatným štěpením lipoátu, proto je lepší používat doplňky kyseliny alfa-lipoové hodinu před jídlem nebo po jídle.

Také nesnižujte dávkování kvůli strachu z negativních důsledků. Možné vedlejší účinky a kontraindikace kyseliny lipoové byly pečlivě studovány, takže moderní biochemie ji popisuje jako vysoce netoxickou sloučeninu.

A samozřejmě byste měli věnovat pozornost výrobci těchto specifických produktů. Některé bezohledné firmy snižují náklady na své výrobky přidáváním zbytečných nečistot. Jiní nevyhovují výrobní technologii, v důsledku čehož účinná látka ztrácí svou účinnost: pod vlivem například vysokých teplot je kyselina lipoová zničena a ztrácí svůj léčivý účinek. Než si koupíte, nezapomeňte si přečíst doporučení o výběru značky kyseliny lipoové a recenze lékařů. Dobrým řešením mohou být například japonské značky, například Vážená Natura, které jsou na trhu již dlouho a jsou důkladně testovány národními regulačními orgány.

Další informace o kyselině alfa-lipoové naleznete v našich dalších publikacích:

Nemoci bojující s kyselinou lipoovou

Kyselina lipoová u diabetes mellitus: účinek, použití, kontraindikace

Kyselina lipoová je silným antioxidantem přítomným v mnoha produktech a léčivech. Předpokládá se, že v případě diabetu můžete výrazně zlepšit celkový stav pacienta, pokud užíváte přípravky nebo léky s látkou. Článek se zaměří na to, která zelenina obsahuje živiny a které léky lze užívat.

Kyselina lipoová: účinky na tělo

Látka je široce používána v medicíně. Pro léčbu diabetu 1. a 2. typu jsou předepsány léky na bázi léků na bázi diabetu. Kromě toho jsou tyto léky zvláště žádány pro komplexní léčbu onemocnění gastrointestinálních orgánů a patologií imunitního systému.

Látka může být získána izolací z jater skotu. Vědci zjistili, že tato sloučenina má příznivý vliv na proces metabolismu bílkovin v těle.

Často se doporučuje používat živiny pro osoby trpící onemocněním typu 2, protože látka má mnoho příznivých vlastností:

 • Je to silný sorbent. Studie ukázaly, že látka váže toxiny a páry těžkých kovů do chelátových komplexů.
 • Kyselina podporuje rozpad molekul glukózy. Aktivně se také podílí na procesu syntézy energie ATP (adenosintrifosfát).
 • Živina pomáhá snižovat negativní účinky toxinů na buněčné membrány.
 • Má silný antioxidační účinek, což ho činí stejně účinným jako vitamin C.
 • Látka pomáhá obnovit vnitřní antioxidanty, včetně kyseliny askorbové, tokoferol acetátu a glutathionu.
 • Je to velká pomoc při posilování imunitního systému.
 • Příjem živin zaručuje trvalý účinek organismu proti mnoha virům.
 • Látka má účinek podobný inzulínu, který snižuje hladinu cukru v krvi.

Vědci provedli řadu studií, které ukázaly, že s pravidelnou konzumací kyseliny lipoové se zvyšuje citlivost buněk na inzulín, což je v případě onemocnění typu 1 velmi důležité. Také látka přispívá k hubnutí. A s cukrovou nemocí je obezita často průvodním onemocněním.

Jak se chovat?

V případě cukrovky předepisují odborníci na profylaxi kyselinu lipoovou. K dispozici ve formě tablet nebo v kapslích. Často používá 200 mg 3x denně.

Doporučuje se užívat lék 2 hodiny po jídle. Je-li předepsáno intravenózní dávkování živin, je dávkování sjednáno individuálně s odborníkem.

Produkty obsahující kyselinu lipoovou

Je velmi důležité dodržovat dietu a dodržovat doporučení. Je nutné konzumovat potraviny, které obsahují vlákninu a bílkoviny. Stejně důležité je zahrnout do dietních potravin bohatých na kyselinu lipoovou.

Takže můžete jíst hovězí játra, která obsahuje nejen živiny, ale také nenasycené tuky, aminokyseliny a bílkoviny. Hovězí játra mohou být ve stravě pravidelně, ale hmotnost denní porce by neměla překročit 100 g.

Kdo se ukáže, že používá kyselinu alfa-lipoovou?

Alfa-lipoová (thioktová) kyselina - podmíněný vitamin N, který zesiluje působení inzulínu a má silné antioxidační vlastnosti. Látka je krystalický nažloutlý prášek se specifickou vůní a hořkou chutí. Čistá kyselina je zcela rozpuštěna pouze v alkoholech. Pro přípravu léčiv se používá kyselina lipoová sodná, rozpustná ve vodě.

Indikace pro jmenování

Kyselina lipoová je produkována tělem, a proto je považována za podmíněný vitamin. Při normální úrovni produkce nemusí zdravý člověk látku používat v ampulích, kapslích nebo tabletách. Bude to užitečné pro lidi oslabené nemocí nebo pravidelným cvičením.

Seznam indikací zahrnuje:

 • ateroskleróza;
 • roztroušená skleróza;
 • různé hepatitidy;
 • cirhóza jater;
 • neuropatie;
 • diabetes mellitus (typ 2);
 • pankreatitida;
 • hypotyreóza;
 • cholecystitis.

Seznam také zahrnuje trvalé otravy těla způsobené těžkými kovy, jedy, léky nebo nadměrnou konzumací alkoholu. Testy na obsah ALA jsou prováděny s autismem, a pokud je nedostatek látky, musí být opravena léky.

Léky, které obsahují kyselinu thioktovou, normalizují produkci energie. Proto je vhodné použít je pro hubnutí, ale pouze v kombinaci s aktivním sportem. Díky ALA se zvyšuje odolnost těla a urychluje se proces hubnutí - „vitamin“ je spalovač tuků. Pro rychlou regeneraci jsou tyto kyseliny používány muži v kulturistice.

Dopad na tělo

Po použití potravinových doplňků nebo přípravků obsahujících ALA se tělo nezávisle „převádí“ na nejúčinnější dihydrolipoické sloučeniny.

Látka má následující příznivé vlastnosti:

 • schopný „zahájit“ proces výroby energie;
 • snižuje aktivitu genů, které vyvíjejí zánětlivé procesy;
 • snižuje hladinu cukru;
 • neutralizuje volné radikály, které pomáhají předcházet ateroskleróze, maligním nádorům (onkologii) a diabetu;
 • zlepšuje funkci jater a štítné žlázy;
 • přispívá k boji proti obezitě;
 • zvyšuje citlivost na inzulín;
 • reguluje činnost krevních cév a srdce;
 • urychluje metabolismus;
 • zlepšuje stav kůže.

Dostatečné množství ALA pomáhá předcházet ztrátě zraku a chrání optické nervy. Užívejte látku také pro prevenci problémů s nervovým systémem a pamětí.

Způsob podání a dávkování

Dávka a doba trvání závisí na účelu, pro který je kyselina alfa-lipoová užívána. Denní sazba se také mění v závislosti na potřebách organismu. Látka v kapslích nebo tabletách po jídle.

 • V průběhu léčebného období se podle souhlasu lékaře provádí příjem vitaminu v množství 100-200 mg denně po dobu jednoho měsíce. Pokud se ALA používá pro profylaktické účely, dávka se sníží na 50-150 mg denně a kapsle můžete pít po celý rok. Pokud je stav pacienta definován jako „závažný“, dávky se zvyšují na 500-1200 mg denně.
 • U diabetu, předepsaných tablet nebo intravenózních léků s ALA. V tomto případě užívejte látku nejlépe nalačno, 600-1200 mg denně. Minimální délka léčby je jeden měsíc, ale v případě potřeby ji může ošetřující lékař prodloužit.

Při užívání je nutné zvážit kompatibilitu ALA s jinými látkami. Účinek je zvýšen současným užíváním L-karnitinu a vitamínů B. Injekce jsou zakázány spolu s roztoky cukrů.

Kontraindikace

Navzdory bezpečnosti sloučeniny neexistuje klinická definice účinku na plod. Proto se ALA nedoporučuje užívat během těhotenství a kojících žen. Látku lze podávat pouze tehdy, pokud zamýšlený přínos převyšuje potenciální poškození způsobené nedostatkem vitaminu.

Není také známo, jak je škodlivý ALA pro děti do šesti let. Relativní omezení zahrnují:

 • chronický nedostatek vitamínu B;
 • hormonální patologie;
 • onkologická onemocnění;
 • diabetes mellitus.

V těchto případech je použití kyselin možné pouze se souhlasem ošetřujícího lékaře.

Vedlejší účinky

Při dodržování dávkování doporučeného odborníky se nežádoucí účinky vyskytují vzácně. Porušení:

 • vyrážka;
 • poruchy spánku;
 • porucha střev;
 • alergie;
 • zvýšená úzkost;
 • prudký pokles hladin cukru;
 • akné;
 • bolesti žaludku;
 • nevolnost a zvracení;
 • chronická únava;
 • problémy s dýcháním.

Nejnebezpečnějším projevem je anafylaktický šok.

Přípravky kyseliny alfa-lipoové

ALA se nachází v mnoha potravinách, jak rostlinných tak živočišných. Koncentrace závisí na okolních podmínkách, čerstvosti potravin a způsobech jejich přípravy. Pokud tělo tuto látku potřebuje, je téměř nemožné ji získat výhradně z potravy a člověk se z lékárny nemůže dostat bez léků.

Alfa lipoová kyselina v potravinách

Co je kyselina a-lipoová

Kyselina lipoová je činidlem podobným vitaminům, kofaktorem komplexů alfa-ketoglutarát dehydrogenázy a pyruvát dehydrogenázy. Tioktacid má silný antioxidační účinek.

Kyselina vypadá jako světle žlutý prášek. Látka má hořkou chuť, nerozpouští se ve vodě.

Kyselina alfa-lipoová snižuje obsah glukózy v krevním řečišti a zvyšuje glukogen v játrech. Nástroj pomáhá eliminovat inzulinovou rezistenci. Biochemické vlastnosti látky blízké vitamínům skupiny B.

Užitečné vlastnosti thioktacidu:

 • Normalizuje metabolismus sacharidů a tuků
 • Zobrazuje špatný cholesterol
 • Obnovuje játra, chrání ji před toxiny a ethanolem.
 • Zabraňuje zničení hematoencefalické bariéry
 • Energie kosterních svalů a mozku.

Kyselina a-lipoová také urychluje regeneraci a inhibuje degenerativní, zánětlivé procesy. Vitamin má navíc omlazující a onkoprotektivní účinek.

Přípravky obsahující vitamin N jsou často předepisovány pro alkohol nebo diabetickou neuropatii.

Kontraindikace pro použití thioctacid jsou: věk do 18 let, přecitlivělost. Pokud kojení a těhotenství doplňky obsahující kyseliny, může být přijata pouze pro lékařské účely.

Možné nežádoucí účinky:

 • Alergie - anafylaxe, kopřivka, svědění a kožní vyrážka
 • Tromboflebitida
 • Purpura
 • Hypoglykémie
 • Trombocytopatie
 • Dušnost
 • Křeče
 • Diplopia

V případě předávkování se může vyvinout hypoglykemická kóma. Pravděpodobná je také nerovnováha a zhoršení srážlivosti krve. Terapie je vzít sorbenty, výplach žaludku.

Potraviny obsahující nejvíce kyseliny alfa-lipoové

Vysoká terapeutická účinnost kyseliny lipoové způsobuje, že mnoho lidí přemýšlí, které produkty obsahují kyselinu lipoovou. Vitamin N se nachází v játrech z hovězího masa - 7 mg / kg.

Jeden kilogram drobů obsahuje 1 mg kyseliny a-lipoové. Látka je ve složení hovězího masa - 725 mcg / kg.

Mléčné výrobky obsahují 500-1300 ug / mg thioktacidu. Zeleninové potraviny jsou méně nasycené vitaminem N:

 • Špenát - 100 µg / g
 • Čočka - 450 mcg / g
 • Hrách - 0,39 µg / g
 • Zelí - 150 mcg / g
 • Rýže - 220 ug / g
 • Rajčata - 0,56 µg / g

Malé množství kyseliny thioktové je v kvasnicích, řepě, žampionech, mrkvi, bramborách, brokolici. Vitamín N je také přítomen v některých druzích ovoce (meruňka, hruška, granátová jablka, tomel), ořechy (lískové ořechy, pekanové ořechy, mandle, kešu oříšky) a bobule (moruše, ostružiny, třešně).

Kolik kyseliny lipoové tělo potřebuje

Kyselina lipoová působí příznivě na celé tělo a její nedostatek vede k rozvoji různých patologií. Proto je pro profylaktické účely podle mnoha lékařů nutné konzumovat 10-50 mg thioktacidu denně.

Ruské centrum pro epidemiologii a hygienu doporučuje užívat 30 mg kyseliny a-lipoové denně. V případě onkologických onemocnění a poruch v práci srdce a cév se dávka odpadu látky zvyšuje ze 100 na 300 mg.

Je pozoruhodné, že produkty s kyselinou a-lipoovou nemohou plně kompenzovat nedostatek thioktacidu. Aby bylo tělo nasyceno užitečným antioxidantem, musí člověk jíst denně až 9,5 kg špenátu nebo 11,3 kg hovězích ledvin.

Pro získání doporučeného množství kyseliny lipoové denně proto lékaři doporučují užívat speciální doplňky obsahující přírodní antioxidanty.

Koncentrované doplňky kyseliny alfa-lipoové

Existuje mnoho doplňků stravy, které zahrnují kyselinu alfa-lipoovou. Nejlepší volbou, kterou lékaři schválili, je lék vyráběný společností z USA, Vitamin End Herb.

Doplněk je k dispozici ve formě kapslí. Každá tableta obsahuje 60 mg účinné látky. Jedna skleněná nádoba obsahuje 30 tobolek. Náklady na doplňky stravy - od 500 rublů.

Doplnění vitaminu je nezbytné pro diabetickou neuropatii. Další údaje o použití výrobku:

 • Anémie
 • Hypertenze
 • Ateroskleróza
 • Časté svalové křeče
 • Ateroskleróza
 • Porucha zraku
 • Porucha štítné žlázy
 • Onemocnění jater.

Maximální dávka doplňků stravy je 600 mg. Průběh terapie je 1 měsíc. Pro profylaktické účely se kapsle vypijí až 4 krát denně po jídle.

Příjem prostředků je nežádoucí při nesnášenlivosti jeho složek ve věku do 16 let. Kontraindikace - těhotenství a kojení.

Další populární doplněk stravy obsahující vitamin N je MRM tablety (USA). Každá tableta obsahuje 300 mg thioktacidu.

Ve sklenici tmavě modrého plastu je 60 tablet. Cena doplňků stravy - cca 800 rublů.

Biologický doplněk MRM se používá k léčbě kloubů, onemocnění jater a diabetu. Také vegetariánské pilulky se užívají pro chronickou únavu, obezitu, hypotenzi, infekci HIV.

Doplněk pijí dvakrát denně, jednu pilulku v procesu jíst jídlo. Kontraindikace - nesnášenlivost na složky drogy, věk dítěte.

Dalším doplňkem, který má pozitivní hodnocení mezi lékaři a jejich pacienty, je droga vyráběná americkou společností Source Naturals. Droga se vyrábí ve formě tablet. Jedna tableta obsahuje 300 mg kyseliny thioktové, 60 tablet je umístěno v bílé plastové nádobce.

Doplňky Source Naturals užívá v následujících případech:

 • Prevence vzniku glaukomu
 • Diabetes
 • Ochrana před radioterapií
 • Neurologické poruchy
 • Onemocnění jater.

Lék je opilý dvakrát denně při jídle. Pro zvýšení terapeutické účinnosti lze tablety užívat s koenzymem Q10, hořčíkem a vitamíny B.

Během léčby doplňky stravy je důležité sledovat hladiny glukózy v krvi, aby se zabránilo vzniku hypoglykémie. Pokud se těhotenství a krmení nedoporučuje.

Vitamin N nebo kyselina alfa-lipoová: jak je to užitečné, jaké potraviny máte?

Vitamin N se také nazývá alfa-lipoová nebo thioktová kyselina; někdy tam jsou jména lipamid a berlithion.

Nemá všechny vlastnosti vitamínů, takže spíše lipoovou kyselinu lze připsat látkám podobným vitamínům.

Před několika lety, uznávaný jako lék, který má silný pozitivní vliv na tělo.

O tom, co vitamín N (nebo kyselina alfa-lipoová) obsahuje, řekněte naší veřejnosti.

Co to je?

Poprvé byl objeven v roce 1948 a v roce 1953 se začal vyrábět synteticky.

Kyselina lipoová byla pojmenována, protože látka je vysoce rozpustná v tucích (lipid).

Prakticky se nerozpouští ve vodě, je dobře rozpustný v alkoholu. Je zničena slunečním zářením a teplem.

Je to silný antioxidant, jako je kyselina askorbová a tokoferol, který má některé vlastnosti inzulínu, vitamin N hraje důležitou roli v boji proti diabetu a při posilování celého těla.

Patří do kategorie hepatoprotektorů a částečně neuroprotektorů.

Rychle se vstřebává ve střevech, hromadí se v játrech, ledvinách a srdci. Produkty rozkladu nemají žádné škodlivé účinky a jsou vylučovány střevy nebo ledvinami.

Jak tělo působí

Její vlastnosti jsou podobné vitamínům B.

Má mnoho vlastností:

 • snižuje hladinu cukru v krvi a pomáhá rozkládat glukózu;

zlepšuje imunitu, pomáhá játrům;

snižuje hladinu cholesterolu a odstraňuje žluč, zabraňuje tvorbě kamenů v žlučníku;

 • pomáhá překonávat inzulinovou rezistenci, zvyšuje hladinu glykogenu v játrech.
 • Zlepšuje účinek jiných antioxidantů, chrání je před destrukcí: vitamíny C a E, koenzym Q101. Používá se k léčbě Alzheimerovy choroby a diabetu, lze jej použít jako náhražku inzulínu.

  Vitamin N je dobrou profylaktickou látkou proti křečovým žilám, protože chrání stěny cév.

  Kyselina lipoová také pomáhá regulovat metabolismus tuků, bílkovin a sacharidů. Díky tomu se zvyšuje spotřeba kyslíku v mozku, což přispívá ke zvýšené duševní aktivitě.

  Chrání jaterní buňky před poškozením jedy, zabraňuje vzniku tukové hepatózy a urychluje eliminaci toxinů a těžkých kovů. Zvyšuje aktivitu mitochondrií, které jsou zodpovědné za produkci energie a zvyšují její produkci v těle.

  Přípravky obsahující kyselinu lipoovou, dobře pomáhají při porušování zrakových funkcí, neurotických onemocněních, urychlují proces nervového vzrušení.

  Příznaky nedostatku, jak pochopit, že je nutná korekce stravy

  Doporučené dávky:

  • pro dospělé - 25-50 mg denně;

  pro děti - 12-25 mg denně;

  pro těhotné a kojící (před tím, než se musíte poradit se svým lékařem) - do 75 mg;

  jestliže osoba zažívá zvýšenou únavu, zaznamenává špatnou koncentraci, je nemocná aterosklerózou, obezitou, diabetem, zvyšuje dávku vitamínu N na 75 mg denně;

 • u různých onemocnění může lékař zvýšit dávku na 75-1200 mg denně (zejména pokud je u pacienta diagnostikována diabetu).
 • V důsledku tzv. Pyruvismu, závratě, se může vyvinout polyneuritida, objevují se cévní plaky a ateroskleróza, vyskytují se poruchy srdce, jater a žlučníku, křeče v nohách a někdy i hepatóza jater.

  Vůdcové v obsahu, v jaké formě se nejlépe používají

  Kyselina lipoová je v mnoha produktech, více - v mase. Obzvláště vysoké je procento jeho obsahu v hovězím a vnitřním těle, mléku, rýži, zelí, zelení, zejména ve špenátu a celeru.

  Obsahuje kvasinky, luštěniny, ovoce, obiloviny (zejména pohanky), ořechy. Doporučuje se srdce bohaté na vitamíny, ledviny, játra a vejce.

  Níže uvedená tabulka poskytuje informace o tom, které potraviny obsahují kyselinu alfa-lipoovou a kde je nejvíce:

  Kyselina alfa-lipoová ve výrobcích

  Kyselina alfa-lipoová pro hubnutí: recenze, použití, dávkování, vedlejší účinky.

  Jak užívat kyselinu lipoovou pro hubnutí?

  Aby bylo možné využít této drogy, musíte ji vzít správně. To je nejlepší, když odborník na výživu vybere denní dávku kyseliny lipoové pro vás. Dávkování by mělo být zvoleno na základě jednotlivých parametrů. Jako je hmotnost a stav těla. Maximální dávka ALA by neměla překročit 50 ml denně. Nejlepší je užívat kyselinu lipoovou ráno před prvním jídlem nebo ve stejnou dobu.

  Pokud hrajete sport, můžete si vzít tento lék hned po tréninku. ALA můžete také užívat ve stejnou dobu jako poslední jídlo.

  Kyselina lipoová se dobře hodí pro potraviny bohaté na sacharidy: těstoviny, rýže, pohanka, hrášek, fazole, data a med. Tento lék se ukázal velmi dobře ve spojení s L-karnitinem. Tato aminokyselina aktivuje metabolismus tuků v těle. To je důvod, proč mnoho sportovních doplňků zaměřených na snížení hmotnosti zahrnuje obě tyto látky.

  Denní dávka kyseliny lipoové pro hubnutí

  Musím říct, že tuto látku vyrábí naše tělo. Postupem času se však jeho množství snižuje. Kromě toho lidé ve fyzické práci potřebují více kyseliny lipoové. Zdravý člověk potřebuje 25-50 mg této drogy denně.

  Pokud je u člověka diagnostikována metabolická porucha nebo zvýšená hladina cukru v krvi, je mu předepsána maximální možná dávka tohoto léku.

  V průběhu ALA je nutné opustit alkohol a drogy obsahující železo. Neutralizují působení kyseliny alfa-lipoové.

  Lékaři hodnotí kyselinu lipoovou pro hubnutí

  Alevtina (odborník na výživu). Kyselina lipoová se používá ke snížení glukózy a urychlení přeměny sacharidů na energii. Díky tomu se redukuje tělesný tuk a potlačuje chuť k jídlu. Ale přínosy této látky nekončí. ALA chrání játra a buňky těla před oxidací. Mnozí se však domnívají, že tím, že si vezmete kyselinu lipoovou a neděláte nic jiného, ​​můžete své tělo přinést v pořádku. Daleko od toho. Správně vyvinutá strava a cvičení jsou nezbytné.

  V první řadě by měla být správná výživa, pak denní aktivita, a to až poté, že kyselina lipoová.

  Maria (terapeutka). Kyselina alfa-lipoová nemá prakticky žádné vedlejší účinky. Při užívání tohoto léku se může objevit alergická reakce, porušení chuti a těžkost v hlavě. Tyto projevy jsou však spojeny s intolerancí kyseliny lipoové a jsou vzácné.

  Pokud však překročíte přípustné dávkování, můžete pociťovat zvracení, silné bolesti hlavy a další jevy. Proto musí být použití ALA koordinováno s lékařem. V závislosti na hmotnosti a věku se mohou dávky lipoové kyseliny značně lišit. Je nežádoucí kombinovat tento nástroj s přípravky obsahujícími „cisplatinu“, hořčík, vápník a železo.

  Kyselina alfa-lipoová ve výrobcích

  Alfa Lipoic Acid zeštíhlující

  Úbytek hmotnosti je trendem moderní společnosti. V důsledku této popularity farmaceutický průmysl každoročně vyvíjí nové „zázračné“ léky, které jsou určeny k rozkladu tuku a normalizaci hmotnosti.

  Většina z nich bohužel pracuje pouze v reklamě. Existuje však takový nástroj, jehož účinnost v boji proti obezitě je prokázána. To je kyselina alfa-lipoová. Jak to pomůže zhubnout bude diskutováno níže.

  Kromě svého oficiálního jména má několik „jmen“:

  "Tioktová kyselina"
  "Kyselina lipoová"
  ALA (zkratka pro kyselinu alfa-lipoovou)

  Tímto účinkem lze tento lék nazvat antioxidantem. To je látka, která vstupuje do těla, zastavuje negativní účinky volných radikálů a chrání vnitřní orgány a kůži před předčasným stárnutím.

  Nicméně kyselina alfa-lipoová dosáhla největší popularity jako prostředku ke snížení nadváhy. Díky němu můžete na pár dní přinést postavu.

  Je to tak? Pojďme na to přijít.

  Většina léků zaměřených na hubnutí, "zasahují" do metabolických procesů v těle a urychlují spalování tuků. Na jedné straně je to dobré.
  Takový „zásah“ však není marný a vede k různým porušením, která mohou nepříznivě ovlivnit práci vnitřních orgánů.

  Stejně jako u kyseliny alfa-lipoové se její působení liší od účinku většiny léků na hubnutí:

  Aktivuje metabolické procesy v těle, ale neinterferuje s nimi
  ✔ Je to přírodní látka, nikoli syntetická.
  Burn nespaluje tuky, ale přeměňuje je v energii
  ✔ pozitivní účinek na kůži, eliminace strie
  ✔ schválené pro použití u lidí s diabetem
  Má málo vedlejších účinků
  ✔ je nižší než většina podobných léků

  To nejen pomáhá zbavit se kil, ale také zlepšuje fungování žaludku, zraku a srdce. ALA snižuje hladinu cukru v krvi.

  Užívání kyseliny alfa-lipoové vám umožní:

  Očistěte tělo těžkých kovů, toxinů, radionuklidů a dalších škodlivých látek
  Obnovuje pružnost cév a posiluje jejich stěny
  ✔ zlepšuje odolnost jater při silném zatížení tohoto orgánu
  ✔ potlačuje hlad

  Tuky jsou transformovány do potřebné energie pro buňky. Díky tomu se významně zlepšuje práce vnitřních orgánů.

  DŮLEŽITÉ: Účinek tohoto léku se znásobuje, pokud kombinujete podávání kyseliny alfa-lipoové s fyzickou námahou: fitness, vzpírání a další aktivní sporty.

  Jak se stát šťastným člověkem

  Stát se šťastným člověkem v moderním světě není tak jednoduché: neustálý vnější rozruch a nikdy nevybledající tempo života doslova otestují člověka na sílu.

  Stát se šťastným člověkem v moderním světě není tak jednoduché: neustálý vnější rozruch a nikdy nevybledající tempo života doslova otestují člověka na sílu. Sledování ne vždy dosažitelného snu být lepší než ostatní trávíme spoustu úsilí, času a peněz, ale nikdy nezískáme skutečné štěstí. Tuto hodnotu nelze zakoupit! Ale je možné dovolit, abyste byli nyní šťastní. A k dosažení tohoto cíle je reálné, dodržovat jednoduché tipy. Co přesně? Číst dál...

  Staňte se šťastným člověkem
  Nezasahujte do záležitostí druhých
  Často zasahováním do záležitostí jiných lidí sami vytváříme další problémy. Zároveň si myslíme, že děláme správnou věc, a pak násilně kritizujeme názory těch lidí, kteří s námi nesouhlasí. Snažíme se je přesvědčit, že mají pravdu, zapomínajíce, že každý má právo na svůj vlastní názor, svou individualitu.

  Všichni lidé si myslí, že se chovají jinak. Proto...

  neměli byste se snažit žít život pro někoho - starat se o sebe, pokud se chcete stát šťastným člověkem!

  Naučte se odpustit a zapomenout
  Nejjednodušší způsob, jak dosáhnout duše pro duši, je zanechat negativní pocity vůči našim zjevným a vymysleným pachatelům. Nelibost se aplikuje pouze jednou, ale naše nespokojenost se neustále živí. To znamená, že znovu a znovu zapálíme stejný oheň.

  Věřte, že spravedlnost existuje. Bůh vždy odmění zlé skutky vašich odpůrců.

  Neztrácejte svůj život na negativní. Sbohem - a jdi dál

  Uznání veřejnosti není nejdůležitější věcí.
  Náš svět je plný egoistů, kteří si cení jen některých osobních zisků, ne lidí. Kromě toho neexistují žádné dokonalé osobnosti. Proto neoceníte chválu jiných lidí. Musíte věřit pouze v sebe, své síle a schopnostech.

  Chvála ostatních lidí není navždy. Jen si svou práci, ale nikdy ignorovat zákony morálky a upřímnosti.

  "Nehrabej víc, než můžeš jíst"
  Často přijímáme příliš mnoho závazků. Neměli byste to dělat - měli byste vždy měřit své možnosti.

  Ve svém volném čase se modlete, zapojte se do vlastní analýzy. Pak budou myšlenky, které vám brání cítit se soběstačné, menší a čím méně máte takové myšlenky, tím větší máte klid.

  O závisti
  Závist může zničit klid vaší duše. Proto se nikdy v tomto nízkém pocitu nedejte. Nezapomeňte, že náš život je sérií našich činností, které jsme v minulosti prováděli. Závist nevytváří, ale pouze zkorumpované a starosti. Nebuďte žárlivý, pokud se chcete stát šťastným člověkem.

  Jak změnit svět?
  Změňte svět změnou sebe.

  Ty sám nemůže změnit celý svět. Zlepšete se lépe, vytvořte harmonickou a přátelskou atmosféru kolem sebe - a určitě si všimnete, jak se všichni kolem vás chtějí stát také lepšími.

  Pokora
  Bohužel ne všichni jsme pod kontrolou. Nemoc, smrt a další neštěstí - vše, co je třeba se naučit, je prostě vzít. Logika vyšších sil je mimo veškeré porozumění, takže se stávejte tolerantnějšími, silnějšími a silnějšími.

  Půjčit si mozek
  Mít koníček, takže vaše mysl se nikdy nudit. Koneckonců, prázdná mysl je krokem k neklidu duše. Nechte své oblíbené podnikání nevydělávat mnoho peněz - hlavní je, abyste se cítili realizovaní.

  I při fyzické relaxaci si přečtěte duchovní literaturu - to jistě přispěje k vašemu duchovnímu růstu.

  Život bez lítosti
  Neváhejte o záležitostech dlouho, protože můžete strávit roky na vnitřních sporech se sebou. A jsou naprosto k ničemu.

  Nebudete schopni vše plánovat, protože je nereálné předvídat budoucnost. Bůh pro vás má plán. Tak jděte do toho. Pokud náhle něco nefunguje - nebojte se: chyby jsou opravitelné. Ale pokud jen sedíte a dopřáváte si úzkosti - nepřijdete k ničemu.

  Analyzujte své chyby a vyvodte závěry, abyste je neopakovali. Ale nedrží se minulosti. A není třeba litovat také!

  Koneckonců, všechno se stalo, jak se mělo stát!

  Kyselina lipoová: recenze a vlastnosti aplikace

  Kyselina lipoová, jejíž výsledky potvrzují pozitivní účinek jejího použití, se jako koenzym podílí na různých reakcích lidského těla. Jedním z nich je glykolýza, která je přeměnou cukrů na energii. Pomocí kyseliny lipoové je možné tento proces podpořit a podpořit aktivitu mitochondrií.

  Užitečné vlastnosti

  Kyselina lipoová pro hubnutí

  Tato látka může nejen udržet normální obsah cukru, ale také výrazně urychluje proces přeměny sacharidů na energii. Kromě toho se podílí na oxidaci mastných kyselin. Kyselina alfa-lipoová, jejíž výsledky dokazují její účinnost, vám umožňuje blokovat proteinovou kinázu - enzym, který dodává hladinové signály do mozku. Díky této vlastnosti je možné udržet chuť k jídlu pod kontrolou.

  Kde je kyselina lipoová?

  Tato látka je produkována lidským tělem, ale její množství je minimální. Jako potravinové zdroje kyseliny lipoové můžete použít následující:

  4. Hovězí a droby.

  5. Brokolice a bílé zelí.

  Léky

  S věkem klesá produkce této látky, zejména u lidí, kteří mají chronická onemocnění, takže zdroje potravin nemusí být dostačující. Po třiceti letech by měla být kyselina lipoová konzumována ve formě léků. Kyselina alfa-lipoová "Evalar", jejíž hodnocení ukazuje její účinnost, je dostupná ve formě léku "Turboslim". Složení tohoto nástroje, kromě kyseliny samotné a L-karnitinu, je nezbytné pro lidské tělo množství vitamínů skupiny B.

  Kontraindikace a nežádoucí účinky

  Léčiva obsahující kyselinu lipoovou by neměla být užívána v případě individuální intolerance této látky. Předávkování těmito léky může způsobit zvracení, pálení žáhy, nevolnost, alergické reakce a přetrvávající bolesti hlavy. V závažných případech se vyvíjí anafylaktický šok. Příjem kyseliny by neměl být kombinován s alkoholickými nápoji a činidly obsahujícími železo. Tyto léky byste měli také pečlivě užívat během těhotenství a kojení. V druhém případě potřebujete v době, kdy se vzdáte kojení. Chcete-li najít optimální dávkování této drogy, musíte se poradit s alergikem, terapeutem, odborníkem na výživu.

  Lékaři recenze

  Kyselina lipoová vám pomůže zbavit se kil a zlepšit vaše zdraví. Recenze lékařů ukazují, že pokud není dodržována dieta, není možné dosáhnout udržitelných výsledků. Tuto skutečnost potvrzují lidé, kteří jsou po dlouhou dobu nuceni užívat takové léky ze zdravotních důvodů. Tato látka zároveň dokonale ovlivňuje zdravotní stav a vzhled, a proto může být po konzultaci s lékařem bezpečně použita jako doplněk stravy.

  Závěr

  Kyselina lipoová, jejíž hodnocení potvrzuje její účinnost, skutečně pomáhá zbavit se nadváhy a zlepšit pohodu. Aby však bylo možné dosáhnout udržitelných výsledků, je třeba zachovat správný životní styl a stravu.

  Alfa lipoová kyselina: Zdravotní přínosy

  V kulturistickém světě mnoho lidí ví o této kyselině, také známé zkratkou ALA, ale ne mnoho lidí zná pozitivní vlastnosti potravinových doplňků s ALA.

  Tato kyselina se také nazývá 6.8-thioktická / 1-2-dithiolan-3-valerová / thioktová / 1-2-dithiolan-3-pentanová kyselina. Jako sloučenina obsahující síru se skládá z kyseliny oktanové (mastné kyseliny se středním řetězcem) s 2 atomy síry a má schopnost vázání a inaktivace vzhledem k těžkým kovům, jako je rtuť / měď / železo / kadmium.

  Trochu historie

  Poprvé o ALA stal se známý v 50. letech XX století, ale pouze v roce 1988 tato kyselina byla vnímána jako antioxidant. Tato mastná kyselina typu síry by byla určena pro třídu vitamínů, ne-li pro její schopnost být syntetizována uvnitř těla.

  Působí jako pomocný faktor (kofaktor) pro zásobování energií, jako lipoamid nebo lipoát. Je přirozeně produkován jako komplexní látka syntetizovaná lidmi / zvířaty / rostlinami, což umožňuje, aby kyselina současně převzala funkci kofaktoru pro řadu klíčových enzymů a funkci účinného antioxidantu. Syntéza R-izomeru této kyseliny probíhá přirozeně. ALK má chirální centrum, tj. kyselina má dvě stejné formy, které jsou navzájem neslučitelné.

  Funkce

  Kromě hlavní funkce přeměny kyselin na lipoamidy v těle ALA aktivuje činnost enzymů, které interagují s molekulami produkujícími energii, jako je pyruvát a rozpouští odpadní produkty aminokyselin.

  Hlavním úkolem ALA je akumulovat energii / živiny z potravinářských výrobků. Člověk, je nutné udržovat sílu. Je velmi nezbytné v mitochondriích - buněčných strukturách produkujících energii. Pro klíčové funkce metabolismu v těle se obvykle vyrábí dostatečná koncentrace ALA.

  Tato komplexní látka se chová jako antioxidant pouze s nadbytkem a „volnou“ přítomností v buňkách. V těle je však malá „volná“ ALA, která může být kompenzována injekcemi / přísadami do potravin; V potravinách této kyseliny je zanedbatelné množství.

  ALA je unikátní svou antioxidační multifunkčností: přispívá k deaktivaci velkého množství volných radikálů, které jsou škodlivé pro buňky, v mnoha částech těla.

  Kyselina poskytuje ochranu pro DNA / mitochondrie. Když tělo dozrává, zhoršuje se mitochondriální funkce, která je považována za hlavní příčinu některých nežádoucích známek stárnutí. ALA také úzce spolupracuje s vitamíny C / E, stejně jako s dalšími antioxidanty, zpracováním a produktivitou.

  Podle slov některých vědců se ALA nazývá "univerzální antioxidant", protože má velmi silné antioxidační vlastnosti.

  Vědecké prostředky dokazují, že ALA:

  a) společně s vitamíny C / E je schopen úspěšně bojovat proti volným radikálům;

  b) u živočichů s nedostatkem tohoto vitaminu může mít vliv na funkci vitaminu C. To je velmi důležité v kulturistice vzhledem k tomu, že těžké zátěže ve formě práce s břemeny / superintenzivní kardio mohou vést k uvolnění velkého množství volných radikálů v těle, který je plný vážných oxidační poruchy. Z tohoto důvodu jsou přirozené antioxidanty a doplňky doplňků velmi důležité pro silový trénink.

  ALK má velmi důležitou pozitivní funkci: sama je schopna deaktivovat vliv volných radikálů v buněčných membránách a uvnitř buněk v důsledku vlastností radikálů rozpustných ve vodě a tuku. V kombinaci s jinými typy antioxidantů je potenciál ALA značně zvýšen. Tato kyselina může napodobovat působení určitých antioxidantů a také zlepšit jejich výkon. Volný radikál spadá do strnulosti, když je deaktivován molekulou antioxidantu a následně přeměněn na kyselinu lipoovou / glutathion, což usnadňuje regeneraci a deaktivaci volných radikálů v těle.

  Glutathion, „společník“ ALA v tomto ohledu, má důležité antioxidační funkce. Odhalení: ALA doplňky zvyšují koncentrace glutathionu, klesají o 50% během stresu způsobeného intenzivním tréninkem.

  Volná ALK začíná působit jako antioxidant se zvýšenou hladinou (navíc). Pouze kyselina alfa-dihydrolipoová (ADC) (zkrácená verze kyseliny alfa-lipolové) má antioxidační vlastnosti. Volné ALK buňky jsou rychle asimilovány a transformovány do ADC na intracelulární úrovni. ADC je také rychle odstraněn z buněk a dále z nevysvětlených důvodů si zachovává své antioxidační vlastnosti. Pouze ADC působí jako přímý antioxidant, ALA působí jako nepřímý.

  Kyselina alfa-lipoová zvyšuje koncentraci glutathionu intracelulárně. Glutathion je antioxidant rozpustný ve vodě, který je syntetizován z cysteinu (aminokyselina obsahující síru). Stupeň syntézy glutathionu je určen intracelulárním obsahem cysteinu. ADC zvyšuje buněčný příjem cysteinu během kultivace (buněk), což vede ke stimulaci syntézy glutathionu. Navzdory skutečnosti, že intracelulární zvýšení koncentrací ADC je krátkodobé, intracelulární antioxidační schopnosti se zvyšují díky ADC stimulací syntézy glutathionu.

  Produkty obsahující ALA

  Kyselina alfa-lipoová se nachází v masných výrobcích, zelenina (například ve špenátu), může být snadno absorbována v krevním řečišti a obcházet hematoencefalickou bariéru.

  Dva nejlepší přírodní produkty obsahující kyselinu lipoovou jsou játra a kvasinky. Tělo samotné však může v případě potřeby tuto kyselinu vyrobit, nebo ji lze získat z aditiv. Přítomnost ALA v potravinách je do značné míry způsobena enzymy obsahujícími lipoamido, díky čemuž tato kyselina reaguje s aminokyselinou lysinem.

  Dostatečné množství lysinu lze nalézt v mase, v rostlinných produktech, například v zelí brokolice / rajče / špenátu. V Bruselu. Zelí / rýžové otruby / luštěniny (hrách) obsahují o něco méně lysinu.

  Enzymy trávicího systému nejsou schopny kvalitativně zničit vztah lysinu k ALA. V tomto ohledu vědci navrhli, že dietní kyselina alfa-lipoová je absorbována ve formě lysinu; Osoba, která neužívá doplňky ALA, nemá v krevním oběhu žádnou kyselinu alfa-lipoovou.

  V současné době existují neúplné informace o přítomnosti ALA v potravinářských výrobcích, ačkoli kyselina je přítomna v mnoha produktech rostlin a živočichů.

  ALK-přísady

  Tyto doplňky se rychle vstřebávají, metabolizují a odstraňují z krevní plazmy / tkáně, v důsledku čehož by tyto doplňky neměly být podávány v 1 denní dávce, ale v několika dávkách po celý den. Doplněk ALA je doporučován pro anti-oxidaci v dávkách 50-400 mg / den.

  Při této příležitosti v jedné registrované studii, která zkoumala antioxidační účinek kyseliny alfa-lipoové na zdravého člověka, se jedná o významný pokles některých oxidačních stresových biomarkerů při dávkování přísady 600 mg / den po dobu čtyř měsíců.

  Antioxidační účinky při nízkých dávkách však nebyly dostatečně studovány. Kyselina alfa-lipoová se doporučuje užívat v dávkách (pro anti-oxidaci) 100-300 mg / den.

  Nedostatek ALK

  Neexistují žádné údaje o ALK deficienci, která indikuje schopnost lidského těla produkovat dostatečnou koncentraci kyseliny pro zajištění vitální aktivity enzymových kofaktorů. V tuto chvíli je ALA považována za bezpečnou kyselinu; Přítomnost jakýchkoli účinků dlouhodobého užívání velkých dávek aditiv ALA nebyla dosud stanovena.

  Vedlejší účinky

  Kyselina alfa-lipoová nemá prakticky žádné vedlejší účinky. Velké koncentrace dávek však vedou k nevolnosti / dyspepsii a také ke snížení hladiny cukru v krvi. Mezi výhody tohoto doplňku patří skutečnost, že je někdy schopen vytvořit celkový pocit relaxace a lehkosti, zvýšení tónu a zlepšení pohody.

  Závěr

  ALA doplňky vám umožní získat svalovou hmotu a zvýšit sílu. Užívání doplňků / během cvičení zlepší výkon a zajistí rychlé dodávání živin do svalů. Kyselina alfa-lipoová je považována za jeden z nejlepších antioxidantů, které mají pozitivní vliv na funkčnost organismu. Je nezbytným prvkem kulturistiky a fitness.

  Vitamin N (kyselina lipoová)

  Encyklopedie léčivých rostlin

  Vitamin N (kyselina lipoová) - obsah v potravinách

  Vitamin N - obsah v potravinách, špatný


  Kyselina lipoová (vitamín N) nebo kyselina alfa-lipoová je látka rozpustná v tucích, podobná látkám, která má podobné vlastnosti jako vitamíny B. Kyselina lipoová je univerzálním přírodním antioxidantem, může pronikat do mozku a pracovat v buňkách lidského těla. Vitamin N chrání stěny cév před destrukcí volnými radikály. Kyselina alfa-lipoová je zničena vystavením světlu a při vystavení vysokým teplotám.

  Úloha a význam kyseliny alfa-lipoové pro organismus

  • Antioxidační vlastnosti kyseliny alfa-lipoové jsou univerzální, protože nejen že zvyšují účinek antioxidantů, antioxidantů, vitamínů C a E, které mají antioxidační vlastnosti, ale také samy o sobě jsou prostředkem proti radikálům rozpustným ve vodě a tuku;
  • kyselina alfa-lipoová (vitamin N) obnovuje a chrání jaterní buňky;
  • vitamin N odstraňuje přebytečný tuk z jater a zabraňuje tukové degeneraci jater;
  • Kyselina alfa-lipoová je koenzym řady enzymů, které regulují výměnu sacharidů a lipidů (tuků);
  • Vitamin N má antispasmodické a choleretické vlastnosti;
  • Kyselina alfa-lipoová hraje důležitou pozitivní roli v různých formách aterosklerózy, snižuje hladinu cholesterolu v krvi, zabraňuje mrtvici, křečovým žilám, tromboflebitidám;
  • Vitamin N je široce používán při léčbě Alzheimerovy choroby a diabetu.


  Denní požadavek kyseliny alfa-lipoové pro děti *

  Účinek kyseliny alfa-lipoové (vitamín N) na tělo dítěte není zcela objasněn, proto se nedoporučuje používat v pediatrii.

  Denní požadavek kyseliny alfa-lipoové pro dospělé

  25-50 mg je denní potřeba dospělého zdravého člověka na vitamín N. U lidí s onemocněním jater, těhotných a kojících žen je denní potřeba kyseliny alfa-lipoové až 75 mg.

  Pro diabetes a diabetickou neuropatii: 800 mg denně v rozdělených dávkách.

  Zdroj denní alfa-lipoic požadavek kyseliny: Univerzita Maryland zdravotnického centra.

  Přírodní antioxidant

  Přírodní lék Antixidant - obsahuje kyselinu alfa-lipoovou, inhibuje akutní a chronické zánětlivé a degenerativní procesy v lidském těle, má omlazující účinek, zvyšuje regeneraci, podporuje hojení ran a trofických vředů a poskytuje silnou antioxidační ochranu na buněčné úrovni.

  Léčivo "Antioxidant" v kapslích, prostředek obsahuje kyselinu lipoovou

  Výrobky obsahující kyselinu alfa-lipoovou

  • živočišné produkty: droby (játra, srdce, ledviny), červené maso (hovězí, jehněčí, kuřecí stehýnka, nohy hus a kachen), vejce, mléčné výrobky;
  • rostlinné produkty, které obsahují kyselinu alfa-lipoovou (vitamin N): bílé zelí, rýže, fazole.

  Interakce s kyselinou alfa-lipoovou

  • působení kyseliny alfa-lipoové (vitamin N) snižuje alkohol;
  • Vitamin N snižuje účinky Ciplastinu (protinádorové činidlo);
  • zlepšuje účinek inzulínu a jiných antidiabetik.


  Příznaky nedostatku kyseliny alfa-lipoové v těle

  Neexistují žádné definitivní známky nedostatku kyseliny alfa-lipoové v lidském těle, příznaky mohou být známky poškození jater, žlučových cest a aterosklerotických cévních lézí:

  • jazyková deska;
  • nepříjemný tělesný pach;
  • špatný dech;
  • hnědé skvrny na těle;
  • tmavé kruhy pod očima.

  Nedostatek kyseliny alfa-lipoové v těle po dlouhou dobu může vést k tukové degeneraci jater.

  Příznaky nadbytku kyseliny alfa-lipoové v těle

  • pálení žáhy;
  • alergické vyrážky;
  • bolest v žaludku.