Image

Přehled testovacích proužků pro stanovení acetonu v moči

Abychom dnes provedli test na aceton v moči, není nutné si domluvit schůzku s lékařem a požádat o doporučení do laboratoře. Již ve čtyřicátých letech 20. století vyvinuli němečtí vědci z farmakologického holdingu, nyní divize společnosti BAYER, testovací proužky, které nezávisle určují úroveň této látky.

V současné době jsou testy vydávány v několika zemích po celém světě, včetně Ruska. Jsou vhodné pro použití, mohou být použity v lidech jakéhokoliv věku a vyznačují se dostatečnou přesností výsledku. Expresní metoda se používá jak pro profylaktické účely, tak pro sledování stavu chronických, metabolických a endokrinních onemocnění. Testovací tyčinky pro aceton by měly být pro každou lékárničku, zejména pokud jsou těhotné ženy, diabetici, senioři a děti v rodině.

Více o expresní metodě

V sekci zdravotnických prostředků se testovací tyčinky pro testování acetonu v moči nazývají „komplexní diagnostická činidla“. V nestacionárních podmínkách se používají standardní sady, které obsahují 5 až 100 papírů nebo častěji plastové tyčinky s indikátorem. Jsou baleny ve speciální krabici a prodávány v lékárnách bez lékařského předpisu. V krabici s indikátorem vložené syntetické vysoušedlo, které zabraňuje tvorbě vlhkosti.

Pro kvalitativní i kvantitativní analýzu se používají testovací proužky pro stanovení acetonu v moči. V závislosti na úpravě a výrobci je možné s nimi zkontrolovat obsah řady látek. Kvalitativní analýza ukazuje na přítomnost složky a kvantitativní obsahuje údaje na její úrovni.

Každý proužek je potažen činidlem (nitroprusidem sodným), který je v závislosti na koncentraci ketonu v moči zbarven v různých barvách. Pro čtení výsledku testu obsahuje instrukce tabulku korespondence a přepis. Hladina acetonu je označena křížky nebo znaménky plus.

Intenzita světelného indexu se zvyšuje přímo úměrně počtu ketonových látek.

Je to důležité! Za přítomnosti závažných onemocnění nenahrazuje diagnostika testovacími proužky pravidelné laboratorní vyšetření moči, ale slouží pouze jako expresní způsob hodnocení stavu.

Pravidla pro odstranění pruhů

V souladu s pokyny pro provedení zkoušky musí být nejméně 5 ml moči. Předpokladem je čerstvost biologické tekutiny, protože sběr by neměl trvat déle než 120 minut. Dlouhodobé skladování přispívá ke zvýšení kyselosti a vede ke zkresleným výsledkům.

Aby bylo možné správně identifikovat ketony, nesmí se do moči dostat cizí látky a voda. Moč by měla být shromážděna ve sterilní nádobě a před testováním protřepána nebo smíchána. Kapacita by měla být chráněna před slunečním zářením a extrémně nízkými nebo vysokými teplotami. Pro získání spolehlivých údajů musíte navíc splnit následující požadavky:

 • rychlé testování moči se provádí v místnosti s teplotou vzduchu ne nižší než +15 a ne vyšší než +30;
 • Je zakázáno dotýkat se reagenčního proužku prsty;
 • doporučuje se prozkoumat ranní část moči;
 • při sběru žen je nutné zabránit vstupu menstruační krve a vaginálního výtoku do tekutiny;
 • Před močením by se hygienické prostředky neměly používat k mytí (pouze čistá voda).

Proužky acetonu v moči by měly být odstraněny z nádoby bezprostředně před zákrokem. Okamžitě zavřete krabici, aby se do ní nedostala vlhkost.

Indikátor by měl být ponořen do biologické kapaliny, dokud není zcela uzavřen. Držte pár vteřin a vyjměte. Použijte suchý hadřík k odstranění přebytečných kapek z těsta jemným vysátím, aniž byste se dotkli oblasti s činidlem. Po dobu 120 sekund se pás umístí na suchý stůl nebo skříňku s indikátorem nahoru. Po uplynutí reakční doby stanovte hladinu acetonu nanesením tyčinky na barevné schéma. Lépe to udělat za denního světla.

Rozluštění výsledku

Indikátory čtení se provádějí podle označení naproti požadovanému odstínu.

Testovací proužky pro měření acetonu v moči

Testovací proužky pro stanovení acetonu v moči jsou diagnostické systémy, které reagují na ketony a ukazují výsledek studie změnou barevných indikátorů. V případě potřeby si je pacient může koupit v lékárně.

Pásy jsou určeny k měření hladiny ketolátek v moči. Exkrece acetonu a jeho derivátů je zvýšena u zánětlivých onemocnění, patologií gastrointestinálního traktu, hladovění a dalších stavů. V klinické praxi je však test často používán ke sledování dynamiky diabetes mellitus. Nesprávná léčba onemocnění zvyšuje množství ketonů v moči.

Princip činnosti

Testovací proužky jsou vizuálním indikátorem množství ketonů v moči. Na jejich konci je místo impregnované nitroprusidem sodným. V kombinaci s acetonem látka mění barvu.

Před použitím jsou proužky bílé. Po interakci s ketony se objeví fialová barva. Intenzita barvy je přímo úměrná množství acetonu v moči.

Pro dešifrování analýzy porovnejte odstín pruhu s připojenou barevnou stupnicí. Nejmenší práh analýzy je 0,5 mmol / l. Menší množství ketonových těl v moči nelze určit pomocí testu.

Měřítko definice

Pomocí testu lze posoudit nejen přítomnost ketonových těl, ale také stupeň jejich zvýšení. Proto se používají pro semikvantitativní metodu.

Výsledky studie lze formálně rozdělit do pěti skupin. Pásky obvykle nemají vlastní barvu, což znamená, že v moči není přítomen aceton. Negativní výsledek je pozorován, když je počet ketonových těl méně než 0,5 mmol / l.

Světle růžová barva je pozorována s mírným zvýšením ketolátek v moči. V praxi je označen jako jeden plus. Tento stav se nazývá mírná ketonurie. Není to nebezpečné pro život pacienta, ale vyžaduje diagnostiku a léčbu.

Růžová a karmínová barva - důsledek silného zvýšení hladiny ketonů. To je indikováno dvěma nebo třemi plusy, resp. Tento barevný test ukazuje střední závažnost ketonurie. Tento stav vyžaduje okamžitou léčbu, je to nebezpečné pro zdraví pacienta.

Fialová barva je pozorována se silným zvýšením hladiny acetonu v moči. V praxi tento barevný test odpovídá čtyřem plusy. Fialový odstín je výsledkem silného stupně ketonurie - ketoacidózy. Tento stav je nebezpečný pro život pacienta, vyžaduje okamžitou léčbu v nemocnici.

Seznam

Ketoglyuk-1

Pásy Ketogluk-1 jsou plastové se dvěma smyslovými prvky. První z nich určuje hladinu glukózy, druhá - množství acetonu v moči. Testovací proužky jsou určeny k monitorování průběhu diabetu. Po otevření obalu mohou být použity do dvou měsíců.

Ketoglyuk-1 má průměrnou cenu, v jednom balení je 50 proužků. Doba použitelnosti je 2 roky. Citlivost testu závisí na kvalitě měření. Falešné výsledky mohou být spojeny s příjmem určitých léků, kontaminací nádobí.

Pro rychlou diagnózu diabetu mellitus musí pacient odebrat střední porci moči. Nejpřesnější výsledky se získají ve studii ranní moči. Měly by být shromažďovány v čistých nádobách, které nemají na povrchu chemikálie. Pro měření můžete použít pouze čerstvou moč.

Podle návodu k použití je pásek ponořen do moči po dobu 5 sekund. Pak je nutné z ní odstranit zbytky kapaliny s ostrou vlnou ruky, položenou na stůl se senzorem nahoru. Po 120 sekundách může pacient vyhodnotit výsledky studie.

Indikátor testovacího proužku obvykle nezmění barvu. Se zvýšením hladiny cukru v krvi se jeho odstín stane nazelenalý, pak modrý a pak téměř černý. Vysoké hladiny glukózy naznačují diabetes mellitus a jeho dekompenzaci, akutní nebo chronickou pankreatitidu, nádory nadledvin. Když aceton stoupá, odstín pruhu se zbarví do růžova a pak fialově.

Ketofan

Ketofan jsou proužky s indikátorem pro stanovení hladiny acetonu v moči. Doba použitelnosti je dva roky. Balení obsahuje 50 proužků. Ketofanův test má průměrnou cenu. Po otevření se proužky nechají použít do 30 dnů.

Testovací proužky rychle reagují na hladinu acetonu v moči. Proto je Ketofan často používán při sledování průběhu diabetu u dítěte. Pro analýzu můžete použít pouze čerstvou a dobře promíchanou moč.

Pro stanovení hladiny ketonů by měly být použity následující pokyny:

 1. Odstraňte proužek z pouzdra na tužku a dobře jej zavřete.
 2. Ponořte proužek do moči po dobu 2 sekund.
 3. Vytáhněte proužek z misek močí.
 4. Pro odstranění přebytečné kapaliny přidržte proužek na okraji misky.
 5. Po 2 sekundách změřte výsledek.

Normálně je analyzátor bílý. V závislosti na množství acetonu, jeho barva se liší od světle růžové až tmavě fialové. Test má vysokou specificitu, přibližný počet ketonových těl může být určen barvou proužku.

Acetonetest

Acetonetest je indikátor pro detekci ketonových těl v moči. Prodávají se v plastovém balení po 25 nebo 50 kusech. Skladovatelnost testovacích proužků je jeden rok. Po otevření obalu mohou být použity po dobu 30 dnů. Cena Acetontestu je nejnižší u analogů.

Návod k použití přípravku Acetontesta obsahuje několik fází diagnózy:

 1. Čerstvá střední moč se zachytí ve sterilních nádobách.
 2. Vytáhněte analyzátor z trubičky a pak jej pevně uzavřete.
 3. Ponořte se do moči po dobu 8 sekund.
 4. Vyjměte test z nádoby na moč, protřepejte, abyste odstranili přebytečnou kapalinu.
 5. Indikátor položte na suchý vodorovný povrch.
 6. Hodnotit výsledek za 3 minuty.

Zvláštním rysem testovacích proužků je nižší citlivost na malá zvýšení obsahu ketonů ve srovnání s analogy. Vykazují odchylku pouze v případě, že koncentrace acetonu je vyšší než 1 mmol / l.

V nepřítomnosti acetonu v moči zůstává proužek bílý. Jeho mírné zvýšení se projevuje narůžovělým nádechem. Silné zvýšení hladiny ketonových těl je doprovázeno purpurovou barvou proužku.

Princip činnosti testovacího proužku "Acetontest":

Uriket-1

Uriket-1 jsou proužky s jedním indikátorem. Používají se pro stanovení hladiny ketonů v moči. Analyzátor má vysokou specificitu a citlivost, určuje minimální koncentrace acetonu v moči.

Uriket-1 se prodává v lékárnách po 25, 50, 75 a 100 kusech. Doba použitelnosti zkoušky je dva roky. Diagnostický test má přijatelnou cenu. Po otevření obalu mohou být skladovány maximálně 60 dnů.

Nejpřesnější ukazatele množství ketonů se dosahují v ranní části moči. Pro dosažení kvalitních výsledků používejte pouze čisté nádobí bez přítomnosti čisticích prostředků.

Pásek je ponořen do misky s močí po dobu 5 sekund. Pak se protřepe, aby se odstranil přebytek moči. Vyhodnocení výsledků lze provést za 7 sekund. Normálně zůstává pásek bílý. Růžová barva znamená mírný nárůst acetonu. Fialové zbarvení testu ukazuje silný nárůst množství ketonových těl v moči.

CITOLAB 10

Testovací proužky se používají ke stanovení hladiny ketonových těl v moči. Mají vyšší cenu ve srovnání s vrstevníky. Charakteristickým rysem Citolabu 10 je možnost jejich použití po dobu dvou let po otevření obalu.

K dispozici jsou balíčky po 50 a 100 pásech. V ruských lékárnách jsou zřídka zastoupeny. Citolab 10 je vhodný pro monitorování chronických onemocnění zahrnujících zvýšení hladiny ketonů.

Pokyny pro použití pásů zahrnují několik kroků:

 1. Sbírejte ranní moč ve sterilních čistých nádobách.
 2. Pak analyzátor spusťte na 6 sekund do moči.
 3. Odstraňte zbytkovou moč z indikátoru třepáním rukou.
 4. Vyhodnoťte výsledek za 10 sekund.

Pás obvykle nezmění barvu. Mírný nárůst ketolátek v moči je doprovázen světle růžovou barvou. Se silným nárůstem acetonu je pozorován fialový testovací proužek.

Testovací proužky pro aceton v moči: návod k použití, cena

S pomocí ledvin se většina odpadních látek vylučuje z těla, takže analýza moči má významnou diagnostickou hodnotu. U diabetu mellitus se jako rychlý způsob používají testovací proužky ke stanovení přítomnosti acetonu v moči. Díky nim je možné během několika minut odhalit aceton a na počátku zastavit ketoacidózu.

Důležité vědět! Novinka, kterou doporučují endokrinologové pro Stálý monitoring diabetu! Potřebuju jen každý den. Přečtěte si více >>

Kromě diabetiků budou testovací proužky užitečné pro stanovení koncentrace ketonů u dětí náchylných k acetonémii, u těhotných žen a lidí s přísnou dietou. Tato metoda analýzy je poměrně přesná a nenákladná, proto se používá nejen doma, ale i ve zdravotnických centrech, nemocnicích a dokonce i v klinických diagnostických laboratořích.

Na co jsou testovací proužky?

Glukóza je univerzálním dodavatelem energie pro tělo, díky tomu, že se rozdělují naše životní síly, je zajištěna práce orgánů. S nedostatkem sacharidů v potravinách, zvýšenými potřebami energie, absencí nebo silným nedostatkem inzulínu, vyjádřeným inzulínovou rezistencí, tělo nedostává dostatek glukózy, takže tělo začne jíst vlastní proteiny a tuky.

Cukrovka a tlakové rázy v minulosti

Diabetes je příčinou téměř 80% všech mozkových příhod a amputací. 7 z 10 lidí zemře v důsledku blokování tepen srdce nebo mozku. Téměř ve všech případech je důvodem takového hrozného konce totéž - vysoká hladina cukru v krvi.

Utrpení cukru může a mělo by být, jinak nic. Ale to nevyléčí samotnou nemoc, ale pouze pomáhá řešit následky a ne příčinu onemocnění.

Jediný lék, který je oficiálně doporučován pro léčbu diabetu a je používán endokrinology v jejich práci, je Dzhi Dao Diabetes Patch.

Účinnost léčiva, vypočtená standardní metodou (počet vyléčených na celkový počet pacientů ve skupině 100 osob podstupujících léčbu) byla:

 • Normalizace cukru - 95%
 • Eliminace trombózy žíly - 70%
 • Eliminace bušení srdce - 90%
 • Svoboda od vysokého krevního tlaku - 92%
 • Zvýšení veselí během dne, zlepšení spánku v noci - 97%

Výrobci Dzhi Dao nejsou obchodní organizací a jsou financováni s podporou státu. Proto má nyní každý obyvatel možnost získat lék na 50% slevu.

Rozpad tuků je vždy doprovázen uvolňováním ketonových těl, které také zahrnují aceton. Člověk si ani nevšimne malé koncentrace ketonů, je úspěšně vylučován močí, dýcháním a potem.

Přebytek ketonových těl je možný s jejich aktivní tvorbou, špatnou funkcí ledvin a nedostatkem tekutiny. Osoba zároveň cítí známky otravy: slabost, zvracení, bolest břicha. Aceton má toxický účinek na všechny tkáně, ale je nejnebezpečnější pro nervový systém. V závažných případech může rychlý růst ketolátek vést k ketoacidní kómě.

Pokud se aceton hromadí v krvi, nutně vstupuje do moči. Testovací proužek umožňuje nejen odhalit přítomnost ketonů, ale jeho barvením lze také posoudit jejich přibližnou koncentraci.

Porušení, která mohou vést k přítomnosti acetonu v moči:

 • dočasné poruchy metabolismu u dětí. Častěji pozorované u aktivních, tenkých dětí. Hladina ketonů v nich může rychle růst, což způsobuje těžké intoxikace, takže je důležité identifikovat jejich přítomnost v rané fázi;
 • toxikosis na začátku těhotenství;
 • nekompenzovaný diabetes;
 • infekční onemocnění s podvýživou nebo diabetem;
 • horečka s dehydratací;
 • přísná dieta s nízkým obsahem sacharidů;
 • dysfunkce hypofýzy;
 • těžké poranění, pooperační období;
 • nadbytek inzulínu, jehož příčinou může být předávkování léky pro léčbu diabetu nebo nádoru produkujícího inzulin.

Co musíte připravit na analýzu

Pro analýzu moči bude potřeba:

 1. Čistá, ale ne nezbytně sterilní nádoba pro odběr moči je skleněná nádoba nebo lékárnička. Testovací proužek nelze ohnout. Pokud má pacient dehydrataci a vylučuje se malá moč, je třeba připravit vysokou úzkou kádinku.
 2. Nenatřený ubrousek nebo toaletní papír k vysušení testovacího proužku.
 3. Balení s testovacími proužky na něm nanesenou stupnicí.

Testovací proužky se prodávají v plastových nebo kovových trubkách, obvykle 50 kusů, ale existují i ​​další balení. Pásy jsou obvykle plastové, méně často - papír. Na každém je senzorový prvek ošetřený chemikáliemi. Při vysoké vlhkosti se reagencie zhoršují, takže trubice poskytuje ochranu před vlhkostí. Sušička na silikagelu se nachází na víčku nebo v samostatném sáčku. Po každém použití musí být nádoba pevně uzavřena, aby se zabránilo vniknutí vzduchu. Bez originálního obalu nelze testovací proužky skladovat déle než hodinu.

Testovací proužky mohou mít dva senzory: pro stanovení ketonových těl a glukózy. Cukr se objevuje v moči, pokud je funkce ledvin narušena nebo diabetes mellitus, když je jeho hladina v krvi vyšší než 10-11 mmol / l. Existují komerčně dostupné testovací proužky pro komplexní analýzu moči, které mají až 13 senzorů, včetně stanovení acetonu.

Citlivost senzorické zóny je velmi vysoká. Změní barvu, když keton v moči je pouze 0,5 mmol / l. Maximální detekovatelná prahová hodnota je 10-15 mmol / l, což odpovídá třem plusy v laboratorní analýze moči.

Návod k použití doma

K použití testovacích proužků pro stanovení acetonu v moči a správné interpretaci získaných výsledků nevyžadují žádné lékařské znalosti, je z tohoto článku dostatek informací. Také se ujistěte, že jste si přečetli papírové pokyny, které jsou přiloženy v kartonovém obalu. Někteří výrobci mají různou dobu trvání indikátoru v moči a čas potřebný ke změně barvy pásu.

Doktor lékařských věd, vedoucí Institutu diabetologie - Tatiana Yakovleva

Po mnoho let jsem studoval problém diabetu. Je to hrozné, když tolik lidí zemře, a ještě více se stanou postiženými kvůli diabetu.

Rychle informuji o dobré zprávě - Centru endokrinologického výzkumu Ruské akademie lékařských věd se podařilo vyvinout lék, který zcela vyléčí diabetes mellitus. V současné době se účinnost této drogy blíží 98%.

Další dobrá zpráva: Ministerstvo zdravotnictví dosáhlo přijetí speciálního programu, který kompenzuje vysoké náklady na lék. V Rusku, diabetici před 6.března (včetně) může dostat - Pouze 147 rublů!

Postup:

 1. Sbírejte moč v připravené nádobě. Nesmí obsahovat stopy cukru, sody, saponátů nebo dezinfekčních prostředků. Před analýzou by měla být moč skladována nejvýše 2 hodiny. Můžete si vzít jakoukoli část moči, ale nejvíce informativní studii ráno. Podle návodu je minimální množství moči 5 ml. Pokud se analýza neprovádí okamžitě, materiál se uchovává na tmavém místě při pokojové teplotě. Moč se před vložením testovacího proužku míchá.
 2. Vyjměte testovací proužek, trubičku pevně uzavřete.
 3. Spusťte testovací proužek do moči na 5 sekund, ujistěte se, že do něj zapadly všechny indikátory.
 4. Vyjměte testovací proužek a připojte jeho okraj k tkáni, abyste odstranili přebytečnou moč.
 5. Po dobu 2 minut umístěte testovací proužek na suchý povrch se senzory nahoru. V této době dojde k několika následným chemickým reakcím. Pokud je v moči aceton, senzor pro jeho určení změní barvu.
 6. Porovnejte barvu snímače se stupnicí umístěnou na trubičce a určete přibližnou úroveň těl ketonů. Čím silnější je intenzita barev, tím vyšší je koncentrace acetonu.

Pro dosažení spolehlivých výsledků se analýza provádí při teplotě 15 až 30 ° C. Analýza bude nepřesná, pokud byla moč skladována po dlouhou dobu nebo byla natřena ve světlé barvě. Důvodem tohoto barvení mohou být některé léky a potravinářské výrobky, například řepa.

Interpretace výsledků:

Stanovení acetonu (ketonu, ketonů) v moči pomocí testovacích proužků

Zvýšení hladiny acetonu (acetonurie) je běžná patologie, která vyžaduje přesnou diagnózu a kontrolu. Jednou z hlavních metod výzkumu, která umožňuje zjistit přítomnost onemocnění v raných fázích jeho vývoje, je analýza moči.

Existuje mnoho studií, které lze provádět nezávisle doma. Jeden z nich - testovací proužky pro stanovení hladiny acetonu v moči, které usnadňují detekci změn v množství látky v těle.

Zvláště vysoké je riziko acetonurie u lidí s diabetem, kterým jsou včas podány acetonové testovací proužky, aby se zabránilo onemocnění a zahájila včasná léčba.

Úloha acetonu v metabolismu člověka

Acetonová nebo ketonová těla v lidské krvi v normálním poměru jsou přítomna v tak malém množství, že nejsou detekovány v laboratořích moči v poliklinických laboratořích a nemocnicích.

Ketony jsou meziproduktem metabolismu vznikajícím při syntéze glukózy, při štěpení sacharidových prvků (tuků a proteinů). Hlavním úkolem ketolátek je tvorba a zachování energie, účast na mnoha procesech zodpovědných za integritu a akumulaci energetických zdrojů v těle.

Při tvorbě není normální aceton škodlivý pro člověka a po splnění svého účelu je okamžitě vylučován potem, močí a vydechovaným vzduchem.

Nejjednodušší metodou detekce ketonových těl je testování moči. Je třeba chápat, že tyto prvky se zpočátku objevují v krvi a teprve později vstupují do moči.

Příčiny nadbytku acetonu jsou předčasná výživa, přejídání, porucha syntézy sacharidů a tuků. Zvýšené ketony jsou často detekovány u dětí a těhotných žen.

Kontrola acetonu chemickým testem

Chemický test pomáhá určit nejen úroveň látky, ale také její koncentraci.

Problémy, při kterých je v krvi acetonurie:

 • porušení metabolických procesů;
 • stresující stav těla během těhotenství;
 • diabetes;
 • vysoká horečka;
 • nedodržování vodního režimu (nízký příjem tekutin);
 • dieta, která vylučuje sacharidové potraviny;
 • vyčerpání těla;
 • pooperační období;
 • významné zvýšení inzulínu, nadměrné dávkování léků při léčbě diabetu.

Testy pro měření hladiny ketonů jsou dostupné v každé lékárně. Jsou to proužky - kartony, které jsou impregnovány speciálním roztokem (nitroprusid sodný). Při ponoření do moči se zjistí změny hladin ketonu. Zbarvením indikátoru testu můžete zjistit stupeň koncentrace acetonu.

Princip činnosti

Testy na přítomnost ketolátek v moči jsou rychlou a vysoce kvalitní výzkumnou metodou, kterou lze aplikovat doma. Zejména takové testy jsou vhodné pro těhotné ženy, když potřebujete znát výsledky analýzy co nejdříve. Také budou užitečné pro všechny, kteří dodržují přísnou dietu, aby se zabránilo rozvoji onemocnění.

Všechny testy aplikovaly speciální složení. Při ponoření proužků do moči se změní jeho barva. V závislosti na odstínu můžete zjistit, kolik acetonu je zvýšeno, stupeň jeho koncentrace. Tyto pokyny odrážejí všechny možné barvy, označují změny ketonů podle odstínu. Každý výrobce má vlastní barevnou škálu, což je třeba vzít v úvahu při použití testů různých firem.

Vyhodnocení výkonnosti testu

Barevný odstín by měl být studován v jasném světle. Barva indikátoru není platná do pěti minut po jeho stanovení. Pokud pochybujete o barvě na hůlce, ujistěte se, že provedete studii znovu.

Drogy, přejídání a dokonce i nestabilní psycho-emocionální stav nepředvídatelně ovlivňují jeho výsledek. Pokud po použití testovacích proužků vzniknou pochybnosti o pravdivosti indikací, měla by být moč vyšetřena jinými metodami. V každém případě, když odhalíte zvýšený obsah ketonů, je třeba navštívit specialistu, abyste patologii potvrdili.

Podmínky používání

K diagnostickému testovacímu nástroji je připojena instrukce pro testování acetonu, po které můžete získat přesné, nezkreslené výsledky. Zejména stojí za to věnovat pozornost následujícím bodům:

 • během analýzy v pokojové teplotě by neměla být nižší než 14 a vyšší než 29-30 ° C;
 • Před zákrokem si umyjte ruce a noste lékařské rukavice.

Pro analýzu doma bude vyžadovat:

 • testovací proužky, pokyny, které jsou k nim připojeny;
 • sterilní nádoba na moč;
 • bílý ubrousek se dostat mokré hůl.

Chcete-li použít testy nepotřebují žádné lékařské dovednosti, stačí pouze pečlivě prostudovat pokyny a dodržovat níže uvedená pravidla:

 • nedotýkejte se obarvené plochy hůlky;
 • analýza by měla být prováděna v lékařských rukavicích;
 • doba použití testu po jeho extrakci 1 hodinu;
 • test je jednorázový nástroj, jeho opakované použití je zakázáno;
 • během menstruačního cyklu je analýza zakázána;
 • moč se shromažďuje ráno, před jídlem;
 • je nutná střední část moči
 • analýza moči po odběru by měla být provedena nejpozději 2 hodiny;
 • 5 dnů před analýzou se doporučuje dodržovat správnou výživu, aniž by se konzumovala smažená, kyselá, příliš slaná, tučná jídla, stejně jako léky;
 • ponořte testovací proužek hladce, aniž byste jej ohnuli.

Pro spolehlivé výsledky je důležité používat testovací proužky správně:

 1. před analýzou mytí bez použití mýdla;
 2. shromáždí biomateriál ve sterilní nádobě;
 3. po pevném uzavření obalu se zkouška odstraní;
 4. ponořte hůlku na několik sekund do nádoby, ujistěte se, že se celý indikátor „utopil“;
 5. osušte ji ubrouskem přebytečných kapek a dejte indikátor nahoru;
 6. počkejte 2 - 4 minuty a podle návodu zkontrolujte barvu.

Testovací proužky skladujte na tmavém a suchém místě. Doba použitelnosti obvykle nepřesahuje 2 roky (uvedené na obalu).

Který test, který výrobce je nejlepší koupit?

Koupit proužky pro testování acetonu v moči může být v každém lékárenském řetězci. Je důležité se podívat na datum expirace. Nejzkoušenější výrobci jsou uvedeny v tabulce:

Vizuální testovací proužky pro stanovení acetonu v moči: přehled nejoblíbenějších a jejich cen

Vývoj medicíny v oblasti diagnostiky dnes umožňuje provádět jednoduché testy a sledovat svůj stav doma, aniž by šel do laboratoře.

Každý je dobře známý domácí glukometry, cholesterometry, těhotenské testy. V poslední době získávají popularitu testovací proužky pro provádění analýzy moči doma.

Testovací proužky jsou obzvláště jednoduché a vhodné pro stanovení jednoho parametru, zejména acetonu. Pokud máte podezření na patologii, nebo pokud potřebujete monitorovat hladinu acetonu v moči, můžete snadno provést analýzu doma.

Kromě pohodlí a snadnosti použití hraje důležitou roli dostupnost takové diagnózy, takže je důležité znát cenu testovacích proužků pro stanovení acetonu v moči? Možná je levnější navštívit laboratoř?

Populární testovací proužky pro testování acetonu v moči

Proces provádění analýzy doma je extrémně jednoduchý: testovací proužek klesne na moči odebranou ráno (jako v případě laboratorní analýzy) na specifikovanou úroveň a změna barvy proužku indikuje přítomnost (nebo nepřítomnost) acetonu v moči a velikost odchylky od normy, stejně jako potřebu informujte lékaře.

Zvažte nejoblíbenější testovací proužky. Všechny jsou vizuální a vhodné pro domácí použití.

Ketofan

Desky Ketofan umožňují stanovit obsah acetonu v moči v různých rozsazích: negativní, 1,5 mmol / l, 3 mmol / l, 7,5 mmol / l a 15 mmol / l.

Každý rozsah má svou vlastní intenzitu barev (indikační stupnice je vytištěna na obalu). Po kontaktu s močí je výsledek viditelný po 60 sekundách. V každém balení je 50 testovacích proužků. Výrobce pásky Ketofan - Česká republika.

Bioscan ketony (glukóza a ketony)

Pro stanovení hladiny acetonu v moči se používají dva typy: „Bioscan ketony“ a „Bioscan glukóza a ketony“ (také určují hladinu cukru v moči).

Rozsah definic ketonů je 0-10 mmol / l, rozdělený do 5 menších rozsahů, z nichž každý odpovídá specifickému barevnému poli.

Doba analýzy je 2 minuty. Vhodné pro nezávislé i laboratorní zkoušky. Při balení 50 testovacích proužků.

Uriket

Uriket se svým principem provozu neliší od ostatních testovacích proužků: po 2 minutách bude proužek zbarven barvou odpovídající jednomu ze šesti diagnostických rozsahů.

Vizuální testovací proužky Uriket

Vzhledem k poměrně malé separaci na rozsahy (0-0,5 mmol / l, 0,5-1,5 mmol / l, atd.) Je možné stanovit i minimální přebytek rychlosti ketonů.

Výsledkem domácí produkce je výsledek od 0 do 16 mmol / l. V balení 50 ks.

Ketoglyuk-1

Indikátor testovací proužky Ketoglyuk-1 ruské výroby. Jsou vhodné pro použití doma i ve zdravotnických zařízeních.

Pásy jsou určeny k tomu, aby v moči a hladině acetonu a glukózy byly stanoveny současně.

Změna barvy proužku indikuje problémy. Pro kvantitativní hodnocení je nutné porovnat barvu pásu s barevnou stupnicí na obalu. Doba analýzy je 2 minuty. V pouzdru balení 50 pásů.

Diaphan

České diafanové proužky se používají nejen k analýze hladiny ketonů, ale také ke stanovení hladiny glukózy v moči.

V měřítku jsou hladiny acetonu zbarveny v různých odstínech červené (od světle růžové v nepřítomnosti problémů až po fialové se silnou odchylkou od normy) a hladiny glukózy v různých odstínech zelené.

Pro srovnání použijte váhu na obalu. Doba analýzy je 60 sekund. V balení trubice 50 pásy pro domácí použití.

UrineRS A10

Testovací proužky amerického výrobce jsou mnohem pokročilejší: používají se k vizuálnímu stanovení až deseti parametrů v moči: jedná se o kompletní biochemickou analýzu moči.

Kromě toho jsou vhodné pro různé modely analyzátorů moči, které jsou vhodné, protože nemusíte nezávisle kontrolovat barevné indikátory na proužku s indikátorovou stupnicí na obalu: analyzátor okamžitě vytvoří kvantitativní výsledek. Balení 100 testovacích proužků; Vizuální analýza trvá 1 minutu.

Aution Sticks 10EA

Ruské testovací proužky určené speciálně pro analyzátory moči Arkray, ale také vhodné pro vizuální diagnostiku.

Testovací proužky Aution Sticks 10EA

Vyhodnoťte deset ukazatelů: ketony, glukóza, protein, bilirubin, leukocyty a další. Balení 100 testovacích proužků; Vizuální analýza trvá 1 minutu.

Dirui H13-Cr

Testovací proužky DIRUI H13-Cr byly vyvinuty v ČLR speciálně pro analyzátory moči DIRUI H-100, H-300, H-500. Mohou být použity v ručním (vizuálním) režimu.

Stanoví se až 13 parametrů moči: protein, bilirubin, glukóza, ketony, skrytá krev, kreatinin, kyselost atd.

V balení je 100 kusů. Vzhledem k velkému počtu určovaných parametrů je samozřejmě lepší používat je v analyzátorech.

Kde koupit?

Je pravda, že v maloobchodních prodejnách nebudou žádné pásy pro každý vkus: ve většině případů jsou doslova dvě nebo tři položky z uvažovaného sortimentu.

Pokud si chcete koupit testovací proužky pro analýzu moči určité značky, a v lékárně v blízkosti domu nebylo nic takového, internet přijde na záchranu.

Nejširší výběr analyzátorů proužků je tedy uveden v internetovém obchodě „Test-Strip“.

Zboží lze objednat na internetových stránkách a bude doručeno přímo domovem nebo kurýrní službou, nebo ruskou poštou, nebo dopravními společnostmi. Kromě toho, v Moskvě jsou dva "běžné" obchody této sítě.

Cena testovacích proužků pro stanovení acetonu v moči

Jak se ukázalo, všechny výše uvedené testovací proužky lze zakoupit v internetovém obchodě. Ceny zboží jsou velmi rozdílné - od 120 rublů do téměř 2 000 rublů.

Nezapomeňte však, že cena závisí na mnoha parametrech: jedná se o výrobce, počet měřených parametrů, počet proužků v balení a rozsah (například nejdražší pásy - Aution Sticks - lze také použít v automatických analyzátorech moči).

Pro lepší přehlednost snižujeme ceny a testovací proužky na stůl:

ZKOUŠKA TESTU KETOGLIUK-1 PRO STANOVENÍ GLUCÓZOVÉHO A KETONOVÉHO ORGÁNU V URINE N50

Stručně o výrobku

Přečtěte si o produktu

Testovací proužek ketoglyuk-1 pro stanovení glukózových a ketonových těl v návodu k použití n50

Složení

Indikátorový proužek je plastový proužek o velikosti 5x (60-75) mm, který plní funkci substrátu, na kterém je umístěn senzorový prvek.

Popis

Semikvantitativní stanovení těl glukózy a ketonu v moči umožňuje kontrolovat hladinu glukosurie a ketonurie, zvolit vhodnou dietu a také upravit průběh léčby.

Glukóza v moči by neměla být. Při sebemenším výskytu glukózy je naléhavá potřeba poradit se s lékařem. Citlivost senzorické zóny je velmi vysoká. Nejcitlivější test na světě (viz str. "Citlivost a specificita").

Ketonová těla v moči by neměla být. Při sebemenším výskytu ketonových těl v moči je naléhavá potřeba poradit se s lékařem. Citlivost senzorické zóny je velmi vysoká.

Způsob stanovení ketonových tělísek v moči je založen na řadě po sobě následujících chemických reakcí mezi ketonovými tělísky, nitrofericianidem sodným a diaminem, což vede k tvorbě barevné sloučeniny. Intenzita barvy, která se vyvinula během chemické reakce, je určena stupněm interakce nitroferricyanidu sodného a diaminu s těly ketonů a je úměrná obsahu ketolátek v moči.

Porovnáním intenzity barev senzorového prvku pásu se standardem v barevné škále určete obsah ketonových těl v moči.

Metoda stanovení glukózy je založena na specifické enzymatické reakci oxidace glukózy na kyselinu glukonovou a peroxid vodíku. Při působení tohoto činidla v přítomnosti enzymu peroxidáza se chromogen oxiduje a vytvoří se zbarvená sloučenina. Stupeň konverze chromogenu, a tedy intenzita barev, je úměrný obsahu glukózy ve studované moči.

Porovnáním intenzity barev chromogenu se standardem v barevné škále určete obsah glukózy v moči.

VLASTNOST A SLOŽENÍ

Indikační proužek je plastový pás o velikosti 5x (60-75) mm, který plní funkci substrátu, na kterém je umístěn senzorový prvek.

Prvním senzorickým prvkem je speciálně zpracovaný materiál o velikosti 5x (3-6) mm, obsahující nitrofericianid sodný a diamin, který se nachází 1-2 mm od hrany substrátu, což zajišťuje chemické reakce a vznik barevného komplexu.

Druhým senzorovým prvkem je speciálně zpracovaný materiál o rozměrech 5x (3-6) mm, obsahující enzymy glukózaoxidázu a peroxidázu, chromogen a stabilizátory, umístěné 1-2 mm od okraje prvního snímacího prvku, který zajišťuje oxidaci oxidů glukózy a chromogenu a vznik barevného komplexu.

Indikační pásy jsou dodávány ve formě sady, která se provádí ve dvou provedeních v závislosti na balení.

Varianta A. 25, 50, 75 nebo 100 proužků indikátoru, zabalené v tužkovém pouzdře s víkem. Pouzdro je dodáváno s elementem absorbujícím vlhkost - jemně porézním silikagelem.

Varianta B. 1, 5, 10, 20, 25, 50, 75 nebo 100 indikačních proužků, jednotlivě zabalených do sáčku z laminované hliníkové fólie obsahující pytel silikagelu.

Každá sada indikačních proužků je opatřena štítkem a návodem k použití. Štítek obsahuje dvě barevné stupnice, skládající se z několika barevných polí, vedle nichž je uvedena odpovídající koncentrace ketonových těl nebo glukózy.

Prodejní funkce

Indikace

pro simultánní vizuální kvalitativní nebo semikvantitativní stanovení těles glukózy a ketonu v lidské moči

 • Můžete si koupit testovací proužek ketogluk-1 pro stanovení glukózy a ketonů v moči n50 v moči v pohodlné lékárně zadáním objednávky na Apteka.RU.
 • Cena testovacího proužku ketoglyuk-1 pro stanovení těles glukózy a ketonu v moči n50 v moči je 210,00 rublů.
 • Návod k použití pro testovací proužek ketoglyuk-1 pro stanovení glukózy a ketonů v moči n50.

Nejbližší dodací místa v Moskvě naleznete zde.

Dávkování

Pro stanovení čerstvě sklizené (ne více než 2 hodiny před analýzou) v čisté nádobě moči.

Otevřete pouzdro na tužku nebo otevřete obal, odstraňte z něj indikátorový proužek. (v případě pouzdra na tužku ihned zavřete pouzdro pevně víčkem). Smyslové prvky proužků ponořte zcela do moči. Po 4-5 sekundách vyjměte proužek a odstraňte přebytečnou kapalinu na senzorických prvcích ostrým pohybem ruky nebo jemným dotykem proužku na čistý filtrační papír po dobu 2-3 sekund, nebo jemným dotykem proužku na stranu misky močí. Umístěte indikační proužek na rovný, čistý a suchý povrch s čidly nahoru.

Po 2 minutách od okamžiku, kdy jsou snímací prvky ponořeny do moči, porovnejte barvu snímacího prvku s odpovídající barevnou stupnicí na etiketě obalu v dobrém světle.

Změna barvy senzorických prvků indikuje přítomnost ketonových těl a glukózy v moči (kvalitativní definice). Provádět semikvantitativní stanovení porovnáním barvy senzorických prvků s odpovídajícími barevnými poli stupnice.

Jak zjistit aceton v moči pomocí testovacích proužků?

Přítomnost acetonu nebo acetonurie v moči způsobuje metabolickou poruchu nebo patologické změny v těle. Testovací proužky pro aceton v moči pomáhají určit množství ketonových těl - druhé jméno pro aceton. Acetonurie se projevuje v každém věku, nejčastěji u lidí trpících cukrovkou, těhotnými ženami a dětmi. Proto při prvních příznacích byste měli zkontrolovat hladinu látky, abyste mohli vyhledat lékařskou pomoc, a indikační proužky lze provádět bez opuštění vašeho domova.

Testovací proužky, jako způsob měření ketolátek

Příčiny a příznaky acetonu v moči

Důvody pro zvýšení hladiny ketonů v těle zahrnují nesprávnou stravu, zejména přítomnost tuků ve stravě ve velkém množství. Kromě toho mohou být faktory vlivu:

 • prodloužené půst;
 • fyzické zatížení;
 • leukémie;
 • onkologická onemocnění žaludku, střev;
 • přepracování;
 • chřipka;
 • katarální onemocnění.

Symptomy acetonurie se častěji projevují jako zvracení, bledost, vysoká teplota, ospalost, silný zápach dýchání a moči, migrény, bolest ve střevech. Je důležité si uvědomit, že testovací proužek pro stanovení acetonu v moči počítá pouze jeho stupeň. Plná diagnostika a léčba specialistou. V lékařských zařízeních se měření ketonových těl provádí pomocí obecné analýzy moči nebo rychlou metodou.

Co se nazývá testovací proužky moči?

V poslední době je častým problémem přítomnost ketonurie. Testovací proužky pro stanovení ketonových těl v moči jsou dostupné v lékárnách, lze je snadno získat bez zvláštního ošetření u lékaře. Jsou uloženy v plastových, kovových trubkách nebo ve skleněné nádobě. Minimální počet testů v balení je 5 jednotek, maximum je 200 nebo 500. Pro testování acetonurie v moči doma se doporučuje zakoupit 50 balení. Stačí provést 3 krát denně po dobu 2-3 týdnů.

Struktura testovacího proužku pro stanovení acetonu v moči je následující: za základ se považuje kus silného papíru, na okraj se umístí senzorický indikátor impregnovaný speciální látkou. Po kontaktu s močí indikátor změní barvu. Stupeň zabarvení indikuje úroveň přítomnosti ketonových těl.

Podmínky používání

Metoda použití proužků ke stanovení ketonů v moči je jednoduchá. Stejně jako u jiných léků, balení s testovacími proužky je dodáváno s popisem popisu, který je třeba studovat. Pro testování acetonu použijte čerstvou moč. Doba použitelnosti nesmí překročit dvě hodiny. Způsob použití pásů je následující:

Použijte indikační proužek do jedné hodiny po otevření obalu. Je třeba poznamenat, že pás je na jedno použití. Opětovné použití není povoleno.

Rozluštění výsledků

Balicí testovací proužek vykazuje barevnou stupnici od 0 do 15 mmol / l. Expresní proužek se aplikuje na obal pro porovnání barev a stanoví se hladina ketonurie v moči. Přípustná rychlost je minimální množství acetonu v rozsahu do 1,5 mmol / l, pokud je rychlost 10 nebo více - to je závažný stupeň, který vyžaduje neodkladnou hospitalizaci a lékařský dohled. Specialisté provedou kompletní vyšetření a předepíše potřebné léčebné metody.

Acetonový test v moči - kde se vyrobit, cena?

Testovací proužky pro stanovení acetonu v moči jsou vizuální indikátory používané ke kvalitativním nebo semikvantitativním stanovení ketonů v moči.

Použijí se jednorázové testy pro zjištění ketonových těl v moči:

 • Při provádění rychlé diagnózy stanovit stupeň ketonurie nezávisle;
 • V lékařských zařízeních;
 • V klinikách a laboratořích pro nouzovou diagnózu u žen, které mají dítě;
 • Řídit proces zbavení se kil, připravit dietu;
 • Děti.

Tyto testy se navíc používají k monitorování a diagnostice diabetické ketoacidózy v raném stádiu u pacientů s diabetes mellitus.

Cenový test na aceton v moči

Náklady na testovací proužky potřebné k nalezení ketonových těl v moči nezahrnují náklady na doručení v případě, že je zakoupíte v online lékárně. Náklady se mohou značně lišit v závislosti na místě, kde se ukazatele nakupují, jejich počtu v jednom balení a zemi výroby.

Orientační cena zkušebních proužků (možné změny):

 • v Rusku - od 90 do 1300 rublů za balení;
 • na Ukrajině - od 30 do 420 hřiven;
 • v Kazachstánu - od 400 do 6000 tenge;
 • v Bělorusku - od 22 400 do 329 000 běloruských rublů;
 • v Moldavsku - od 25 do 400 lei;
 • v Kyrgyzstánu - od 100 do 1400 soms;
 • v Uzbekistánu - od 3 500 do 49 000 duší;
 • v Ázerbájdžánu - od 2 do 19 manat;
 • v Arménii - od 600 do 8600 dramů;
 • v Gruzii - od 3 do 43 GEL;
 • v Tádžikistánu - od 9 do 120 somoni;
 • v Turkmenistánu - od 4,2 do 60,5 manat.

Problémy se štítnou žlázou a zhoršené hladiny TSH, T3 a T4 v hormonech mohou vést k závažným následkům, jako je hypothyroidní kóma nebo thyrotoxická krize, které jsou často fatální.
Ale endokrinolog Marina Vladimirovna zajišťuje, že je snadné vyléčit štítnou žlázu i doma, stačí pít. Čtěte více »

Co je to acetonový test?

K rychlému nalezení ketonů v lidské moči se používají testovací indikátory, které si každý může koupit sám v téměř každé lékárně. Nevyžaduje další kontakt s odborníky, například na předpis.

Testovací proužky pro stanovení acetonu v moči se vyrábějí v nádobách z plastu a kovu nebo v malých skleněných lahvích. V jednom balení může být pět až 200 kusů proužků. Každý indikátor je vyroben z lakmusu a impregnován speciální směsí, která pomáhá určit aceton v moči.

Definice kvalitativních testovacích proužků

Základem kvalitativního stanovení ketonů v moči testovacím proužkem je registrace skutečnosti, že indikátor je zbarven, což znamená, že ketonová tělíska se nacházejí ve studovaném vzorku.

Definice semikvantitativních testovacích proužků

Semikvantitativní nález se provádí při interpretaci výsledků a spočívá ve stanovení určitého množství ketonových těl v moči pomocí metody extrapolace testovací barvy indikátoru a se speciální barevnou škálou, kterou lze obvykle nalézt na obalu testovacích proužků.

Ketonový test moči

Stanovení ketonových těl v moči pomocí testu na aceton v moči vychází z právního testu. Během jejího průběhu dochází k reakci mezi nitrofericyanidem sodným a diaminem (představují podíl indikátoru testovacího proužku).

Výsledkem je, že reakce testovacího indikátoru získá fialovou barvu v jednom nebo druhém odstínu podle množství ketonových těl v moči. Smyslová část nejběžnějších testů na aceton je chráněna před účinky kyseliny askorbové.

Léky, stejně jako léky používané pro diagnostiku, mohou způsobit detekci falešně negativních nebo falešně pozitivních výsledků. Výsledky analýzy, které zcela nebo vůbec neodpovídají stávajícímu obrazu, by měly být kontrolovány jinými diagnostickými metodami.

Test na aceton v moči musí být po dokončení léčby lékem opakován:

 • Stanovení koncentrace ketonu v moči se provádí v rozmezí od 0,0 do 16 mmol / l, minimální obsah ketonových těl je asi 5 mmol / l.
 • Barevná škála (může být v tabulkové formě), která je k dispozici na balení se zkušebními proužky, obsahuje šest barevných částí, které odpovídají specifickým koncentracím ketonu.

Testovací proužky

Indikační test je určen pro samočinnou analýzu moči, pro jeho použití nemusíte mít žádné speciální lékařské znalosti nebo zkušenosti.

Testovací proužky pro stanovení acetonu v moči byly vynalezeny v roce 1941 firmou Dr. Miles. Tento indikátor je modifikací Benediktova činidla, nejprve vyrobeného výhradně ve formě kapaliny, a poté ve formě tablet.

Ve skutečnosti pilulky představovaly první druh suchého činidla potřebného k určení množství glukózy v moči diabetických pacientů. Současná výroba tablet a indikátorů trvala až do konce čtyřicátých let.

Výsledek analýzy provedené pomocí acetonového testu může záviset na následujících faktorech: t

 • zvýšená koncentrace kyseliny askorbové;
 • kyselina, která je produktem oxidace salicylu;
 • léky;
 • zbytky dezinfekčních prostředků a čisticích prostředků, které byly použity k čištění nádob na odběr moči.

Pokyny pro použití testu na aceton v moči

Studium instrukcí pro použití acetonových testů v moči, které jsou zde uvedeny, vás neosvobozuje od čtení instrukcí v balení s testovacími proužky, které si zakoupíte.

Pokyny pro použití těchto indikátorů se mohou lišit v obsahu a doporučeních v závislosti na výrobci testovacích proužků:

 • Měření by mělo být prováděno při teplotě od patnácti do třiceti stupňů.
 • Není třeba se dotýkat smyslového prvku, měli byste si pamatovat na základní pravidla hygieny.
 • Po vyjmutí dalšího proužku z obalu musí být těsně uzavřen víčkem.
 • Pro analýzu se použije čerstvá moč (získaná ne více než před dvěma hodinami), smíchaná, bez konzervačních látek a ve sterilní nádobě. Tento obal nesmí být vystaven přímému slunečnímu světlu.
 • Nejpřesnější výsledek analýzy lze získat ráno.
 • Nádoba, ve které se bude moč shromažďovat, by neměla obsahovat stopy čisticích a dezinfekčních prostředků.
 • Pokud je vzorek moči příliš tmavý a výrazně zbarvený, bude obtížné správně interpretovat výsledky analýzy.
 • Minimální hodnota, při které bude možné provést analýzu, je pět mililitrů moči.

Proto by měl být testovací proužek ponořen do dostatečného množství moči, nebo kádinka by měla být použita k analýze.

Po provedení přípravy můžete pokračovat přímo k analýze:

 • Otevřete obal a vyjměte proužek;
 • Ihned těsně uzavřete obal;
 • Indikátor ponořte do moči na dvě sekundy;
 • Vytáhněte zkoušku;
 • Odstraňte přebytečnou moč s ubrouskem, aniž by to ovlivnilo samotný indikátor;
 • Pásek položte na rovný suchý povrchový indikátor nahoru;
 • Dešifrování hotových výsledků by nemělo být dříve než dvě minuty od začátku studie, srovnáním barvy indikátoru s barevnou stupnicí na obalu.

Výsledky studie:

 • Od 0,5 mmol / l do 1,5 mmol / l je stav mírné závažnosti. Můžete být léčeni samostatně doma;
 • 4 mmol / l - střední závažnost. Pokud je tento stav poprvé pozorován, není možné pacienta systematicky zalévat a jeho zdravotní stav se zhoršuje, je třeba se poradit s lékařem;
 • Úroveň 10 mmol / l - vážný stav. Naléhavě potřebujete nouzovou hospitalizaci.

Testovací skladování

Skladujte testovací proužky v balení na suchém a tmavém místě mimo dosah dětí. Skladovací teplota - od dvou do třiceti stupňů. Doba použitelnosti - od osmnáct do třiceti šesti měsíců.

Barevné měřítko

Každý výrobce testovacích proužků má barevnou stupnici umístěnou na obalu, která se liší počtem polí a intenzitou odstínů. V síti naleznete seznam všech distribuovaných testovacích proužků.

Recenze

 • Arina. Kupuji testovací proužky Bayer, cena je pro mě cenově dostupná, je pohodlná a jednoduchá, výsledky jsou příjemné s přesností. Doporučuji!
 • Sergey Kupuji pásky Uriket, vše vyhovuje, s výjimkou jedné věci - někdy je prostě nemožné je najít v lékárnách mého města! To je pro mě jasný negativní bod.

Aceton v těle

Příliš mnoho acetonu v krvi se objeví, když se vylučovací systém přestane vyrovnávat s eliminací produktů poločasu rozpadu produktů tuků, bílkovin a sacharidů. Čím rychleji se aceton hromadí v těle, tím rychleji jsou všechny buňky poškozeny a nejdříve všechny mozkové buňky.

Tělo ztrácí tekutinu, metabolické procesy jsou narušeny. V tomto případě by měl být test na aceton proveden co nejdříve, protože rychlý vývoj onemocnění může vést ke kómatu.

Ketony v moči

Ketony, dostupné v moči lidí s diabetes mellitus, indikují selhání lidského metabolismu. Aceton v moči v přítomnosti diabetes mellitus není zdaleka jediným projevem tohoto onemocnění, protože je vždy doprovázen zvýšením koncentrace glukózy v krvi.

V případě diabetes mellitus je moč indikátorem téměř všech patologií přítomných v lidském těle. Konstantní přítomnost ketonů v moči je prvním důkazem přítomnosti nerozpoznané nemoci.

Ketonové testy

Pouze s indikátorem acetonu:

 • Uriket (výrobce - Rusko);
 • Cytolab (výrobce - Ukrajina);
 • Ketostiky (výrobce - Německo);
 • Ketofan (výrobce - Česká republika);
 • DAC (výrobce - Moldavsko).

Dva ukazatele (cukr a ketony):

 • Ketoglyuk (výrobce - Rusko);
 • Diafan (výrobce - Česká republika).

Tři nebo více ukazatelů (cukr, ketony, skrytá krev, celkový protein atd.):

 • URS (výrobce - Německo);
 • Decafan (výrobce - Česká republika);
 • Pentafan (výrobce - Česká republika).