Image

Stupeň obezity 3. Příčiny léčby obezity. Obezita 1, 2, 3 stupně

Bohužel problém obezity je dnes důležitější než kdy jindy. Ve skutečnosti ve většině případů život průměrné osoby zahrnuje nejen neustálý stres, ale také absenci fyzické aktivity, stejně jako nesprávnou a nevyváženou výživu.

Jednou z nejtěžších stavů je samozřejmě stupeň 3 obezity. Koneckonců, v této fázi tělo dává jen neuvěřitelné zatížení. Nadváha není jen estetická vada, ale vážná nemoc, která představuje skutečné ohrožení zdraví a dokonce i života. Proto je dnes tak důležitá informace o tom, co představuje obezitu a jaké jsou její příčiny. Jak zjistit přítomnost onemocnění? Jaké metody léčby dnes existují? Odpovědi na tyto otázky budou pro mnohé zajímavé.

Co je to obezita? Stručná informace

Dnes, medicína zvažuje obezitu jako chronické onemocnění spojené s poruchami metabolických procesů v lidském těle. Zvýšení tělesné hmotnosti v tomto případě nastává v důsledku akumulace tukové tkáně. Ve většině případů se tělesný tuk vyskytuje především ve stehnech, prsou a břiše. V pozdějších stadiích se množství tukové tkáně zvyšuje všude, včetně vnitřních orgánů.

Bohužel, počet lidí s podobným problémem se každým rokem zvyšuje - nemoc je často diagnostikována i mezi dětmi. Takové zvýšení výskytu je samozřejmě spojeno se zvláštnostmi moderního života. Například ve Spojených státech amerických trpí podobným problémem téměř třetina obyvatelstva.

Přirozeně existuje mnoho rizikových faktorů, které mohou způsobit jedno nebo druhé selhání metabolismu. Mimochodem, obezita u žen je pozorována častěji než u mužů. Co je tedy důvodem této poruchy?

Hlavní příčiny onemocnění

Ve skutečnosti existuje mnoho faktorů, které mohou vést k rozvoji takové nemoci. Příčiny obezity mohou spočívat ve zvycích člověka a ve funkcích fungování jeho těla. Doposud je taková porucha považována za multifaktoriální onemocnění.

Primární soubor přebytečné tukové hmoty je zpravidla spojován s nerovnováhou energie. Mnohem více kalorií spadá do lidského těla, než může spotřebovat. Přirozeně, nadměrné množství živin je uloženo ve formě podkožní tukové tkáně.

Nejběžnější příčiny obezity jsou nějak spojeny s podvýživou. Například lidé v ohrožení jsou lidé, kteří jedí velké množství tukových potravin, které jsou bohaté na jednoduché sacharidy. Kromě toho by člověk neměl ztratit ze zřetele to, co většina moderních lidí jede na cestách, a často jejich strava zahrnuje rychlé občerstvení.

Existují však i jiné, stejně důležité důvody. Například konzumace nadbytečných kalorií může být spojena s narušeným vnímáním potravy v osobě (například pokud ji vnímá jako odměnu atd.). Nezapomeňte na fyzickou aktivitu. Konec konců, dnes mnoho lidí tráví téměř celý den u stolu.

Na druhé straně může být obezita spojena s fyziologickými poruchami. Například poruchy v práci hypotalamo-hypofyzárního systému ovlivňují především proces metabolismu. Různá onemocnění štítné žlázy mohou také způsobit intenzivní ukládání mastných hmot. Stojí za zmínku, že obezita způsobená hormonálními poruchami je mnohem těžší léčit, protože zde nejprve musíte odstranit příčinu.

Rizikové faktory zahrnují také různá onemocnění a poruchy trávicího systému. Nezapomeňte na neustálý stres, protože jakýkoli emocionální stres způsobuje změny v úrovni některých hormonů. Mnozí lidé jsou navíc zvyklí na doslovný „stres“.

Stupeň obezity a stručný popis

Každý případ tohoto onemocnění je přirozeně jedinečný. V moderní medicíně je však obvyklé rozlišovat tzv. Stupně obezity. Abyste pochopili, zda máte nadváhu, musíte nejprve určit index tělesné hmotnosti. Tento indikátor ukazuje shodu váhy a výšky osoby. Aby bylo možné určit index, musíte rozdělit tělesnou hmotnost v kilogramech podle výšky v metrech, na druhou.

Normálně by toto číslo mělo být od 18,5 do 25. Index 25-30 již indikuje přítomnost nadbytečných kilogramů. Jaké jsou stupně obezity?

 • Když se první stupeň tělesné hmotnosti obezity pohybuje v rozmezí 30-35.
 • Obezita stupně 2 je charakterizována skóre 35-40.
 • Pokud index tělesné hmotnosti překročí 40, znamená to začátek třetí fáze. Stupeň 3 obezity se v moderní medicíně často nazývá morbidní medicína.

Stojí za zmínku, že s tímto onemocněním se tělesný tuk může hromadit v různých částech těla. Například centralizovaná forma nemoci, ve které se tuk hromadí v oblasti břicha, je považována za velmi nebezpečnou. Tento stav je plný komplikací, protože množství tukové tkáně se zvyšuje nejen pod kůží, ale také na vnitřních orgánech. Jednou z nejčastějších komplikací je obezita jater. Léčba takové poruchy je jednoduše nezbytná, protože při absenci terapeutických opatření bude onemocnění neustále pokračovat.

Obezita prvního stupně: symptomy a popis

Podle statistik trpí touto formou onemocnění 60% pacientů. Stupeň obezity 1 je doprovázen poměrně výrazným zvýšením tělesné hmotnosti. To vše samozřejmě nemůže ovlivnit práci celého organismu.

Mezi hlavní stížnosti pacientů patří dušnost, ke které dochází při fyzické námaze (například při chůzi). Čas od času se objevují bolesti v kloubech, které se nemohou vyrovnat s dodatečným zatížením.

Stupeň 1 obezity je naštěstí téměř vždy léčitelný konzervativními prostředky. Správná výživa a správné cvičení pomůže zbavit se kil a udržet tělo v dobrém stavu.

Jaký je druhý stupeň obezity?

Ve skutečnosti, přítomnost problémů s nadváhy v této fázi nemoci je nepravděpodobné, že by někdo zeptal, protože přebytečná tuková hmota a notoricky známé záhyby na kůži jsou viditelné pouhým okem.

Tato podmínka přirozeně ovlivňuje práci celého organismu. Po prvé, samozřejmě, muskuloskeletální systém a klouby trpí, protože musí snášet mnohem větší zátěž. Pacient si stěžuje na těžkost a bolest, která se zvyšuje při chůzi nebo při jakékoli jiné fyzické aktivitě. Často dochází k otoku dolních končetin.

Kardiovaskulární systém také čelí dalšímu stresu. S postupujícím onemocněním dochází k ischemii, bolesti srdce, přetrvávající dušnosti atd. Obezita stupně 2 také způsobuje poruchy trávicího systému, včetně poruch žaludku, střev a jater. Onemocnění komplikuje práci pankreatu a zvyšuje pravděpodobnost vzniku diabetu 2. typu.

Stupeň 3 Obezita: Hlavní příznaky

Ve většině případů jde do druhé fáze obezity, protože lidé nejsou schopni se této choroby zbavit sami nebo ji nepovažují za významný problém. Tato podmínka je však mimořádně nebezpečná, protože s sebou nese vážné následky.

Samozřejmě, stupeň obezity 3 (foto nahoře) lze vidět pouhým okem. Tukové hmoty ve velkém množství jsou rozloženy po celém těle a tukové záhyby již nemohou být skryty žádným oblečením. Kůže je obvykle pokryta fialovými strií (strie). Často můžete pozorovat zarudlé oblasti zánětu kůže.

Pacientská pohoda se také významně zhoršuje. Lidé, kteří jsou obézní neustále si stěžují na bolesti zad. Samozřejmě jsou postiženy kyčelní a kolenní klouby, takže nemocný člověk nemůže trávit spoustu času na nohou. Dokonce i malá fyzická námaha je doprovázena těžkým dýcháním. Konstantní otoky, zejména na kotnících. Symptomy mohou také zahrnovat bušení srdce a příležitostné bolesti srdce.

Stupeň 3 obezity samozřejmě ovlivňuje emocionální stav pacienta. Dochází k poklesu sebeúcty. Onemocnění ovlivňuje výkon. Deprese je také charakteristická pro pacienty v této fázi.

Bohužel, v této fázi je nepravděpodobné, že by jednoduchá strava a fyzická aktivita pomohla, protože lidé prostě nemohou vykonávat všechna cvičení a nevědomě porušují pravidla výživy. V tomto případě je lék nebo dokonce chirurgická léčba nezbytná. Koneckonců, stupeň 3 obezity je extrémně nebezpečný pro zdraví a dokonce i pro život pacienta.

Čtvrtý stupeň obezity

Ve skutečnosti je lidská obezita ve čtvrtém stádiu extrémně vzácná. Proč Většina lidí, kteří nemají terapeutická opatření, do tohoto bodu prostě nežijí. Koneckonců, hmotnost pacienta překračuje normu alespoň dvakrát. S takovou zátěží se samozřejmě dokáže vyrovnat pouze zdravé tělo.

Mnoho lidí v této fázi obezity se nedokáže pohnout - některé z nich ani neopouštějí lůžko, protože zatížení kloubů a kostí je příliš velké. Dyspnea se vyskytuje i v klidu. Pacienti se neustále obávají o srdeční problémy. Včasná smrt v tomto případě není neobvyklá.

Stojí za zmínku, že i když se osoba v této fázi onemocnění dokáže vyrovnat se situací a zbavit se kil, pak před ním čekají na četné operace zaměřené na korekci tvarů těla a odstranění ochablé kůže.

Jaké jsou komplikace onemocnění?

Obezita často vede k nepříjemným a nebezpečným komplikacím. Za prvé stojí za zmínku poruchy trávicího systému. Nesprávná výživa a selhání metabolismu vede k onemocněním, jako je cholecystitis (zánět žlučníku), tvorba žlučových kamenů, stejně jako tuková degenerace jater, zánět slinivky břišní. Není také žádným tajemstvím, že obezita přispívá k rozvoji diabetu 2. typu.

Přirozeně, muskuloskeletální systém trpí přítomností nadváhy. U pacientů se rozvine artritida a deformace osteoartrózy v čase. Meziobratlová kýla nemůže být ani považována za raritu, protože je to páteř, která se musí vyrovnat s nadváhou během pohybu.

Na druhou stranu, obezita přispívá k rozvoji některých onemocnění kardiovaskulárního systému. Mezi nejčastější komplikace v tomto případě patří ischemická choroba srdeční a arteriální hypertenze. Taková onemocnění, pokud nejsou léčena, mohou vést k infarktu myokardu nebo mrtvici.

U některých pacientů se rozvine tzv. Alveolární hypoventilace. Takové porušení je nejvíce charakteristické pro lidi s extrémně vysokým stupněm obezity. Vzhledem k nadměrné hmotnosti a růstu tukové tkáně nemohou hluboce dýchat, což vede k chronickému hladovění kyslíkem.

Obezita v dětství

Bohužel, i mezi malými dětmi je často problém, jako je obezita. Recenze lékařů a statistických studií ukazují, že existují tři kritická období, kdy je dítě nejvíce náchylné k nadměrnému hromadění tuku:

 • Včasný věk - od narození do tří let.
 • Předškolní věk - od pěti do sedmi let.
 • Dospívání - od 12 do 14 let.
 • Měli bychom také vynechat období puberty, protože často hormonální úprava přispívá ke zvýšení tělesného tuku.

Pokud jde o příčiny obezity, pak u dětí vypadají většinou stejně jako u dospělých pacientů. Genetická dědičnost zde samozřejmě hraje důležitou roli - pokud mají oba rodiče nadváhu, pak je pravděpodobnost stejného problému u dítěte vysoká. Často je onemocnění spojeno s různými poruchami endokrinního systému, včetně onemocnění štítné žlázy, nedostatku jódu atd.

Ve většině případů se však obezita vyvíjí na pozadí špatné stravy a nedostatku fyzické aktivity. V každém případě, v počátečních fázích, je mnohem snazší se tohoto problému zbavit. Proto by se při sebemenším podezření měl poradit s lékařem. Po diagnóze Vám odborník předepíše léky (pokud se vyskytnou problémy s hormonálním pozadím), připraví individuální plán výživy a doporučí speciální cvičení.

Základní diagnostické metody

Samozřejmě, rychlý nárůst tělesné hmotnosti - to je vážný důvod, proč se poradit s lékařem. Odborník začne sbírat celou historii a provádět potřebné změny (hmotnost, výška, objem). Již počáteční inspekce bude schopna prokázat přítomnost poruch. Další studie jsou zaměřeny na zjištění přítomnosti komplikací a vyhodnocení práce celého organismu.

Nejpřesnější je počítačová tomografie, která umožňuje určit nejen množství přebytečné tukové hmoty, ale také místo jejich lokalizace. Dále jsou prováděny různé ultrazvukové a rentgenové studie - pomáhají hodnotit práci celého organismu. Samozřejmě, musíte se vyšetřit endokrinologem a nechat se testovat na hormony, protože s takovými poruchami je často spojen rozvoj obezity. Navíc je pravděpodobné, že pacient bude poslán do psychoterapeuta, protože nejčastěji je onemocnění spojeno s některými duševními poruchami, které je také třeba řešit.

Léčba obezity

Pokud stupeň 1 obezity pomůže eliminovat dietu a sport, pak s dalším rozvojem je téměř nemožné vyléčit sami. To je důvod, proč mnozí lékaři předepisují svým pacientům nějaké léky.

Ve skutečnosti takové léky nepomohou trvale se zbavit obezity - jsou určeny pouze k normalizaci trávicího procesu a snížení chuti k jídlu. Například léky jako fentermin, sibutramin, bupropion mění hladinu norepinefrinu a serotoninu v krvi, čímž ovlivňují centra nasycení a potlačují hlad. Terapie také zahrnuje užívání léků, které zpomalují vstřebávání tuku, což zabraňuje přibývání na váze. Na doporučení psychoterapeuta mohou být pacientovi předepsány antidepresiva a další psychoterapeutická sezení. Při komplikacích (pankreatitida, obezita jater) se samozřejmě provádí další léčba.

Je třeba poznamenat, že všechny výše uvedené léky nemají prodloužený účinek - jejich účinek zmizí ihned po ukončení užívání. Proto i po terapii je člověk povinen dodržovat zdravý životní styl, pečlivě sledovat výživu, zapojit se do fyzické práce nebo do nějakého sportu a také pravidelně kontrolovat.

K dnešnímu dni jsou také populární některé alternativní metody léčby. Například kódování obezity slibuje, že se rychle zbaví kil. Jaká je podstata metodiky? Psychoterapeut pracuje s pacientem, ovlivňuje jeho podvědomí, pomáhá odstraňovat hladové útoky atd. Dosud neexistuje konsenzus v této věci. Někteří pacienti jsou s kódováním spokojeni. Ostatní lidé zároveň tento efekt vůbec necítí.

Dietní terapie

Správná výživa je ve skutečnosti nesmírně důležitým faktorem, jehož přítomnost je nezbytná pouze pro úspěšnou léčbu. S ním je také léčena obezita stupně 3. t Strava v tomto případě by měla být prováděna individuálně. Ostré omezení ve stravě samozřejmě není vhodné, protože to může vést k následnému zhroucení a má negativní vliv na tělo.

Výživa pro stupeň 3 obezity musí být vyvážená. Sladkosti, pečivo, cukr, uzená masa, alkohol, slaná, kořeněná, mastná a smažená jídla by měly být ze stravy vyloučeny. Mohou a měly by být nahrazeny čerstvým ovocem a zeleninou, obilovinami, obilovinami, luštěninami, mléčnými výrobky, zelení atd. V nabídce musí být maso a ryby, ale pouze vařená forma, s výhodou nízkotučné odrůdy.

Chirurgické ošetření

Bohužel, léčba léky a správná výživa vždy nepomáhají. Například léčba stupně 3 obezity se provádí hlavně chirurgickými metodami, protože je to nejrychlejší a nejefektivnější způsob, jak chránit tělo před další progresí onemocnění.

Nejběžněji se používají následující tři postupy:

 • Gastrický bypass je dnes považován za velmi populární. Mimochodem, toto je první operace tohoto druhu, která se objevila v chirurgii. Během procedury lékař rozdělí žaludek na dvě části, které nejsou v kontaktu se sebou. Tenké střevo je připojeno k menší části žaludku. Tak se dráha potravinové hmoty zkrátí a objem žaludku se sníží na 50 ml.
 • Páskování je považováno za stejně účinné a populární. Během operace lékař přiloží na okraj mezi jícnem a žaludkem speciální silikonový pás. Průchod potravy je komplikován tím, že ovlivňuje mozková centra zodpovědná za pocit plnosti.
 • Relativně novým postupem je tzv. Rukávová gastroplastika. Během operace se odstraní část žaludeční tkáně, zatímco zbytek se změní na tenkou, dlouhou trubici. Tento postup snižuje objem žaludku asi 10krát.

Stojí za zmínku, že tyto postupy jsou prováděny s použitím laparoskopických metod - nevyžadují se žádné masivní řezy a po operaci zůstávají na kůži jen malé stopy. Mimochodem, stojí za zmínku, že takové známé metody, jako je abdominoplastika nebo liposukce, se nevztahují na metody léčby obezity. Podobné postupy se používají pro úpravu tvaru těla.

Jak začít s léčbou obezity 3 (třetí) stupně: kolik kg, tabulka, dieta (kód ICD 10)

Pokud nevíte, kolik kg obezity stupeň 3, tabulka vám pomůže přijít na to. Řekneme vám, kde začít léčbu, které metody jsou nejúčinnější. Dále vybereme správnou výživu, protože je nutná dieta v boji proti třetí etapě nadváhy. Kromě různých fotografií jsme zveřejnili informace o tom, jaká psychologická pomoc by měla být poskytnuta osobě v tomto těžkém období života.

Obezita 3. stupně je extrémně závažným stadiem nemoci a je nutné jednat okamžitě. Existuje mnoho účinných terapií, ale ne každý ví, kde začít. Někteří lidé se potýkají s alternativní medicínou, jiní dělají samoléčbu a jiní dávají přednost lékařské péči. A jen několik z nich se snaží provést terapii v komplexu. Pokud budete poslouchat rady odborníků a správně se k problému přiblížit, můžete se rychle zbavit nadměrné váhy a znovu získat své zdraví.

Třetí stupeň obezity

Operace obezity je relativně mladá oblast gastroenterologie a má ICD kód 10 - E66. Světová zdravotnická organizace vyhlásila nemoc za neinfekční epidemii. Zvláště prudký nárůst osob s nadměrnou plností nastává po 30 letech.

Nemoc ve třetím stupni ještě není větou, ale již katastrofou, protože může vést k předčasné smrti. Onemocnění způsobuje psychickou a sexuální poruchu, která významně snižuje kvalitu života a vnitřní orgány, zejména játra, jsou nevyhnutelně ovlivněny.

Určité faktory mohou ovlivnit rozvoj obezity typu 3:

 • deprese, stres;
 • genetická predispozice;
 • psychogenní přejídání;
 • metabolické poruchy;
 • endokrinní změny.

Nemoc 3 lžíce. může se dokonce vyvinout z neochoty změnit něco ve vašem životě. V průběhu času se tuk ukládá na boky, břicho a velké množství je lokalizováno na orgánech uvnitř těla.

To vše vede k vývoji stížností:

 • na bocích a zádech;
 • výskyt dušnosti, palpitace;
 • poruchy trávení;
 • nepříjemný pocit;
 • snížení výkonu.

Fotografie ukazuje dívku s třetí etapou nadváhy.

Pro takové lidi je těžké si vybrat oblečení a tělo je zdobeno ošklivými strií a záhybů. Malé děti, které byly ve třetí fázi diagnostikovány s alimentární obezitou, jsou považovány za dočasně nevhodné pro vojenskou službu a nejsou rekrutovány do armády.

Zvláště nebezpečné je onemocnění během těhotenství. Metabolické poruchy nepříznivě ovlivňují ochranu plodu, existuje zde riziko patologie.

Kolik kg obezity 3 stupně (tabulka)

V 19. století byl vynalezen unikátní nástroj - index tělesné hmotnosti. Tehdy lékaři našli spojení mezi výškou a hmotností a vyvinuli speciální tabulku BMI. Tímto způsobem se vypočítá, kolik kg potřebujete k vážení: hmotnost dělená výškou čtverečkovanou (kg ÷ m²).

Celá pravda o nebezpečích obezity Stupeň 3: Je zotavení možné s komplexní léčbou?

Ve společnosti je pojem nadváhy relativně relativní. Někteří lidé jako buchty, a nyní jsou lávky vyhrávat modely plus velikosti. Někdo získává 60 kg - a okamžitě začíná ztrácet na váze aktivně, s ohledem na sebe.

V medicíně je vše mnohem přesnější a definitivnější. Existují kvantitativní parametry indikující přítomnost onemocnění, jako je obezita. A odlišuje se od pouhé hmotnosti navíc. Podle WHO existují 3 stupně této patologie a nejnebezpečnější je druhá.

Podstata nemoci

Podle lékařských údajů je stupeň 3 obezity metabolickou patologií, kdy BMI (index tělesné hmotnosti) přesahuje 40 bodů.

Nemoc je obtížné klasifikovat podle jiných kritérií. Například, to nemůže být přičítáno jeden břišní nebo genoid (hýždě-femoral) typ. Tuková tkáň v těle se hromadí tolik, že je distribuována po celém těle, a nikoliv v její samostatné části.

Hlavním rysem této fáze je vysoké riziko nejen nebezpečných onemocnění, ale i smrti. Je charakterizován v 90% případů omezeným pohybem, sociální izolací a vážnými psychologickými a fyziologickými problémy. A léčba je velmi, velmi obtížná.

Důvody

Hlavní příčinou stupně obezity 3 - zanedbaný stav etap 1 a 2, kdy je vše mnohem jednodušší. Nedostatek vůle a nezbytná léčba vede k takovému katastrofálnímu výsledku.

Další faktory - vnější (životní styl) a vnitřní (stav těla) také pomáhají osobě v tomto:

 • nekontrolované použití snadno stravitelných sacharidů - sladkosti, pečení, soda, rychlé občerstvení;
 • dědičnost;
 • nezdravé stravovací návyky: není na plánu, ale když chcete, „jíst“ nejen problémy, ale často jen špatnou náladu;
 • nedostatek motorické aktivity;
 • příjem kalorií je mnohonásobně vyšší než spotřeba;
 • závažná onemocnění trávicího traktu, jater, srdce;
 • stav neustálého stresu a chronické únavy;
 • těžké vrozené nemoci.

Všechny tyto důvody zpravidla nevycházejí nikam. Jsou přítomni v životě člověka po dlouhou dobu - pokud se dospělo k obezitě 3. stupně. To je, když se právě začíná projevovat nadváha, můžete hledat provokativní faktor, mýlit, podstoupit testy. A do této fáze obvykle člověk ví, že to bylo v jeho životě, který sloužil jako výchozí bod patologického stavu.

Klinický obraz

Pokud lze obezitu 1 stupně snadno zaměnit s běžnou obezitou (zejména pokud je viscerální), pak je patologie posledního stadia viditelná pouhým okem. Zde je jen několik z jeho příznaků:

 • nemožnost motorické aktivity (je těžké se ohnout, otočit se, projít se o další vzdálenost;
 • dušnost;
 • abnormální přírůstek hmotnosti;
 • nadměrné pocení i v klidu;
 • indikátor BMI několikrát překračuje normu;
 • psychologické problémy: vznik vnitřních komplexů v důsledku vzhledu, který ve většině případů vede k izolaci od společnosti;
 • práce většiny vnitřních orgánů je zlomena - tyto nebo jiné nemoci se neustále projevují;
 • rozmazané obrysy těla, které se začínají podobat želé.

Pro výpočet BMI a určení stupně obezity se použije vzorec:

I = m (hmotnost) / h 2 (výška)

Hmotnost - v kilogramech, výška - v metrech. Pokud se ukáže více než 40, diagnóza je provedena - obezita 3 stupně.

Doporučení

Pokud byla tato nešťastná diagnóza provedena, musíte jednat okamžitě. Prvním krokem je vyhledat lékařskou pomoc. V 90% případů je osoba určena k hospitalizaci. Pokud se budete muset vyrovnat s patologií doma, lékaři podrobně popsají behaviorální terapii pro tyto pacienty. Zde jsou jejich doporučení:

 • jít plavat, a pod kontrolou trenéra nebo lékaře, s povinnou fixací tlaku a pulsu;
 • pohybovat se co nejvíce;
 • vyhýbání se alkoholu a kouření;
 • v dopoledních hodinách provádějte cvičení k nabíjení: začněte s nejjednodušším a pak je postupně zkomplikujte, první třídy mohou být 5 minut, ale pokaždé, když musí být časově prodlouženy;
 • prostory, ve kterých jsou tito pacienti umístěni, by měly být dobře větrány;
 • podstoupit léčbu stresových stavů, pokud je to možné, navštěvovat psychologa a různá školení o motivaci a sebezdokonalování;
 • spát 7-8 hodin.

Na všechny otázky týkající se obezity stupně 3 může odpovědět pouze lékař. Samoléčba není jen nemožná, ale také život ohrožující.

Stupeň obezity 3 - kolik je kg?

Každý lékař vám řekne, že tato otázka je nesprávná. Tato choroba není určena počtem kilogramů. 120 kg s vysokou výškou může dát BMI méně než 40. A pro kulturisty, objem může být svaly, ne tuk, i přes jejich velkou hmotnost kategorie.

Jak začít s léčbou?

Rozhodně - s návštěvou lékaře a důsledným plněním všech jeho doporučení.

Je možné otěhotnět dítě?

Šance na to jsou velmi malé, protože viscerální tuk v této fázi těsně přiléhá k reprodukčním orgánům. Dokonce i když se vyskytne početí, těhotenství bude velmi obtížné a bude téměř nemožné ho do konce. Tato patologie způsobuje srdeční zástavu, hypertenzní krizi, respirační křeče a další stavy, které jsou nebezpečné pro život ženy a dítěte.

Liší se tato obezita u žen a mužů?

Podle statistik dostávají ženy tuto diagnózu častěji než muži. Neustále prožívají hormonální výbuchy (během puberty, těhotenství, laktace, menopauzy, menopauzy), které se stávají příčinou patologie. Kromě toho je spravedlivý sex více emocionální, citlivý a stresující. To způsobuje, že zvyšují porci, drží každý nový problém.

Co dělat v případě, že je provedena diagnostika dítěte?

Spolehněte se na způsobilost lékařů a dělejte vše, co říkají: aby vedli léčbu a musíte začít s psychologickou pomocí. Stupeň 3 obezity u dětí je v první řadě problém s vrstevníky, kteří takový kruh neberou. Na pozadí vnitřních komplexů se vyvíjí pocit neustálé úzkosti, pochybností, fobií a nízkého sebevědomí. Výsledek - problémy s učením, vědomou izolací od společnosti, ponořením do sebe, dokonce i autismem.

Napájení

Nezbytnou součástí každé léčby tohoto onemocnění je nízkokalorická dieta. Nejčastěji se těmto pacientům doporučuje Pevsnerova tabulka №8.

Funkce terapeutické výživy musí být striktně dodržována:

 • 5-6 jídel denně;
 • vypít 1,5 litru vody denně;
 • vyloučení škodlivých produktů ze stravy, jejichž seznam je pravděpodobně známo všem: tuk, sladká, mouka, uzená, solená, majonéza, hranolky, sóda, rychlé občerstvení atd.;
 • menu je vyvážené: je nemožné zcela vyloučit sacharidy a tuky, ale jejich množství by mělo být sníženo, ale vlákno a bílkoviny by měly stačit;
 • na snídani - sacharidy (obiloviny, těstoviny), na oběd a večeři - bílkoviny (maso, ryby, vejce, tvaroh);
 • jednou týdně - dny půstu;
 • doporučené nápoje: zelený čaj bez cukru, šťávy z čerstvého ovoce a zeleniny;
 • denní příjem kalorií je nejvýše 1500, ale je to horní hranice maxima, která by měla být pokud možno co nejnižší;
 • ovoce a zelenina.

Stejně jako u jiných stupňů obezity, s třetím, stačí organizovat správné výživy.

Vzorové menu na 1 den pro přísnou dietu

Vzorové menu na 1 den pro šetrnou stravu

Léčba

Komplexní léčba patologie zahrnuje nejen dietní a behaviorální terapii. Musíme se uchýlit k drastickým opatřením.

Léky

Nejprve lékař předepíše léky. Zpravidla se jedná o drogy, jako jsou:

 • Adiposin;
 • Bupropion, Zyban, Velbutrin;
 • Glukofág;
 • Hormonální látky;
 • Liraglutide, Viktoza, Saxenda;
 • Lorkererin, Belvik;
 • Naltrexon;
 • Xenical, Orlistat;
 • Pramlintide, Simlin;
 • Rimonabant, Acomplia;
 • Léky obsahující sibutramin: Meridia, Reduxine, Lida, Lindaxa;
 • Topiramát; Fastin;
 • Fepranon, Regenon, Dezopimon, Mirapont;
 • Fluoxetin, Prozac;
 • Exenatide Byetha.

Tyto léky na obezitu 3 stupně účinně blokují pocit hladu, dávají falešný pocit sytosti, ovlivňují centra mozku. Některé snižují absorpci tuku ve střevech. Většina z nich je však v této fázi obezity neúspěšná. Kromě toho jsou plné různých vedlejších účinků.

Za druhé, lékař může umožnit léčbu lidovými prostředky, ale nikdo neřekne, zda jim v tak zanedbaném stavu dává smysl.

 • intestinální čistící infuze a infuze březových pupenů, heřmánku, nesmrtelníků, třezalky tečkované;
 • laxativa - senna, sušené meruňky, čemeřice, tyran, mléčný bodlák, fenykl, švestky;
 • snížení chuti k jídlu - řasa, pelyněk, mateřídouška, kopřiva;
 • spalování tuků - nepořádek, šípky, zelený čaj, zázvor, guarana.

Účinnost tradičních metod léčby obezity stupně 3 je vystavena lékařům ve velké pochybnosti.

Chirurgický zákrok

Dalším způsobem, jak se vypořádat s obezitou, je odsouhlasit operaci žaludku. Mohou to být:

 • bandážování;
 • snížení objemu žaludku pomocí speciálního balónu;
 • posunování (včetně biliopancreatic).
Biliopancreatic posun a obvaz s obezitou 3 stupně

Jak přesně léčit tuto patologii v takovém zanedbávaném stavu mohou říci pouze lékaři po vyšetření a vyšetření. Terapie je komplikována četnými komorbiditami, které také vyžadují samostatnou léčbu.

Komplikace

Toto onemocnění přispívá k rozvoji velmi závažných patologických stavů, které jsou často fatální.

Mezi nejčastější komplikace patří:

 • apnoe;
 • ateroskleróza;
 • neplodnost;
 • hypertenze;
 • hormonální nerovnováha;
 • impotence;
 • onkologie;
 • selhání ledvin;
 • problémy s trávicím traktem;
 • riziko náhlé smrti;
 • samostatná izolace, prodloužená deprese až do sebevražedného stavu;
 • diabetes mellitus.

Obézní lidé 3. stupně by neměli brát své tělo a životní styl jako něco normálního. Často se však stává, že se vyrovnávají se stavem, na který jsou zvyklí. Je pro ně těžké se odtrhnout od svého oblíbeného gauče a pizza hamburgery, které jsou dodávány přímo domů. Výsledkem je úplná imobilizace, sociální izolace a smrt a dlouho před stáří.

Proto by psychologická léčba pacienta měla být prvním bodem léčby této patologie. Musí si uvědomit hloubku problému, najít motivaci pro sebe a začít jednat. Bez samotného pacienta je lék v tomto případě bezmocný.

Obezita 3. stupně - příčiny, symptomy a způsob zahájení léčby

Článek pojednává o stupni obezity 3. Hovoříme o důvodech jejího výskytu, o klasifikaci a o tom, kde začít léčbu. Zjistíte, zda s touto patologií užíváte armádu, jak se s nemocí vypořádat pomocí stravy, cvičení a léků, možných následků.

Co dělá obezita 3 stupně

Přítomnost nadváhy je vážným problémem, který výrazně zhoršuje kvalitu života mužů, žen a dětí. Pokud navíc 2 - 3 kg nemusí být obzvláště patrné, příčinou 20 - 30 kg tuku je důvod k návštěvě u lékaře.

Obezita je vážné onemocnění, které se vyskytuje u lidí, kteří zneužívají mastné potraviny, vedou k sedavému životnímu stylu nebo mají určité nemoci, jako jsou patologické stavy endokrinního systému. Také onemocnění může být způsobeno hormonálními léky - to jsou hlavní důvody vzniku nadváhy.

Tato patologie může být pozorována u mužů, žen a dětí. Nejčastěji se projevuje u žen v důsledku hormonálního přepětí způsobeného těhotenstvím, kojením, hormonální terapií, menopauzou a menopauzou.

Přítomnost patologie u dítěte může být způsobena emocionálním stavem, kdy vrstevníci s ním nechtějí komunikovat, nebo opačné pohlaví nevěnuje pozornost. Jako výsledek, dítě nebo teenager "chopí" své problémy, což vede k výskytu nadváhy.

Mezi další faktory patří:

 • dědičnost;
 • psychogenní přejídání;
 • selhání procesů výměny;
 • depresivní a stresující stavy;
 • závažné patologie kardiovaskulárního systému, gastrointestinálního traktu, jater;
 • spotřeba denně více kalorií než spotřebovaných.

Co je to třetí stupeň obezity a kolik je kg? Na základě lékařských údajů se tento stupeň týká přítomnosti nadměrné hmotnosti, pokud BMI (index tělesné hmotnosti) přesahuje 40 bodů. Podle ICD 10 je toto onemocnění kód E66.

Pro výpočet BMI se používá následující vzorec:

I = m (hmotnost) / h2 (výška)

kde hmotnost v kilogramech je dělena výškou v metrech, na druhou. Je-li množství vyšší než 40, pak má osoba třetí stupeň obezity.

Je těžké odpovědět na otázku, stupeň 3 obezity je kolik kg, protože každý případ je individuální. Například, pokud osoba s výškou 180 cm váží 126 kg, pak BMI bude 38,8, což se týká stupně 2 obezity. Pokud pacient v tomto stádiu nezačne s léčbou, patologie se dostane do obezity 3. stupně.

Níže uvedená tabulka ukazuje hodnoty BMI:

BMI v tabulce

Nedostatek léčby může vést k různým následkům, které nepříznivě ovlivňují jak zdraví pacienta, tak jeho morální charakter. Proto byste neměli odkládat léčbu, ale měli byste ji zahájit co nejdříve, zvláště pokud jste již byli diagnostikováni s obezitou fáze 1.

Může být obezita překonána? Ano! Ale musíte dát spoustu síly a trpělivosti.

Klasifikace

V závislosti na faktorech vývoje je obezita rozdělena na primární a sekundární. Primární je pozorován u téměř 95% pacientů, jeho formy:

 • alimentární konstituční (vzniká v důsledku genetické predispozice);
 • smíšené
 • porušování potravinových norem.

Sekundární může být:

 • endokrinní metabolismus;
 • v důsledku duševní nemoci;
 • užívání psychotropních léků;
 • s genetickými defekty;
 • mozkové

Anatomická struktura rozlišuje tyto typy:

 • Android - mužský typ (forma „jablko“), v horní části trupu se ukládají tukové vrstvy;
 • ginoid - „hrušková“ forma, tuk se hromadí ve stehnech a hýždích;
 • smíšené tuky jsou rovnoměrně rozloženy po celém těle.

Odborníci identifikují následující formy obezity:

 • Morbidní - poslední etapa úplnosti, kterou lze odstranit pouze chirurgicky.
 • Exogenní ústavní - vzniká v důsledku přejídání, národních charakteristik, gastronomické kultury v rodině. Také na jeho vývoj ovlivňuje pomalý metabolismus, dědičnost.
 • Alimentární - druhý název této formy je „trunk“, označuje primární. Vzhledem k nerovnováze mezi spotřebovanými a spotřebovanými kaloriemi se tuk hromadí na těle a kolem vnitřních orgánů. Ve třetí etapě obezity tato forma ukazuje, že nemoc je zanedbávána, v důsledku čehož játra, kardiovaskulární systém a srdce trpí. Hlavním faktorem je zpravidla dědičný faktor.

Příznaky

Obezitu lze identifikovat podle následujících kritérií:

 • BMI výrazně převyšuje normu;
 • výskyt dušnosti s jakoukoliv fyzickou aktivitou;
 • významné zvýšení tělesné hmotnosti;
 • zvýšené pocení;
 • výskyt psychických problémů v důsledku vzhledu;
 • vznik různých chorob, včetně onkologie;
 • problémy s reprodukčním systémem;
 • snížení pracovní kapacity;
 • hypertenze;
 • porušení vnitřních orgánů;
 • hmotnost se nesnižuje, i když se člověk omezuje na výživu;
 • úplnou závislost na jídle a zvýšení počtu jídel.
Fotografie obezity u mužů

Léčba

Léčbu je nutné zahájit až po provedení diagnostiky odborníkem. V tomto případě předepsat komplexní léčbu léky, speciální dieta, cvičení terapie, operace.

Podívejme se na jednotlivé způsoby podrobněji.

Léčba drogami

Následující léky jsou zpravidla předepisovány pro obezitu:

 • Xenical;
 • Léky obsahující sibutramin: Reduxine, Lida;
 • Adiposin;
 • Lorcerin;
 • Acomplia;
 • Fepranon, Regenon;
 • Liraglutid, Viktoza;
 • Simlin;
 • Exenatide Byetta a další.

Tyto léky pomáhají vyrovnat se s pocitem hladu, což vyvolává falešný pocit sytosti, působí na centra mozku. Některé z těchto léků snižují vstřebávání tuků ve střevech. Současně však většina těchto léků nedává žádný výsledek ve 3 stupních obezity. Mnoho z nich má vedlejší účinky.

Lékař také může doporučit léčbu lidovými léky, ale zda je jejich účinek neznámý.

Seznam lidových prostředků:

 • pro snížení chuti k jídlu - kopřivy, mateřídoušky, řasy, paliny;
 • pro spalování tuků - zázvoru, šípku, zeleného čaje, guarany;
 • očistit střeva - odvar a infuze založené na heřmánku, třezalky tečkované, nesmrtelnici, pupenech břízy;
 • mají laxativní účinek - fenykl, švestky, senna, sušené meruňky.
Fotografie obezity u žen

Dieta

Ve stadiu léčby je důležitou podmínkou korekce diety. Obvykle odborník přiřadí Pevsnerovu tabulku č. 8. Měli byste také dodržovat tato pravidla výživy:

 • Den by měl jíst 5-6 krát současně.
 • Denní dávka čisté vody je nejméně 1,5 litru.
 • Veškeré tučné, sladké, moučné, cukrářské, slané a uzené výrobky, stejně jako sycené a sladké nápoje, by měly být ze stravy odstraněny.
 • Jíst správně a vyváženě, omezit množství spotřebovaných tuků a sacharidů, zvýšit množství bílkovin a vlákniny ve stravě.
 • Jednou týdně zajistěte půst dnů.
 • Začněte počítat kalorie: denní dávka by neměla překročit 1500 kcal (věnujte pozornost dietě 1500 kalorií). I v tomto případě se doporučuje snížit tuto tyč na 1200 kcal.
 • Ve vaší stravě by měla být vždy přítomna čerstvá zelenina a ovoce, zatímco hrozny a banány jsou zakázány.
 • Úplné omezení používání alkoholických výrobků.
 • Nápoje jsou povoleny neslazený zelený čaj, čistá nesycená voda, čerstvě vymačkané šťávy ze zeleniny nebo ovoce.
 • Měli byste jíst takto: na snídani - sacharidy (těstoviny nebo kaše), na oběd a večeři - proteinové potraviny (nízkotučné tvaroh, vařená vejce, nízkotučné odrůdy masa a ryb).

Příkladné menu přísné stravy pro den je následující:

 • snídaně - černá káva bez cukru, 150 g tvarohu 0% tuku;
 • svačina - zelené jablko;
 • oběd - jablková pěna, mrkvový salát, zeleninová polévka, vařená v kuřecím vývaru;
 • svačina - 200 ml jogurtu 0% tuku;
 • večeře - vývar boky, salát z mořských plodů.

Vzorové menu šetřící dietu na 1 den:

 • snídaně - černá káva bez cukru, míchaná vejce z 2 vajec, 150 g nízkotučné vařené hovězí maso, 50 g tvrdého sýra s celozrnným chlebem;
 • svačina - 0,15 kg ovocného salátu;
 • oběd - neslazený zelený čaj, 1 celozrnný bochník, 150 g vařených kuřecích prsou, zeleninový guláš, polévka;
 • odpolední svačina - ovesné vločky vařené v nízkotučném mléku;
 • večeře - libové mořské ryby, dušená, 200 ml kefíru, zeleninový salát, 50-70 g hnědé rýže.

Na žádost stravy se můžete držet týdne. Tyto produkty by měly být konzumovány pro 5-6 recepce, stejně jako pít vývar boky, můžete volitelně pít neslazené černé kávy s mlékem, ale ne více než 2 hrnky. Ukázkové menu:

 • Pondělí - zelenina vařená na přílohách, 350 g vařených kuřecích prsou;
 • Úterý - vařená řepa, brokolice, mrkev nebo celer;
 • Středa - 150 g tvrdého sýra, 2 kg zelených jablek;
 • Čtvrtek - každé 2 hodiny vypijte sklenici mléka, jogurtu nebo jogurtu s nízkým obsahem tuku;
 • Pátek - 0,3 kg kyselé smetany k jídlu ve 3 dávkách;
 • Sobota - 30 g vařené rýže, 300 g vařených mořských ryb;
 • Neděle je půst den, během kterého musíte pít hodně vody.
Mírné cvičení má pozitivní vliv na obezitu.

Cvičení

Neméně efektivní při léčbě terapie obezity, která normalizuje metabolické procesy, posiluje svaly a obnovuje fyzickou aktivitu. Fyzioterapeutická cvičení jsou v tomto případě adaptivní povahy, s přihlédnutím k chronickým onemocněním a postupnému zapojení do systémových povolání.

Cvičení by měla začít 10 minutovým rozcvičením a dávkou chůze. Zahřívání se skládá ze zatáček, zatáček a zatáčení hlavy, ohybů v různých směrech, cvičení pro klouby rukou, loktů, předloktí a nohou. Poté musíte postupovat pomalu (ne více než 3 km za hodinu).

Chůze postupně nahrazuje měřený běh se zvětšením délky vzdálenosti, stejně jako cvičení na simulátorech. Doba trvání 3 minuty by měla být střídána s chůze. Pak se musíte trochu uvolnit a cvičení opakovat. Během tréninku na simulátorech byste měli také absolvovat krátké přestávky.

Chirurgický zákrok

Dalším způsobem, jak se vypořádat se stupněm obezity 3, je operace na žaludku, která je:

 • bandážování;
 • snížení objemu žaludku pomocí speciálního balónu;
 • posunování, včetně biliopancreatic.

Jaký druh operace bude proveden, řekne pouze lékař na základě testů a stavu pacienta. Léčba může být komplikována komorbiditami, které vyžadují samostatnou léčbu.

Těhotenství v obezitě

Jakýkoliv stupeň obezity nepříznivě ovlivňuje reprodukční funkce i samotný průběh těhotenství. Třetí stupeň obezity při přepravě dítěte je nebezpečný, protože zahrnuje rozvoj:

 • gestační diabetes;
 • hypertenze;
 • trombóza;
 • apnoe;
 • poruchy spánku;
 • infekce močových cest;
 • problémy s prací.

Také takový stav může vést k potratu nebo plodu perenashivanii. Všechny tyto faktory nepříznivě ovlivňují stav těhotné. Současně má nadváha u těhotné ženy negativní vliv na nenarozené dítě, což je vyjádřeno v následujícím textu:

 • novorozené dítě má vysokou tělesnou hmotnost, což může v budoucnu vést k jeho plnosti;
 • vysoká pravděpodobnost vrozených abnormalit, jako je diabetes nebo srdeční onemocnění.

Normální váha, kterou může plnohodnotná žena užívat v době nošení jednoho dítěte, je 5-9 kg, dvě nebo více dětí - 11-19 kg. Zároveň odborníci v průběhu těhotenství pečlivě sledují stav nastávající matky, v případě potřeby provádějí určité studie.

Má armádu

Mnoho obézních rekrutů se zajímá o otázku, zda je vezmou do armády. Ve třetí fázi obezity se rekrut může dostat do skupiny „C“ a „G“ (tyto kategorie určují budoucí způsobilost vojáka pro následnou službu).

Skupina "B" znamená stav částečně fit, což znamená propuštění z armády v míru, a v bojové situaci je v řádku 2 připsán branec.

Kategorie „G“ znamená status „dočasně nezpůsobilého“, což znamená, že odběratel má patologické stavy, které lze léčit (zlomeniny, obezita atd.). V tomto případě je poskytnuta pololetní doba odkladu, která je v případě potřeby prodloužena.

Pokud byla třetí etapa obezity poprvé identifikována v procesu vojenského výcviku, pak je nábor definován v kategorii „G“, v důsledku čehož je stanoveno zpoždění v délce 6 měsíců. V případě potřeby vydržte druhý závěr. Pokud léčba nepřinese výsledky, zaměstnavatel spadá do kategorie „B“.

Během zpoždění musí zaměstnanec zhubnout, aby se jeho tělesná hmotnost stala standardem na základě výšky a hmotnosti. Zároveň návrhová deska nemůže nutit člověka, aby podstoupil léčbu. V nepřítomnosti touhy být léčen brancem, může odmítnout léčbu.

Také kategorie „B“ je vydávána za přítomnosti perzistentních středně závažných poruch, které se vytvořily na pozadí onemocnění endokrinního systému střední závažnosti: diabetu, manifestní hypotyreózy, angiopatie atd.

Správná a vyvážená výživa - klíč k štíhlé postavě a dobrému zdraví

Doporučení

Úspěšná léčba závisí do značné míry na tom, jak správně byla doporučení ošetřujícího lékaře implementována. Když děláte diagnózu „obezity fáze 3“, neměli byste se odradit, ale měli byste se sbalit. Pokud se léčba provádí doma, měli byste se řídit těmito tipy:

 1. Přihlaste se k plavání v bazénu, udělejte to pod dohledem lékaře nebo trenéra. Současně je důležité sledovat tlak a puls.
 2. Snažte se více, pokud je to možné, upustit od používání výtahu a pravidelně procházet na čerstvém vzduchu.
 3. Dopřejte každé ráno ranní cvičení. V počátečním stádiu jeho trvání nesmí být delší než 5 minut, ale postupně by měla být zvýšena délka školení.
 4. Pravidelně vysílejte svůj domov.
 5. Pokud zjistíte obezitu na pozadí duševních poruch, přihlaste se k psychologovi.
 6. Odpočívejte po dostatečnou dobu, doba spánku by měla být nejméně 7 hodin.
 7. V žádném případě se léky samy o sobě neošetřují, protože to může vést ke čtyřem stádiím obezity nebo k dalšímu zhoršení pohody.

Důsledky

Co je to nebezpečná obezita 3 stupně? To může vést k těmto komplikacím:

 • hormonální nerovnováha;
 • problémy s koncepcí;
 • krátká zástava dýchání;
 • ateroskleróza;
 • rozvoj rakoviny;
 • porušení gastrointestinálního traktu;
 • diabetes;
 • sexuální poruchy;
 • selhání ledvin;
 • zvýšené riziko náhlé smrti;
 • prodloužený stav deprese, který může vést k sebevraždě;
 • neochota komunikovat s ostatními lidmi.

Obezita 3. stupně je závažná patologie, která zhoršuje kvalitu života a způsobuje mnoho nových onemocnění. Z tohoto důvodu byste měli zahájit léčbu co nejdříve a věřit v výsledek! Pouze v tomto případě se všechno ukáže!

Příznaky a příčiny stupně obezity 3

Problém obezity v moderní společnosti je jedním z hlavních. Po alkoholismu a drogové závislosti se možná vydá na další místo. S dnešní rozmanitostí potravin a rytmem života obezita získává své tempo vývoje. Existuje mnoho typů obezity. Máme zájem o obezitu 3 stupně. Uděláme to odpovědí na otázky: kolik kg, jaké známky, jak to ovlivňuje zdraví, jak se s tímto problémem vyrovnat.

Pojem obezita, co to je

Obezita je především chronickým onemocněním, tedy dlouhou dobou. Onemocnění je spojeno s poruchami metabolických procesů u lidí. Hlavním příznakem obezity je nadměrný růst tukové tkáně, kterou lze ukládat na stehna, hýždě, břicho, mléčné žlázy. Každý den tato tkáň roste, obklopuje všechna zbývající místa na těle i vnitřní orgány.

Je třeba poznamenat, že problém nadváhy není nejen krásný, ale také kontraindikován lékařskými parametry, protože s příchodem velkého množství přebytečného podkožního tuku nefungují všechny důležité systémy člověka.

V medicíně existuje několik stupňů obezity. Chcete-li správně pochopit, co je obezita třetího stupně, zvažte každý:

 1. První stupeň Vyznačuje se zvýšením hmotnosti o 50% celkové hmotnosti. Z lékařských důvodů toto zvýšení začíná nepříznivě ovlivňovat pohybový aparát. Pacient se zdá být nespokojen se svým vzhledem. Pokud v této fázi nečiníte, onemocnění se rychle rozvíjí do druhého stupně.
 2. Druhý stupeň Váha překračuje normu dvakrát. Pacientka se zdá být unavená fyzickou námahou. Stává se slabým, podrážděným, nespokojeným se sebou. Pro každého člověka, s tímto stupněm obezity, bolí klouby, dýchavičnost, objevují se choroby vnitřních orgánů, protože nadměrná vnitřní váha na ně působí značnou zátěž. Pacient se nedokáže vyrovnat, je doprovázen neustálým pocitem hladu, který je doprovázen nevolností.
 3. Třetí stupeň Tento stupeň charakterizuje přítomnost nadbytečných liber od 50 nebo více, od normální hmotnosti. V tomto případě pacient trpí řadou komorbidit, protože vnitřní tuk obklopuje všechny vnitřní orgány a tlačí na ně tlak.

Co může ovlivnit narušení osoby při používání velkého množství jídla. Zvažte hlavní faktory.

Příčiny obezity 3 stupně

Tělesná hmotnost se může zvýšit z různých důvodů, které závisí na vlastnostech lidského chování, stejně jako na jeho fyziologii. Když pacient ztratí kontrolu nad jídlem, jeho tělo dostane velké množství kalorií, které nejsou plně spotřebovány. Nevyužité kalorií se vyvíjejí do tukové tkáně.

Často je hlavní příčinou obezity izolovaná - špatná strava, jíst příliš mastné a sacharidové potraviny. Moderní rytmus života může být celá chyba. Lidé pracují hodně, nemají čas na normální oběd, snaží se mít rychlé občerstvení na cestách. To je obvykle rychlé občerstvení, které je škodlivé pro člověka.

Dalším důvodem může být sedavý způsob života. S nástupem počítačů se lidé přestali pohybovat. Často, po strávení celého dne sedí u stolu, dospělí zapomínají na to, co jíst. A když se vrátí domů, začnou jíst vše, co je v jejich potravinách. Totéž platí pro malé děti, teenagery, kteří tráví více času na pomůckách (počítač, stolní hry, tablety atd.). Maminky, které se o ně starají, přinášejí jídlo přímo do stolu.

Lidská fyziologie může také způsobit obezitu. Porušení některých částí mozku, které jsou zodpovědné za konzumaci potravin, správný metabolismus vede k prudkému zvýšení hmotnosti. Hormonální nerovnováha, poruchy funkce štítné žlázy způsobují intenzivní růst vnitřního tuku.

Je to důležité! Je mnohem obtížnější léčit fyziologické poruchy v těle než emocionální a behaviorální abnormality, protože je nutné nejprve odstranit příčinu.

Nezapomeňte na emocionální stav pacienta: frustrace, deprese, stres, osamělost v Rusku, je obvyklé chytit chutné jídlo. A jak víte, chutné jídlo je velmi kalorické. Hlavní rizikovou skupinou pro stupeň 3 obezity jsou ženy. Problém však může být rodina v přírodě, kdy všichni členové rodiny rádi jedí chutné.

Jak určit stupeň obezity

Nadváha nad normální je obezita, do jednoho stupně nebo jiný. Co v tomto případě znamená normální hmotnost, co by to mělo být? Správnou tělesnou hmotnost lze vypočítat několika způsoby:

 1. Vypočítat Brockův index, měřítko váhové normy.
 2. Body mass index (BMI) od Adolfa Keteleho.

První výpočet se provádí snadno. Je nutné odečíst od růstu (v cm) číselný ukazatel 100. 15% se odečte od zbytku. Dostáváme zdravou váhu, to je normální člověk. Pokud je vaše váha nad normální, můžete určit stupeň obezity. Tento výpočet zdravé hmotnosti platí pro osoby se zvýšením v rozmezí 150 až 170 cm.

Druhým způsobem, jak rozpoznat obezitu, je BMI. K tomu použijte vzorec: BMI = tělesná hmotnost (kg) / výška2 (m).

Byla vytvořena tabulka hodnot, pomocí které lze porovnat výsledky a zjistit přítomnost nebo nedostatek hmotnosti.